frez do drewna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
janula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2009, 23:08
Lokalizacja: Kraków

frez do drewna

#1

Post napisał: janula » 17 sty 2011, 23:44

Witam
Mam pytanie do wtajemniczonych, chciałbym sfrezować krawędź deski pod kątem 65 stopni( na całej grubości tj 16 mm) znalazłem frez ale nie wiem czy to właściwy żeby otrzymać żądany kąt pochylenia czy może ktoś podpowiedzieć ?

http://www.emazbyt.pl/produkt.php?id=40860

http://www.punta.com.pl/sklep,344,frezy ... _lozyskiem

Poniżej rysunek frezowanej krawędzi
Załączniki
drewno.PNG
drewno.PNG (7.63 KiB) Przejrzano 2598 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

ARAS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 220
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:51
Lokalizacja: PECNA

#2

Post napisał: ARAS » 18 sty 2011, 00:18

pierwszy link zwróc uwagę na wysokośc " I " 10mm a ty potrzebujesz 16mm+zapas ze 2-3mm

drugi link to samo kąt pasuje ale wysokośc nie bardzo
ARAS


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 18 sty 2011, 00:32

Zamówić taki frez powinien kosztować ok 200-300zł.

Chyba że chcesz tylko kilka szt deseczek wiec pozostaje ci zabawa z jakimś sprytnym szablonem lub frezarką z nastawnym katem wrzeciona lub stołu.


Autor tematu
janula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2009, 23:08
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: janula » 18 sty 2011, 08:01

Znalazłem jeszcze taki:
Obrazek

długość 18 mm, nie wiele mam do ścięcia tj. 10 cm jednej krawędzi więc mam nadzieje ze starczy na dłużej, ma pracować w frezarce cnc.
Z frezów do ukosowania znalazłem tylko to co przedstawiłem cena 110 netto, popracuje to zobaczymy co jest wart.

[ Dodano: 2011-01-18, 11:15 ]
Decodrew pisze:Zamówić taki frez powinien kosztować ok 200-300zł.

Chyba że chcesz tylko kilka szt deseczek wiec pozostaje ci zabawa z jakimś sprytnym szablonem lub frezarką z nastawnym katem wrzeciona lub stołu.
Gdzie taki frez można zamówić ? o ile wiesz kolego daj namiar.

Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#5

Post napisał: wood carver » 18 sty 2011, 15:06

A nie lepiej na wyrówniarce ? ;)
Ustawiasz przykładnice pod odpowiednim kątem i do roboty....Tylko trzeba uważać i nie brać zbyt łapczywie z "czoła" ! ( na raty)
Wszystko zależy co to za robota...ilość sztuk. Jak parę sztuk to tak jak mówię...szkoda kasy na frez..
Jak duża robota to frezarka dolnowrzecionowa i konkretny frez....( chociaż z czoła lubi wyrwać) pamiętaj o kolejności obróbki-najpierw z czoła, potem wzdłuz słoi ( trzeba zostawić naddatek-nie formatować deski przed obróbką, na wypadek gdyby wyrwało, wyszczypiło)

a apropo frezu...ten do górnowrzecionówki musi mieć "prowadzenie" , żeby łożysko miało się po czym ślizgać...ostatecznie można dodatkowo przymocować listwę- prowadnicę na ściskach.

Można też ustawić górnowrzecionówkę w stole-stojaku i kupić frezik bez "prowadzenia"-łożyska, tylko musi być przykładnica-culaga ;)


Autor tematu
janula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2009, 23:08
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: janula » 18 sty 2011, 16:48

Wszystko ładnie tylko trzeba mieć sprzęt, zlecam to firmie która ma frezarkę cnc wszystko pięknie wychodzi tylko problem z tą krawędzią dlatego pytam o frez- firma nie dysponuje takim frezem więc jak kupie będzie po sprawie.Do tej pory przycinane było na pile pod takim katem ale nie zawsze równo wychodziło. Miałem problem z doborem frezu bo nie wiedziałem jak to się dobiera z stąd moje pytanie czy dany frez nadaje się by otrzymać płaszczyznę nachyloną pod kątem 65 stopni-teraz wiem że wystarczy że frez ma alfa równe 25 stopni.

[ Dodano: 2011-01-19, 20:51 ]
Dziękuje za udział w dyskusji- zamykam temat

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”