Kjellberg uszkodzenie katody

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
slimak197
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, 19:45
Lokalizacja: Wągrowiec

Kjellberg uszkodzenie katody

#1

Post napisał: slimak197 » 27 cze 2016, 20:03

Witam wszystkich. Mam problem z wypalarką Kjellberg Hi focus 80i. Problem polega na zbyt szybkim zużywaniu się części eksploatacyjnych, tj. dyszy i katody. Od samego początku użytkowania urządzenia dochodziło do nadmiernego zużywania ww. części. Czasami wystarczyło wypalić 1m^2 blachy o grubości 10mm i niemal wszystkie części w palniku nadawały się do wymiany. Dziś nastąpiła kumulacja. Przy zajarzeniu łuku dochodzi do natychmiastowego stopienia się katody i w efekcie do uszkodzenia dyszy. Wszystkie części montowane są oryginalne i montowane według schematu. Dodam że wcześniej często dochodziło do wyświetlania błędy Er5 na źródle. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 29 cze 2016, 09:32

prawdopodobnie uszkodzone jest źródło. Może , ale nie musi być też zwarcie przewód masowy/dysza i prąd ciecia idzie od razu po dyszy.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
slimak197
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, 19:45
Lokalizacja: Wągrowiec

Kjellberg uszkodzenie katody

#3

Post napisał: slimak197 » 29 cze 2016, 16:16

Witam. Przyczyna znaleziona. Okazało się że uszkodzony był przewód prądowo-wodny od skrzynki rozdzielającej do palnika. Miał mikropęknięcie i przy dotknięciu z obudową palnika która de-facto była podłączona do uziemienia powodował zwarcie. I tu moje pytanie. Czy wie ktoś może gdzie mógłbym uzyskać taki przewód a także głowiczkę palnika i tuleje centralną?Wszędzie gdzie dzwoniłem są problemy z tymi częściami. W jednym proponowano mi zamiennie palnik Per-cut 160.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 01 lip 2016, 13:13

takie przewody naprawia większość serwisów od spawarek.
sam palnik który posiadasz nie jest zły , choć trochę drogi w naprawie. Czy warto Ci go zamieniać to już Twoja decyzja.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”