ZAKMET-opinie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
cnc-COMBO
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 17 wrz 2013, 07:17
Lokalizacja: LASKOWICE

ZAKMET-opinie

#1

Post napisał: cnc-COMBO » 21 lip 2016, 15:41

Panowie przymierzam sie do zakupu wypalarki ,jak na razie najbardziej odpowiada mi zakmet co prawdda mam obawy odnośnie prowadnic przymontowanych do stołu ...(ze względu choćby na usuwanie odpadów wystarczy walnąć w stół i po geometrii maszyny ) ciekawy natomiast jest układ antykolizyjny palnika na magnesie.
A więc do sedna czy mogły by się wypowiedzieć osoby które pracują na tych maszynach lub miały z nimi kontakt ZA WSZELKĄ POMOC I OPINIE .... DZIĘKUJE Z GÓRY


ciąć albo nie ciąć....


raftor
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2016, 20:54
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: raftor » 08 wrz 2016, 17:18

Zakmet to dobra konstrukcja, aczkolwiek sterownie wg mnie jest archaiczne, możesz też sprawdzić innych takich jak stigal ekert, ostatnio widziałem u klienta jak montowali ploter kt7 trochę inna konstrukcja od pozostałych. W Żurominie mam klienta któremu serwisuje zakmet z drugą plazmę jaką kupił to właśnie kt7.

Musisz obejrzeć parę maszyn na żywo i zobaczyć co Ci będzie pasować.
Bo życie to tylko zabawa

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 813
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Post napisał: robal43 » 09 wrz 2016, 05:49

cnc-COMBO, układ antykolizyjny na magnesie posiada również chiński producent wypalarek plazmowych tzw. jednoramienna koszt całej maszyny około 18 tyś zł kupił byś kolego takie cudo ??? BO ja NIE :)
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 27 lis 2016, 18:21

Co do maszyny KT 7 to się nie wypowiadam. Widziałem jak działa jakie ma rozwiązania.
Ale co złego w układzie antykolizyjnym na magnesie :?: Teraz trochę mnie to zaciekawiło ...

Czy chodzi o taka maszynę chińska jednoramienną :?:

Obrazek

zdjęcie przykładowe pobrane z netu.
Jeżeli tak, to ja bym kupił jak najbardziej tak , gdybym zajmował się czymś takim gdzie prace muszę wykonywać w terenie , w miejscu gdzie nie warto ściągać całego urządzenia na warsztat.
To jest urządzenie typowe do pracy w terenie lub wszędzie tam , gdzie jest potrzeba zrobienia czegoś po za zakładem produkcyjnym a nawet na zakładzie też , gdy nie ma innej możliwości zrobić czegoś inaczej i na stacjonarnej maszynie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”