Mała zabawka podejście 2

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
wilo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2009, 18:12
Lokalizacja: Zwoleń

Mała zabawka podejście 2

#1

Post napisał: wilo » 18 lis 2009, 19:59

Po kilku prubach z konstrukcją metalową postanowiłem zmienić koncepcje na drewnianą.
Oto kilka fotek tego co zaprojektowałem narazie jest to tylko projekt ale płyty juz sa kupione i jutro powinny pojawić się pierwsze fotki z konstrukcji:
[center]
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
[/center]

Projekt wykonany z płyty grubość 19 mm
Miała byś nielaminowana taniej by wyszło :P ale miejsce będzie jej w pokoju więc żona mogła by mnie wygonić z domu jakby do niczego nie pasowała.
Co do prowadnic jakie są w planie jako że pole robocze będzie miał 20cm na 20 cm i około 5 cm oś Z zastosowane będą prowadnice szufladowe na początku po 2 na każdą oś potem jeśli zajdzie potrzeba doda sie nastepne 2
silniki krokowe mam zamiar zakupić 0,5 - 0,7 Nm nie bedą służyły do innych celów tylko do wykonywania bardzo drobnego frezowania
Jako wrzecionko widziałem w praktikerze małego dremelka za 130 zeta powinno wystarczyć.
Teraz moje pytanie jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie wszelki porady mile widziane
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 19:34 przez wilo, łącznie zmieniany 4 razy.



Tagi:


wikingc1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2007, 12:48
Lokalizacja: Suchedniów

#2

Post napisał: wikingc1 » 18 lis 2009, 20:34

Witam.
Konstrukcja zaplanowana wydaje się z głową. Bardzo podoba mi się szerokie rozsunięcie między prowadnicami osi Y to zwiekszy sztywność i zmniejszy "latanie" wrzeciona przy luzach na prowadnicach.
Co do wrzeciona to w praktikerze ostatnio są przynajmniej u mnie fajne multiszlifierki w walizeczce z gietkim wałkiem itd za 80 albo 90 zł nie pamietam już. Nawet się skusiłem i kupiłem jak narazie sprawuje się ok. Tylko na początku trzeba ją dotrzeć (łożyska i szczotki) i przy odpowiednim użytkowaniu powinna działać całkiem sprawnie. Poprzednią taka miałem potrafiła frezować i po godzine i nie była gorąca ani nic jedynie co to łożyska dostają szybko luzu ale nie ma co się dziwić. Załatwił ją wysunięty frez który zablokował się w drewnie i zablokował wirnik, niestety mnie przy tym nie było, a ciekawy jestem ile czasu wytrzymała na zablokowanym wirniku.
Pozdrawiam i powodzenia.


mefiu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2008, 22:39
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: mefiu » 18 lis 2009, 23:32

1. Zamknięte pudło z tyłu. A jak coś będzie chciało wyjechać na stoliku do tyłu? Nie przejedzie... :)
2. A dlaczego stolik taki mały? Patrząc z góry widać, że jak będziesz chciał przypiąć zamiast wrzeciona no dajmy na to ołówek, żeby coś wykreślić, to znajdzie się poza stolikiem.
No chyba, że nie będziesz kreślił... :)
3. Płyta denna. Powinna być w środku podstawy, a nie pod nią. Zapewnisz sobie większą sztywność konstrukcji.
4. Brama. Zawsze szersze nogi. Zawsze.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: koala.g » 18 lis 2009, 23:44

Zrobiłeś zdjęcia monitora :shock: ?


Autor tematu
wilo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2009, 18:12
Lokalizacja: Zwoleń

#5

Post napisał: wilo » 19 lis 2009, 07:00

mefiu pisze:1. Zamknięte pudło z tyłu. A jak coś będzie chciało wyjechać na stoliku do tyłu? Nie przejedzie... :)
2. A dlaczego stolik taki mały? Patrząc z góry widać, że jak będziesz chciał przypiąć zamiast wrzeciona no dajmy na to ołówek, żeby coś wykreślić, to znajdzie się poza stolikiem.
No chyba, że nie będziesz kreślił... :)
3. Płyta denna. Powinna być w środku podstawy, a nie pod nią. Zapewnisz sobie większą sztywność konstrukcji.
4. Brama. Zawsze szersze nogi. Zawsze.
1. na tej maszynce nie chce obrabiać nic większego niż 20/20 cm po za tym można w płycie wyfrezować otwór na wielkość wózka i problem rozwiązany
(otwory i tak będą do śrub prowadzących jakoś je będzie trzeba ustawić
2. ołówek czy jakikolwiek mazak spokojnie się zmieści będzie zapasu miejsca z długości o te kilka cm mógłbym nawet wydłużyć wózek o niepełne 10 cm (ok 8 ale nie będzie mi to na razie potrzebne
3. cóż nie jestem fachowcem w tej dziedzinie :) jeśli coś mogę wyciąć jeszcze kawałek i po prostu dołożyć ją pod wózkiem a po bokach dać ze 2, 3 płyty dla usztywnienia
4. bez problemu można to zmienić na razie przetestuje tej wielkości
Decodrew pisze:Zrobiłeś zdjęcia monitora :shock: ?
:lol: na szybko robiłem, szybciej niż "PrtSc" i paint :)
Fotki projektu poprawione

kilka fotek z konstrukcji dokładność w praktikerze nie powala trzeba będzie kilka płyt poprawić. Przepraszam za jakość zdjęć ale robione komórką przy słabym świetle :( postaram się poprawić jakość wszystkich zdjęć jeszcze dziś albo jutro

Obrazek

Obrazek

Obrazek


pixes2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 582
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:38
Lokalizacja: Zgierz

#6

Post napisał: pixes2 » 19 lis 2009, 20:54

Fajna konstrukcja, ale jeden szczegół bym zmienił na Twoim miejscu. Po co ta ramka na połączeniu osi Y i Z? Wystarczyłaby sama płyta(ew. dwie sklejone ze sobą), a tak zwiększasz niepotrzebnie wysięg wrzeciona a przez to obciążenie prowadnic.
Pozatym może to być niezłe pudło rezonansowe dla pracującego Dremelka.

Pozdrawiam. Tomek.


PS. Zamiast tej skrzynki szersze nogi bramy


Autor tematu
wilo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2009, 18:12
Lokalizacja: Zwoleń

#7

Post napisał: wilo » 19 lis 2009, 22:06

pixes2 pisze:Fajna konstrukcja, ale jeden szczegół bym zmienił na Twoim miejscu. Po co ta ramka na połączeniu osi Y i Z? Wystarczyłaby sama płyta(ew. dwie sklejone ze sobą), a tak zwiększasz niepotrzebnie wysięg wrzeciona a przez to obciążenie prowadnic.
Pozatym może to być niezłe pudło rezonansowe dla pracującego Dremelka.

Pozdrawiam. Tomek.


PS. Zamiast tej skrzynki szersze nogi bramy
koncepcja śrub tego wymaga :) przynajmniej miałem ja taki pomysł ta skrzyneczka będzie trochę mniejsza będzie ją trzeba wyrównać i jeśli bym zastosował samą płytę cóż musiałbym zrobić miejsce w płycie z tyłu jak widać na zdjęciach :)
na razie wiem że muszę poprawić prowadnice osi y jest dosłownie 0,5 mm odchyłki na 20 cm :(
co do prowadnic luzy są :mrgreen: zobaczymy jak będzie się zachowywać podczas pracy ale na pewno na tą oś będzie w przyszłości poświęcone 4 prowadnice a nie 2 jak na razie
ps. Zna ktoś jakiś program w którym można lepiej zaprojektować tą maszynkę w pro100 nie mam pojęcia gdzie i w ogóle czy są prowadnice szufladowe nie wspominając o śrubach do napędu :(
dodaje kilka fotek trochę w lepszej jakości

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 472
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: micro » 19 lis 2009, 22:27

Może Solid Edge...


Autor tematu
wilo
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2009, 18:12
Lokalizacja: Zwoleń

#9

Post napisał: wilo » 24 lis 2009, 19:01

trochę za trudny jak dla mnie :(
co do postępów w pracach cóż prowadnice będę miał dopiero na piątek więc koło soboty powinny pojawić się fotki prawie gotowej maszyny :)


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 472
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: micro » 25 lis 2009, 17:49

Myślę, żę jest łatwuejszy niż AutoCad. Posiada też samouczki, z którymi krok po kroku można przećwiczyć podstawy.
Ciekamy na fotki :) .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”