piła taśmowa

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
bisonn
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:58
Lokalizacja: kazimierza wielka

piła taśmowa

#1

Post napisał: bisonn » 20 sie 2011, 20:04

Witam kupiłem taką piłę taśmową i dostałem takie dwa brzeszczoty i mam takie pytanie do czego mogę ich używać a do czego pod żadnym pozorem nie
na pile mam jeszcze inny taki z większymi zębami i mniejszymi

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 20 sie 2011, 21:45

Mam nadzieję, że instrukcję do niej dostałeś i tam powinno być wszystko napisane. Generalna zasada to taka, że do grubości przecinanego materiału trzeba dobrać odpowiednią taśmę tzn z określoną liczbą zębów na cal. Pomiędzy kolejnymi zębami musi być tyle miejsca, żeby wiór powstały podczas przecinania czyli od momentu gdy ząb wejdzie w materiał do momentu gdy z niego wychodzi, zmieścił się w przestrzeni jaką tworzy wrąb między tymi zębami. Czyli im grubszy materiał tym większe zęby. Większe zęby to zarazem mniejsza ich ilość na jednym calu długości taśmy. Bierzemy pod uwagę tylko rzeczywistą grubość materiału i w przypadku profili zamkniętych lub rur patrzymy na grubość ścianki. Dlatego rury i profile przecina się taśmami z drobnymi ząbkami.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16244
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#3

Post napisał: kamar » 20 sie 2011, 22:19

Rada jak najbardziej słuszna tylko jak to stosować :) Piła na przygotowalni , jeden ma do ucięcia wałek fi40 a drugi za chwile fi200. i tak w kółko trzeba by zmieniać pilkę :) Ostatnio zamawiam AM42-27-4/6-2910 i radzą sobie z całym zakresem.

Awatar użytkownika

Autor tematu
bisonn
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:58
Lokalizacja: kazimierza wielka

#4

Post napisał: bisonn » 20 sie 2011, 23:08

Mam instrukcję po polsku ale wolę się poradzić fachowców takiej rady nie zastąpi żadna instrukcja
u mnie w zakładzie tniemy taką piłą tylko jeden rodzaj stali i zamawiają tylko jeden rodzaj brzeszczotu
A ja to różne rzeczy będę ciął ,w instrukcji jest pokazano nawet brzeszczot do kamienia a ja nigdy o takim nie słyszałem.
Ale muszę powiedzieć że to piękna maszyna i dobrze ją mieć w domu .

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: BYDGOST » 21 sie 2011, 00:25

Też używam taśm z zębami 4/6. Do średnicy ok. 80 mm dają radę, ale powyżej już nie. Znalazłem przykłady doboru parametrów taśm:
http://www.dako.net.pl/katalog/bahco_02 ... 24-048.pdf
http://www.msspinex.com.pl/skraw/tabdobpo.pdf
Niestety jedną taśmą nie potnie się wszystkiego i trzeba być przygotowanym na wymianę taśmy a jest to trochę upierdliwe.
Bisonn - możesz podać jaki to typ przecinarki bo na zdjęciu nie widać wyraźnie. No i ewentualnie ile kosztowała.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
bisonn
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:58
Lokalizacja: kazimierza wielka

#6

Post napisał: bisonn » 21 sie 2011, 07:33

http://allegro.pl/najczesciej-kupowana- ... 43006.html


To ta przecinarka ,
tak mi się spodobała, a u mnie podoba mi się jeszcze bardziej trochę się wkurzyłem jak ją przywieźli bo kolor stolika nie jest niebieski

Bo zamierzam ciąć wałki fi 15 aluminium i pewnie do takich pełnych rzeczy ze stali trzeba będzie zmienić na ten z największymi zębami


spawtech
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 251
Rejestracja: 15 lut 2007, 20:49
Lokalizacja: 123

#7

Post napisał: spawtech » 21 sie 2011, 09:02

Witam,stosuję taśmy Wikus ,testowałem przez jakieś dwa lata taśmy różnych producentów,tej firmy są bezkonkurencyjne po prostu sprawdzają się w codziennej ciężkiej pracy, typ Vario 4/6 tną od pełnego po kształtowniki za ścianką 2mm, przy pełnym materiale zmniejszam szybkość cięcia i posuwu.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#8

Post napisał: bartuss1 » 21 sie 2011, 09:07

ja kupiłem swego czasu podobną tylko na prostym łozu i z tego co moge powiedziec o tej firmie to amatorstwo logistyczne.
pila jechała do mnie tydzien bo pomylili adresy, ciekawe jakim cudem, nie dotarla za pierwszym razem faktura, za"gratisy" musiałem dopłacić 1,23zł bo się upomniałem i przyszły drugi raz z fakturą.
koles cos mi tam nawijał ze maszyny mają CE itd, a kabel zasilający cieniutki i 4 zylowy i bez wtyczki hehe, w komplecie brakowalo kilku drobiazgów, duperele, ale jak ktoś zachwala pod niebiosa swoje cuda to mogłby chociaz zobaczyc co jest w srodku a nie prosto ze statku wysylać klientowi i miej tu poważanie o Chińczykach
dobrze chociaz ze maszynka póki co sie nie psuje.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
bisonn
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:58
Lokalizacja: kazimierza wielka

#9

Post napisał: bisonn » 21 sie 2011, 10:58

Spaw tech daj jakieś namiary na te brzeszczoty
bartus do mnie przyjechałana trzeci dzień od zamuwienia a te gratisy to na paragonie normalnie były płatne tylko 30 zł jakiegoś rabatu
Tak wszyscy nadają na chinczyków ale dzięki nim mamy może gorsze ale wmiarę tanie maszyny i mamy czym robić bo polskich w tych cenach to wydaje mi się niewiele byśmy dali radę zdobyć
Tak czy tak ja się z niej bardzo cieszę, a my i tak jesteśmy sto lat za chinczykami

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#10

Post napisał: cnccad » 21 sie 2011, 12:15

tak , 100lat za chinczykami ale dlaczego tak jest :?:
bo wolimy napędzać im rynek niż nasz.
Wiec nie narzekajcie w przyszłości że wam źle , że chinczyk wszędzie nam włazi.

Patrzeć trzeba Polskiego rynku , Polskich producentów a nie tylko chinczyk , bo tani.
Nie będzie chinczyka u nas , to ceny sie wyrównają.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”