Maszyny stolarskie?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
baal
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 16
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2012, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Maszyny stolarskie?

#1

Post napisał: baal » 18 lip 2012, 17:53

Zwaracam sie do użytkownikow tego forum z zapytaniem co do maszyn stolarskich. Już troche sobie czytalem na rożne tematy w tym forum no i spotkałem sie z tematami, w ktorych chodzi o takie małe maszyny jak pilarki reczne czy czesci do takich maszyn.
Mnie by bardzo interesowało czy ktoś ma informacje na temat maszynach stolarskich dla takiego warszatatu średniej wielkosci, w ktorym pracuje ok. 8 – 10 ludzi. Jakie maszyny są w takim stolarstwie potrzebne i jakie są dobre firmy, ktore takie maszyny produkują?



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Maszyny stolarskie?

#2

Post napisał: peritus » 18 lip 2012, 20:11

baal pisze:Mnie by bardzo interesowało czy ktoś ma informacje na temat maszynach stolarskich dla takiego warszatatu średniej wielkosci, w ktorym pracuje ok. 8 – 10 ludzi.
Kolego, co ten warsztat będzie robił, bo od tego zależy jego wyposażenie w narzędzia i maszyny...itd

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#3

Post napisał: ursus_arctos » 19 lip 2012, 09:59

Dlaczego ten temat jest w dziale "frezarka"? Powinien być raczej w "obróbka drewna" albo "inne maszyny" albo czymś takim....


Merlinn
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 26
Rejestracja: 23 lip 2012, 17:28
Lokalizacja: Bochnia

#4

Post napisał: Merlinn » 23 lip 2012, 17:53

Tak jak napisal Peritus, poki nie powiesz co dokladnie bedzie twoj zaklad produkowal trudno bedzie ci cos doradzic, podstawowym wyposazeniem w takich zakladach sa oczywiscie frezarki, pilarki, szlifierki. Na polskim rynku jest ich bardzo duzy wybor, jesli mowimy o wiekszym zakladzie to w sumie Felder 700 ewentualnie Format 4 by sie nadawal, ale napisz wiecej bo tak to raczej trudno doradzac


Autor tematu
baal
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 16
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2012, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: baal » 24 lip 2012, 14:36

no super, oczywiście bez informacji nie możecie mi pomóc, gdzie ja mam głowę :razz: . Sorki. No więc chodzi przede wszystkim o roboty wykończeniowe przy budowie domu, tzn. schody, czy parkiet czy drzwi, czy może nawet małe mebelki. A co to za różnica między tymi dwoma maszynami, o których wspominacie?

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#6

Post napisał: dudis69 » 24 lip 2012, 20:30

baal pisze: gdzie ja mam głowę
No właśnie..., gdzie ją masz?
Może na niewłaściwym forum :twisted: : http://www.e-manta.eu/forum/index.php
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
baal
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 16
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2012, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: baal » 24 wrz 2013, 11:27

Sorki, ale czy na tym forum nikt nie interesuje się stolarką, obróbką drewna ?, przecież sama nazwa tego forum ...cnc... chyba mówi sama za siebie, no chyba, że ja czegoś nie kapuję? Coś mi się obiło o uszy, że jednak CNC ma jakieś powiązania z formatem4, sorki, jeśli pomyliłem pojęcia, ale nie za bardzo jestem w tym temacie.Pozdrawiam.


Darsis
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:04
Lokalizacja: Zawadzkie

#8

Post napisał: Darsis » 24 wrz 2013, 12:14

Za wikipedia:

Computerized Numerical Control, CNC (pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) – układ sterowania numerycznego, wyposażony w mikrokomputer, który można dowolnie zaprogramować.

Maszyny stolarskie mogą być z sterowaniem CNC ale samo CNC nie ma ze stolarką nic wspólnego...

Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#9

Post napisał: Tomciowoj » 24 wrz 2013, 20:47

Pomijając nieodpowiedni dział na takie zapytanie kolega ma albo szerokie chęci lub małą wiedzę. Żeby robić wszystko tj schody, parkiety, drzwi okna i meble trzeba sporo zainwestować zwłaszcza zaczynając od zera.
Choć mój kuzyn ma właśnie taki zakres usług, lecz jest już trzecim pokoleniem, które się tym zajmuje i przez półtora wieku kompletowali warsztat a tak ciągle coś dokupują lub wymieniają.
Na warsztat na pewno:
- piła formatowa z ruchomym stołem, pochylaną i opuszczaną piła
- grubościówko równiarka
- frezarka
- piła taśmowa
- szlifierka najlepiej szerokotaśmową
lub maszyny kombinowane, choć na dłuższą metę upierdliwe przez ciągłe przezbrajanie.
Pomijając drobne elektronarzędzia i narzędzia ręczne oraz odciągi wiórów.
Na wyjazdy:
do parkietów to cykliniarka + szlifierka do wykończeń przy ścianach + polerka talerzowa
do wykończeniówki ukośnica z wysuwną piłą, jakaś piła stolikowa
No i na usługach caaała hałda cierpliwości do klientów.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#10

Post napisał: Mariuszczs » 25 wrz 2013, 20:18

Na 9-10 ludzi maszyny kombinowane.? To chyba 6 osób będzie maszyny przezbrajać non stop.

Chcesz robić ok. Na początek potrzebujesz zatrudnić stolarza majstra który cię pokieruje i załogę
Bo co zrobisz jak ci będzie włos stawał na pomalowanej sośnie ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”