Konstrukcja CNC drewniana - jak z powodzeniem ją wykonać

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

Konstrukcja CNC drewniana - jak z powodzeniem ją wykonać

#1

Post napisał: tanie-cnc » 11 sty 2013, 15:55

Witam serdecznie,

Mam na imię Tomek, w chwili obecnej mam 35 lat, swoją przygodę z CNC zacząłem ok siedem lat temu na tym portalu.
Zapewne większość osób na tym forum o mnie słyszała, ale może przybliżę im swoją postać :oops:

Z racji, że budowałem ręcznie modele latające samolotów RC, to nurtowało mnie, jak szybciej budować te, tak pięknie spadające na ziemię z prędkością gromu samoloty :twisted: Kiedy miałem za sobą budowę ok 6 modeli latających, postanowiłem zbudować swoja pierwszą maszynkę CNC.

Przeglądałem to forum, podpatrywałem, aż w końcu powstał mój pierwszy prototyp. Jakie było moje szczęście, gdy wyciąłem swój pierwszy model samolotu na maszynce, która była zbudowana na prowadnicach szufladowych! Myślę sobie, wow! Toż to szok, konstrukcja za parę złotych, a śmiga jak professional :razz: Lecę do kompa, piszę na forum posta natchniony tym faktem, aby się podzielić tą wspaniałą wiadomością i nagle doznaję załamania psychicznego...
Większość fachowców z tego forum, napisała, że jestem niespełna rozumu, a moja maszynka to złom...

Cóż, od tamtego momentu zamknąłem się w sobie i postanowiłem konstruować kolejne maszynki CNC. A co najważniejsze, przez 7 lat nie pisałem na tym forum - właśnie dlatego, że zostałem wyśmiany i wyszydzony przez elitę tego forum :sad:

Tak w skrócie można opisać moją przygodę z CNC.
W tym momencie, jestem już innym człowiekiem i postanowiłem w związku z ostatnimi postami na mój temat na tym forum podzielić się swoją wiedzą :lol: Niech wszyscy Ci moi oprawcy z tego forum poznają moją prawdziwą historię :mrgreen: i zlitują się nade mną, bo może się okazać, że z tego faktu zacznę się jeszcze moczyć w nocy :twisted:

Co do konstrukcji CNC - kilka niewygodnych faktów :wink: :

1. Zrobiłem, ich własnoręcznie ok 200szt,
2. Wykonuję niektóre konstrukcje z płyty wiórowej laminowanej - tak, tej samej drewnianej, która jest tu wyszydzana na tym forum!
3. wykonuję również konstrukcje stalowe
4. Stosuję silniki od 0,5Nm wzwyż,
5. Stosuję sterowniki firm, które możecie nabyć w sklepach je oferujących
6. Nie stosuję prowadnic szufladowych
7. Stosuję tylko podzespoły ze sklepu sponsora forum i innych sklepów z takim sprzętem
8. uszanujcie to, że nie wszystko muszę wszystkim mówić
9. nie zjadłem wszystkich rozumów

10. Wszystkie moje konstrukcje działają po dziś dzień!

O jak ładnie - takie 10 przykazań :mrgreen:

Co do meritum tego posta - oferuję swoja pomoc każdemu, kto do mnie zadzwoni - piszę specjalnie o zadzwonieniu, bo nie chciałbym spędzać całych dni na odpowiadaniu na meile - i przepraszam, nie będę tego robił, wybaczcie, mój czas jest dla mnie i mej rodziny cenny.
Numer telefonu dla zainteresowanych wiadomo gdzie szukać. Proszę dzwonić w godz. 8-17 w dni powszednie.

Najważniejsze - jak do mnie dzwonisz, to powiedz od razu, że dzwonisz z tego forum, przedstaw się z Imienia i Nazwiska oraz jak możesz to podaj swój Nick z tego forum. Szanuj moją prywatność i doceń wiedzę jaką się będę z Tobą dzielił.

Rozumiem, że niektórzy fachowcy na tym forum mają nabite tysiące postów przy swoim Nicku, a ja tylko 10 i w związku z tym faktem mogę być niewiarygodny, ale uwierzcie mi - ja w przeciwnieństwie do nich, zbudowałem setki maszyn, a oni nieraz nie stali nawet przy żadnym CNC.

Dlatego, jak następnym razem jakiś fachman, będzie Tobie radził władować wałki 30mm do konstrukcji drewnianej, to dzwoń od razu do mnie.

Nie mówię, że zjadłem wszystkie rozumy! Jestem tylko człowiekiem, i potrafię się mylić! Jedyną różnicą między mną, a niektórymi z tego forum, jest to, że potrafię przeprosić i przyznać się do swego błędu! A co jest też ważne, biorę pełną odpowiedzialność za swoje błędy i je naprawiam! Bo błędów nie popełnia ten, co nic nie robi!

Zapraszam i Pozdrawiam,
Tomek



Tagi:


G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: G3d » 11 sty 2013, 16:11

Z calym szacunkiem :)
Nie szydze, ale...


Obrazek

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#3

Post napisał: tom22 » 11 sty 2013, 16:11

Interesuje mnie ten fragment -
tanie-cnc pisze: Lecę do kompa, piszę na forum posta natchniony tym faktem, aby się podzielić tą wspaniałą wiadomością i nagle doznaję załamania psychicznego...
Większość fachowców z tego forum, napisała, że jestem niespełna rozumu, a moja maszynka to złom...
możesz zalinkować ten wpis - będzie wiarygodnie.


Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: tanie-cnc » 11 sty 2013, 16:27

tom22 pisze:Interesuje mnie ten fragment -
tanie-cnc pisze: Lecę do kompa, piszę na forum posta natchniony tym faktem, aby się podzielić tą wspaniałą wiadomością i nagle doznaję załamania psychicznego...
Większość fachowców z tego forum, napisała, że jestem niespełna rozumu, a moja maszynka to złom...
możesz zalinkować ten wpis - będzie wiarygodnie.
Słuchajcie, ja się tutaj przed wami otwieram, piszę o swoich życiowych rozterkach, a wy mi znów każecie coś udowadniać. Co z wami ludzie - nie potraficie uwierzyć na słowo? Ludzie dajcie spokój, pokaże Wam ten wpis, a Wy znów mi napiszecie, że to, że tamto.

Jak z moim Imieniem i Nazwiskiem, napisałem na forum, a zaraz gość poleciał i zaczął przeglądać ewidencję wpisów o działalności. Teraz, aż strach wychodzić do śmietnika, bo może będzie tam ktoś w nim siedział i buszował i patrzył jakich produktów używam!

Jak moderator mnie do tego zmusi to podam te informacje, aby znów się uwiarygodnić, ale głupio mi najzwyczajniej, bo wtedy zadawałem lamerskie pytania :oops:
Czy na tym forum trzeba wszystko udowadniać - skąd taka obsesja w Was.

Pozdrawiam,
Tomek.

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#5

Post napisał: tom22 » 11 sty 2013, 16:41

To nie żadna obsesja - tak tylko pytam........

po za tym zdrowia życzę.


Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: tanie-cnc » 11 sty 2013, 16:52

tom22 pisze:po za tym zdrowia życzę.
:mrgreen: Kolego, zdrowia to mogłeś mi życzyć, jak tu dostawałem cięgi na tym forum. Teraz to możesz mi życzyć poczucia humoru :wink:

Bo widzę, że tu na forum można tylko mając poczucie humoru wytrzymać, a bycie zdrowym na umyśle doprowadziłoby człowieka do szaleństwa :roll:

Pozdrawiam,
Tomek.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#7

Post napisał: tanifon » 11 sty 2013, 17:45

Tutaj chyba bardziej chodzi o przeznaczenie maszyny...
np. ja jestem fanem drewniaka wykonanego przez francuza.

Obrazek
link
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Konstrukcja CNC drewniana - jak z powodzeniem ją wykonać

#8

Post napisał: tuxcnc » 11 sty 2013, 18:10

tanie-cnc pisze:swoją przygodę z CNC zacząłem ok siedem lat temu na tym portalu.
(...)
Co do konstrukcji CNC - kilka niewygodnych faktów :wink: :

1. Zrobiłem, ich własnoręcznie ok 200szt,
Dwieście sztuk, siedem lat po dwanaście miesięcy ... 200÷(7×12)=2,38 ... lecz się na nogi.

.


Autor tematu
tanie-cnc
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, 08:55
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: tanie-cnc » 11 sty 2013, 18:34

tanifon pisze:np. ja jestem fanem drewniaka wykonanego przez francuza.
Fajny drewniak :smile: , a Ty Kolego masz w planach budowę jakiegoś cnc?

Pozdrawiam,
Tomek.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#10

Post napisał: tanifon » 11 sty 2013, 18:45

tanie-cnc pisze:
tanifon pisze:np. ja jestem fanem drewniaka wykonanego przez francuza.
Fajny drewniak :smile: , a Ty Kolego masz w planach budowę jakiegoś cnc?.
Tak zgadza się. Przyjdzie jeszcze czas ze złoże swoje Virgin CNC :)
Chwilowo wszystko na rysunkach
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”