Gdzie szukać programistów maszyn CNC do obróbki drewna???

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Magdalena Bastek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Basic Recruitment
Kontakt:

Gdzie szukać programistów maszyn CNC do obróbki drewna???

#1

Post napisał: Magdalena Bastek » 26 paź 2009, 14:34

Witam!

Zajmuję się rekrutacją i poszukuję obecnie - dla firmy produkującej meble - doświadczonego Programisty CNC, który jednocześnie będzie kierownikiem zmiany.

Ponieważ profil zawodowy jest dosyć specyficzny (wymagane doświadczenie w firmie zajmującej się obróbką drewna), chciałam zapytać, czy może ktoś wie, gdzie szukać takich osób? A może ktoś ma znajomych z takim doświadczeniem, poszukujących stałego zatrudnienia?

Z góry dziękuję za wszystkie cenne wskazówki.

PS. Zainteresowanych chętnie poinformuję o szczegółach.


Kontakt:
tel. 510 600 049
mail: [email protected]


Pozdrawiam,

Magdalena Bastek


Magdalena Bastek
Specjalista ds. rekrutacji Basic Recruitment - recruitment agency

Tagi:


Matador
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2009, 10:46
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: Matador » 08 lis 2009, 14:13

No i p.Magdaleno , znalazla pani gdzie takich operatorów szukac?
Też bym takich 2 zatrudnil


pzdr


Autor tematu
Magdalena Bastek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Basic Recruitment
Kontakt:

#3

Post napisał: Magdalena Bastek » 09 lis 2009, 08:56

Matador pisze:No i p.Magdaleno , znalazla pani gdzie takich operatorów szukac?
Też bym takich 2 zatrudnil


pzdr

Znalazłam, znalazłam chociaż nie było łatwo. Udało mi się "ściągnąć" jednego Pana z Wielkiej Brytanii, bo tam pracował przez ostatnie dwa lata. I teraz wszyscy są zadowoleni - nasz klient, bo ma wykwalifikowanego pracownika, kandydat, bo już nie musi tyrać na obczyźnie i ja, bo rekrutacja zakończyła się sukcesem :)

A gdzie szukałam... chyba wszędzie, gdzie się dało :) znam jeszcze jedną osobę, która ma świetne doświadczenie, ale jest z kujawsko - pomorskiego... nie wiem, czy to Pana ratuje :)


pozdrawiam,

m.
Magdalena Bastek
Specjalista ds. rekrutacji Basic Recruitment - recruitment agency


Matador
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2009, 10:46
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: Matador » 09 lis 2009, 13:22

Chodzilo mi o szkoly lub kursy na których można sie nauczyc.
Po prostu pracownik szkoli następnego pracownika.
Potrzebuję z Lubelskiego.Chętni byli ale jak by ich
ktos nauczyl obslugi i pisania programów . A za szkolenie chce zaplaty.


pzdr


vegan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:45
Lokalizacja: polska

programista

#5

Post napisał: vegan » 10 lis 2009, 14:49

Witam serdecznie Jestem programistą zajmujacym się programowaniem maszyn w drewnie jak również płycie chociaż z naciskiem na drewno. Pracuje w bardzo duzej firmie meblowej ,napisze nawet jednej z największych w Polsce jak i w Europie. Programuje maszyny zarówno włoskie jak i niemieckie, te 3 jak i 5 osiowe. Z miłą chęcią pomogę napisac klika programów jeśli ktos jest zainteresowany oczywiscie za odpowiednią kwote. Proszę o propozycję na maila
Pozdrawiam

[email protected]


Matador
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2009, 10:46
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: Matador » 10 lis 2009, 17:51

a korekty obróbki,frez wyżej ,niżej,zmiana kierunku obróbki itp.
to kto by robil?
Przyjeżdzalby pan do firmy co chwilę? poprawiac program?
Operator CNC ma sam napisac program i sam wprowadzac poprawki

pzdr


dziadol
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 21 paź 2008, 00:09
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

#7

Post napisał: dziadol » 10 lis 2009, 19:10

Matador pisze:a korekty obróbki,frez wyżej ,niżej,zmiana kierunku obróbki itp.
to kto by robil?
Przyjeżdzalby pan do firmy co chwilę? poprawiac program?
Operator CNC ma sam napisac program i sam wprowadzac poprawki

pzdr
Dokładnie to samo miałem napisać......lecz z innej strony operator aby samodzielnie pracować to jego obąwiązkiem jest znać w 101% znajomość ustawienia maszyny (korekcje, ewentualne frezowania wstępne "zarys"..itp..)


W firmie gdzie jest kilka maszyn CNC programista powinien być "pod reką"....

W przemyśle drzewnym nie zawsze nawet bardzo dobrze napisany program bez przefrezowania nawet 100-300 elementów na nic się zda....,jeśli bedzie trza niestety zmienić proces obróbczyczy i zastosować inne frezy (HM/HSS/Diament, frezy spiralne, stalowe z danym profilem itp...). Przystosować odpowiednie posuwy/obroty narzedzia do danego drewna oraz stanem wilgotności.

Po napisanui programu w symulatorku wyglada to pięknie, lecz mając element na stole obróbczym tak pięknie już nie jest....

PS
Kolega @vegan widać musi znać wszystkie rodzaje maszyn wraz z systemami i sterowaniami....... :shock: :shock:

Pozdro....


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

Re: programista

#8

Post napisał: pprzemo88 » 11 lis 2009, 00:29

vegan pisze:Witam serdecznie Jestem programistą zajmujacym się programowaniem maszyn w drewnie jak również płycie chociaż z naciskiem na drewno. Pracuje w bardzo duzej firmie meblowej ,napisze nawet jednej z największych w Polsce jak i w Europie. Programuje maszyny zarówno włoskie jak i niemieckie, te 3 jak i 5 osiowe. Z miłą chęcią pomogę napisac klika programów jeśli ktos jest zainteresowany oczywiscie za odpowiednią kwote. Proszę o propozycję na maila
Pozdrawiam

[email protected]
to 87 przy mailu to pewnie wiek hmm :neutral: ciekawe kto zaplaci za BUMM lub polamany frez :mrgreen: pisanie na odleglosc mozna porownac do sexu na GG ...checi sa gorzej z efektami.. :wink:
Operator CNC ma sam napisac program i sam wprowadzac poprawki
o ile mu dobrze placa.!!!
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


vegan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:45
Lokalizacja: polska

Odpowiedź

#9

Post napisał: vegan » 11 lis 2009, 08:25

A więc jeśli chodzi o te wcześniejsze wypowiedzi odpowiem na kilka. 87 w mailu to tylko zbierzność po prostu taki był kilka lat temu wolny i tak zostało Nie twierdzę ze znam wszytskie maszyny i jestem ideałem bo takim nie jest nikt. Jednak pracując od kilku lat w zawodzie poznałem ich juz wiele i jak narazie każda ma "cos nowego lecz nie całkiem innego". Odnosząc się do wypowiedzi na temat korekt programów to zawsz istnieje ten problem. Jednak program dobrze wdrożony sprawdzony raczej się nie zmienia a co do frezów jak ktoś się w miare zna wie o tym iż posów moe zmienić każdy troszkę myślacy oczywiscie w granicach rozsądku Są pewne granice których nie mozna przekraczać i wszytsko jest ok, zmiana kierunku obróbki??? a co to wlaściwie jest.Po to rysuje się i zamawia frezy z odpowiednimi parametrami aby nie było z tym większego problemu chociaż czasami jest różnie. Co do wsółpracy na odległosć w miarę to wychodzi ( już spraawdzone) oczywiśie przyprogrmac na 5 osiówki bo to sie tylko kalkuluje. I ostatnia kwestia na zarobki nie narzekam chciaż tego nigdy za wiele Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-11, 08:28 ]
a co do Pana z Lublina nie byłoby najmniejszego problemu z przyjazdem. Jeśli pan zna najwększą firmę drzewną a raczej meblową w rejonie zna Pan odpowiedź gdzie pracuje Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-11, 09:36 ]
a tak na marginesie jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam a jeśli nie prosze nie komentowac:)


Matador
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2009, 10:46
Lokalizacja: Lublin

Re: Odpowiedź

#10

Post napisał: Matador » 11 lis 2009, 14:00

vegan pisze:A więc jeśli chodzi o te wcześniejsze wypowiedzi odpowiem na kilka. 87 w mailu to tylko zbierzność po prostu taki był kilka lat temu wolny i tak zostało Nie twierdzę ze znam wszytskie maszyny i jestem ideałem bo takim nie jest nikt. Jednak pracując od kilku lat w zawodzie poznałem ich juz wiele i jak narazie każda ma "cos nowego lecz nie całkiem innego". Odnosząc się do wypowiedzi na temat korekt programów to zawsz istnieje ten problem. Jednak program dobrze wdrożony sprawdzony raczej się nie zmienia a co do frezów jak ktoś się w miare zna wie o tym iż posów moe zmienić każdy troszkę myślacy oczywiscie w granicach rozsądku Są pewne granice których nie mozna przekraczać i wszytsko jest ok, zmiana kierunku obróbki??? a co to wlaściwie jest.Po to rysuje się i zamawia frezy z odpowiednimi parametrami aby nie było z tym większego problemu chociaż czasami jest różnie. Co do wsółpracy na odległosć w miarę to wychodzi ( już spraawdzone) oczywiśie przyprogrmac na 5 osiówki bo to sie tylko kalkuluje. I ostatnia kwestia na zarobki nie narzekam chciaż tego nigdy za wiele Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-11-11, 08:28 ]
a co do Pana z Lublina nie byłoby najmniejszego problemu z przyjazdem. Jeśli pan zna najwększą firmę drzewną a raczej meblową w rejonie zna Pan odpowiedź gdzie pracuje Pozdrawiam

Tak znam ale to 80 km za lublinem jest zaklad.
Poprawki i przyjazdy nieodplatnie??

pzdr

[ Dodano: 2009-11-11, 09:36 ]
a tak na marginesie jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam a jeśli nie prosze nie komentowac:)


[ Dodano: 2009-11-11, 14:03 ]
pprzemo88 pisze:
vegan pisze:Witam serdecznie Jestem programistą zajmujacym się programowaniem maszyn w drewnie jak również płycie chociaż z naciskiem na drewno. Pracuje w bardzo duzej firmie meblowej ,napisze nawet jednej z największych w Polsce jak i w Europie. Programuje maszyny zarówno włoskie jak i niemieckie, te 3 jak i 5 osiowe. Z miłą chęcią pomogę napisac klika programów jeśli ktos jest zainteresowany oczywiscie za odpowiednią kwote. Proszę o propozycję na maila
Pozdrawiam

[email protected]
to 87 przy mailu to pewnie wiek hmm :neutral: ciekawe kto zaplaci za BUMM lub polamany frez :mrgreen: pisanie na odleglosc mozna porownac do sexu na GG ...checi sa gorzej z efektami.. :wink:
Operator CNC ma sam napisac program i sam wprowadzac poprawki
o ile mu dobrze placa.!!!
Jaka praca taka placa.

pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”