sklejka - parametry obróbki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
korbinio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2008, 09:14
Lokalizacja: bydzia

sklejka - parametry obróbki

#1

Post napisał: korbinio » 10 cze 2008, 09:19

Witam

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Chciałem poradzić się na temat frezowania w sklejce przy użyciu plotera frezującego.
Otóż chcielibyśmy wyfrezować kilka rowków głębokości ok 5-6mm. Mamy zwykły frez do drewna, taki co można dostać w każdej castoramie, średnicy 10mm 2-piórowy. Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki posów byłby tu beżpieczny i jakie obroty wrzeciona?


Pozdrawiam



Tagi:


kura999
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2005, 20:45
Lokalizacja: poznan

#2

Post napisał: kura999 » 10 cze 2008, 11:47

frezami 6mm sklejkę frezowałem w tę sposób że te 5mm na jeden przejazd było obroty szacuje że coś koło 20-25-tyś i posuw minimum 800-1000mm/min przy za małym posuwie materiał będzie sie palić, zbyt dużego nie mogłem sprawdzić bo moja maszyna jest amatorska i później pojawiają się problemy ze sztywnością. Sklejka jest bardzo dobrym materiałem do frezowania tylko trzeba większych sił niż przy frezowaniu np MDF czy płyty wiórowej :P

pozdrawiam


nodnod
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: nodnod » 10 cze 2008, 14:50

Witam. Ja używam frez jednopiórowy z węglików spiekanych. Posuw 8mm - 10mm/sek. (obroty ok 30tyś )Bardzo się dobrze sprawuje ale jak już wcześniej pisałem na forum mam do tej pory problemy z niskim dźwiękiem wydobywającym się z freza (ale jak na razie się nie pali, a trochę już nim materiału przerobiłem).


Autor tematu
korbinio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2008, 09:14
Lokalizacja: bydzia

#4

Post napisał: korbinio » 10 cze 2008, 14:58

Dzięki za pomoc. Mój ploter ma max obroty 24tys, a ktoś podawał mi żeby frezować przy 8tyś obrotów co wydawało mi się mało szczęśliwe. Widać się nie myliłem.


kris61
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2008, 22:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

obróbka sklejki

#5

Post napisał: kris61 » 11 cze 2008, 23:11

Witam wszystkich,
mam do zaproponowania parę nowych rozwiązań przemysłowych do obróbki sklejki, drewna, MDF, HDF czy płyty wiórowej, wszystko zależy od możliwości maszyny (wielkość uchwytu, obroty, posuw, mocowanie materiału, itp). oraz rodzaju obróbki.
Zainteresowanych proszę o podanie potrzeb obróbki a chętnie pomogę w dobraniu odpowiednich parametrów i narzędzia.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”