Strugarka grubościówka

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
vaju
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2006, 16:41
Lokalizacja: Białystok

Strugarka grubościówka

#1

Post napisał: vaju » 27 kwie 2006, 20:08

Planuję niedługo zakup strugarko grubościówki. Interesują mnie raczej modele dla małego lub średnio małego warsztatu stolarskiego, niewielka produkcja. Dotychczas materiał strugałem u znajomych i właściwie mało miałem wspolnego z pracą na tychże maszynach. Długo się zapoznawałem od strony teoretycznej z tego typu urządzeniami i wypatrzyłem sobie parę interesujących modeli dostępnych na naszym rynku. Oto one -
Strugarko-grubościówka z wałkiem HP-250-2/400 firmy Proma (ta mnie najbardziej interesuje) - http://www.promapl.pl/katalog/obrabeci/hp250_2_400.htm ,
OBRABIARKA WIELOCZYNNOŚCIOWA DYMC-8 firmy Rema Reszel - http://www.rema-sa.pl/produkty.php?menu=5&prod=51 ,
Europlan firmy Lutz Germany - http://www.lutz-maschinen.de/Englisch/Default001.htm ,
Co o tych modelach sądzicie? Czy macie jekieś doświadczenia z tymi modelami? Czy macie jakieś inne ciekawe propozycje?



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 30 kwie 2006, 13:59

to co podales w linkach to nie grubościówki ale zwykłe wyrowniarki (strugarki) -tak to się nazywa
-to dla wyjasnienia

musisz określić do czego ci trzeba bo jak na mój gust troche duzo to ma kosztować :(
jak się rozejżysz to mozna kupić za grosze wyrowniarke z likwidowanych zakladów
niedawno byla na sprzedaż wyrówniarka za 300 zł w bardzo dobrym stanie - do 1000 zl kupisz dobrą uzywaną
niczym nie odbiega od nowych a w/g mnie sa lepsze bo żeliwne
te nowe to aluminium -nie wiadomo kiedy się wyluzuje


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: pukury » 30 kwie 2006, 14:15

witam !! poszukaj pod tym linkiem - http://www.drewno.com.pl/gielda/gielda.asp?ID=65729 - dużo maszyn w komisie i inne sprawy drewniane . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Mirekn3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:08
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: Mirekn3 » 01 maja 2006, 15:10

vaju pisze:OBRABIARKA WIELOCZYNNOŚCIOWA DYMC-8 firmy Rema Reszel
Jest to wygodna, lekka maszyna. Dla prac nie zbyt wymagających duzych obciążeń. Niewątpliwie żeliwo ma swoje zalety ale wymaga więcej energii w eksploatacji i przy przemieszczaniu.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 02 maja 2006, 08:43

numerek pisze:to co podales w linkach to nie grubościówki ale zwykłe wyrowniarki (strugarki) -tak to się nazywa
-to dla wyjasnienia
No, kolega NUMEREK myli się bardzo. Te maszyny to strugarki wieloczynoościowe - wyrówniarko-grubościówki. Proszę zwrócić uwagę na dwa stoły - jednen nad, a drugi pod wrzecionem. To tak dla wyjaśnienia :lol:

Maszyna DYMA 8 (DYMC8) - nie jest maszyną produkcyjną. Zdecydowanie nadaje się do prac majsterkowiczowskich i do małych produkcji, ale do zastosowań wysokowydajnych - nie bardzo. Koledzy wypowiadający się w tym wątku mają rację - najlepiej poszukać maszyny specjalizowanej (nie wieloczynnościowej) zbudowanej na konstrukcji żeliwnej, żeby była trwała i mocna :!:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
vaju
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2006, 16:41
Lokalizacja: Białystok

#6

Post napisał: vaju » 02 maja 2006, 18:18

dlatego właśnie zainteresowałem się strugarko grubościówką firmy Proma, ma żeliwny stół, 3 noże i parę innych ciekawych rozwiązań....cena tylko troche niemała 3800zl

Awatar użytkownika

lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#7

Post napisał: lenherd » 11 lip 2006, 12:30

numerek pisze:to co podales w linkach to nie grubościówki ale zwykłe wyrowniarki (strugarki) -tak to się nazywa
-to dla wyjasnienia
wszystkie maszynki to strugarko grubościówki. a rema ma jeszcze inne dodatki.
najpierw na strugarce (stolik od góry) wyrównujesz jedną płaszczyznę a potem wkładasz to do grubościówki wygładzoną powierzchnią do dołu i strugasz na konkretną już grubość .


sankti
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2007, 23:12
Lokalizacja: Lubartów

#8

Post napisał: sankti » 19 cze 2007, 00:03

Witam. Dołączę się do tematu. I mam pytanko odnośnie grubościówki. Potrzebuję jakiegoś urządzenia do zastosowań amatorskich, np. wystrugać deski na ławkę itp. Czy opłaca się w taki sprzęt pchać?
http://www.allegro.pl/item205313360_gru ... _raty.html
Nie chcę wydawać na to dużo pieniędzy bo i tak będę tego używał ze trzy razy w roku. Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#9

Post napisał: kot1979 » 19 cze 2007, 08:00

spokojnie Ci wystarczy.
Jak sporadycznie i amatorsko , problemu nie bedzie:)
Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl


knorr
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2008, 08:20
Lokalizacja: warszawa

#10

Post napisał: knorr » 31 sty 2008, 08:24

kot1979 pisze:spokojnie Ci wystarczy.
Jak sporadycznie i amatorsko , problemu nie bedzie:)
Panowie,
na stronie www.psmk.org.pl jest ogłoszenie - organizacja non-profit poszukuje strugarki-grubościówki do warsztatu, w którym remontowane są np. stare wagony ;)
Czy ktoś z Was ma może informację skąd można pozyskać starą (np. lata 50-te) ale sprawną maszynę? Wiem, że to nie czas i miejsce na takie "biznesy", ale idea wydaje mi się na tyle wartościowa, że odważyłem się tu o tym napisać ;))
Pozdrawiam!
BW

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”