Dysza tnąca firmy HYPERTERM

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Piotr Kokot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2007, 22:00
Lokalizacja: Częstochowa

Dysza tnąca firmy HYPERTERM

#1

Post napisał: Piotr Kokot » 29 mar 2007, 22:12

Witam , ponieważ jestem nowy, wypada się przedstawić. Nazywam się Piotr Kokot, pochodzę z Częstochowy. Aktualnie zajmuję się produkcją wyrobów ze stali nierdzewnej. Podczas modernizacji warsztatu przypadkowo trafiłem na to forum i muszę powiedzieć, że informacje tu zebrane pomogły mi w wielu przypadkach, za co bardzo dziękuję. Przejdę do rzeczy.

Jestem zmuszony zakupić dysze do cięcia jakościowego stali nierdzewnej OH18N9, najlepiej firmy HYPERTECH? Niestety na stronie producenta pojawia się tylko wzmianka, o takich palnikach, ale ja nie wiem co oznaczają te symbole np. Powermax30?

Czy ktoś miał styczność z podobnym tematem? Jakie dysze HYPERTECH możecie polecić? Jeśli nie firmy HYPERTECH to inne? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

pozdrawiam Piotr



Tagi:


Arek D
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:07
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Arek D » 30 maja 2007, 10:15

sprawa jest prosta pracuje na ploterach tnących plazmą i te oznaczenie na końcu to jest maxymalny prad 30A w pana przypadku chyba że ktoś znowu coś miesza w katalogach
gdzie młoteknie może tam kątówka pomoże :-}


dako
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2007, 15:52
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

#3

Post napisał: dako » 12 wrz 2007, 21:49

z tego co ja wiem to Hypertherm w tym temacie to jak Mercedes w samochodach :)

my uzywamy dysze i elektrody firmy "Thermacut" tez sa dobre i chyba tansze
M79 ;
G40 ;
M72;
T00;
M02;
%


Arek D
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:07
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post napisał: Arek D » 11 sty 2008, 09:07

hmmmmmm jeżeli hodzi o termacut to dziadojstwo ale jeśli pali sie elementy na złomie lub tylko do garażu i to tylko chwilke to ok
gdzie młoteknie może tam kątówka pomoże :-}


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: boy » 01 lut 2008, 13:20

Powermax30 to ręczny agregat firmy Hypertherm nie Hypertech. Jakościowo ręczną plazmą nie potniesz, o jakości można zacząć mówić przy cięciu maszynowym. Powermax30 to jeden z najmniejszych agregatów, więc nierdzewkę do 5 mm? Może nawet nie...


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: RoboVan » 07 lut 2008, 21:25

Zgadza się, Hypertherm stosuje Powermax z palnikami "mechanicznymi" ale w systemach Powermax 1000, 1250 i 1650. Są to stosunkowo tanie źródełka ale jakość na kolana nie powali. Wygoda w urzytkowaniu polega na stosowaniu powietrza lub azotu (dla nierdzewek) jako gazów plazmowych.


Robert T.
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:25
Lokalizacja: Skąd

#7

Post napisał: Robert T. » 17 cze 2009, 14:01

dako pisze:z tego co ja wiem to Hypertherm w tym temacie to jak Mercedes w samochodach :)

my uzywamy dysze i elektrody firmy "Thermacut" tez sa dobre i chyba tansze
Witam,
Wprawdzie temat dośc stary ale może ktoś się na niego natknie i coś skorzysta.
Jako opcję do części eksploatacyjnych proponuję wypróbować wyroby amerykańskiej marki Centricut, jest to firma siostra z Hypertherm, a ceny w porównaniu do OEM (czyli oryginałów fabrycznych) znacząco lżejsze.
Jestem ich dystrybutorem więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu.
pozdrawiam,
Robert

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 17 cze 2009, 22:55

termacut , american tools itd. Oni i inni maja zamienniki HP.
ja w zasadzie nie polecam nie polecam orginału , bo od pewnego czasu zacząłem stosować do HP termacut i znacznie oszczędzam , chodź jakoś czasami jest tragiczna. Ale po dwóch reklamacjach już śmiga dobrze , i to na maszynowym palniku.
jako ciekawostkę podam że HP z ręcznego palnika zrobiło maszynowy nie zachowując parametrów dla ręcznego palnika. Ktoś po prostu chyba na własną rękę próbował za adoptować manuala na automat , bo skoro źródełko jest do automatyzacji to czemu nie zrobić maszynowego. tyle że trochę pomylono klasyfikacje maszynowy a zastosowanie w automatyzacji.
Kolega miał maszynę L-tec plazmę i ciął powietrzem z taka sobie jakością.
Kupił nie dawno za 18 000zł HP1650 ... taka jaka ja mam z palnikiem maszynowym i tak jak pisze kolega RoboVan .... nie powaliła go jakość cięcia , chodź w porównaniu do palnika 20letniego była lepsza ale za to go powaliła cena za materiały eksploatacyjne. Płaci 7-8 razy więcej za orginały a za zamienniki 4-5 razy więcej.
Więc , jak to sam stwierdził ... jak sprzedawano , to zachwalano w oszczędnościach a teraz .... kompresor się prawie nie wyłącza , dysze i elektrody drogie a plus tego interesu .... ma dobre urządzenie gdzie nie wykorzystuje jego zalet w pełni , bo się na nim wykańcza finansowo.
Ogólnie HP jest dobry , ale drogi. ktoś kto prowadzi mała działalność lub nie specjalnie mu zalezy na jakości to sobie odpuszcza HP.
Po prostu wykończy Cię cenowo.
Firma OK , zaopatrzenie w części OK , serwis , taki sobie ... tańsi i lepiej serwisujący sa external service ceny za części zdecydowanie na "-" Maszyny OK i to z dużym nawet plusem , chodź tak jak kiedyś pisałem ... o jakości cięcia nie świadczy źródło a tylko narzędzie , czyli palnik. termacut , american tools itd. Oni i inni maja zamienniki HP.
ja w zasadzie nie polecam nie polecam orginału , bo od pewnego czasu zacząłem stosować do HP termacut i znacznie oszczędzam , chodź jakoś czasami jest tragiczna. Ale po dwóch reklamacjach już śmiga dobrze , i to na maszynowym palniku.
jako ciekawostkę podam że HP z ręcznego palnika zrobiło maszynowy nie zachowując parametrów dla ręcznego palnika. Ktoś po prostu chyba na własną rękę próbował za adoptować manuala na automat , bo skoro źródełko jest do automatyzacji to czemu nie zrobić maszynowego. tyle że trochę pomylono klasyfikacje maszynowy a zastosowanie w automatyzacji.
Kolega miał maszynę L-tec plazmę i ciął powietrzem z taka sobie jakością.
Kupił nie dawno za 18 000zł HP1650 ... taka jaka ja mam z palnikiem maszynowym i tak jak pisze kolega RoboVan .... nie powaliła go jakość cięcia , chodź w porównaniu do palnika 20letniego była lepsza ale za to go powaliła cena za materiały eksploatacyjne. Płaci 7-8 razy więcej za orginały a za zamienniki 4-5 razy więcej.
Więc , jak to sam stwierdził ... jak sprzedawano , to zachwalano w oszczędnościach a teraz .... kompresor się prawie nie wyłącza , dysze i elektrody drogie a plus tego interesu .... ma dobre urządzenie gdzie nie wykorzystuje jego zalet w pełni , bo się na nim wykańcza finansowo.
Ogólnie HP jest dobry , ale drogi. ktoś kto prowadzi mała działalność lub nie specjalnie mu zalezy na jakości to sobie odpuszcza HP.
Po prostu wykończy Cię cenowo.
Firma OK , zaopatrzenie w części OK , serwis , taki sobie ... tańsi i lepiej serwisujący sa external service ceny za części zdecydowanie na "-" Maszyny OK i to z dużym nawet plusem , chodź tak jak kiedyś pisałem ... o jakości cięcia nie świadczy źródło a tylko narzędzie , czyli palnik.
Wszystko kwestia kasy ... stać Cie to płacisz za markę i jakość ... nie stać kupujesz to co tanie i co Cię w jakości zadawala.
ja jestem zwolennikiem HP ....ale do pewnego mometu. Ceny.
Takie jest moje zdanie ... mam małe doświadczenie w plazmach , gazówkach , wodzie i laserach .... tylko 20lat ale liczyć umie.
Co do Powermax30 … ręczna sztuka o prądzie do 30A.
Jeżeli chodzi o dysze …. Zakładam że masz urządzenie i palnik z Hypertherm …. Bo jak nie to może być problem.
Problem mechanicznego dopasowania i współpracy z głowica plazmową.
Ważne jest jakie masz urządzenie …. Bo dysze to jedna bajka. Dysze mogą być super ale co z resztą.
Jakie masz urządzenie i palnik ??
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


RomanB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 158
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:30
Lokalizacja: WziąćStoMilionów

#9

Post napisał: RomanB » 21 paź 2010, 10:19

Witam,
mam takie pytanie - niby banalne:

Z jakiego materiału wykonane są dysze i elektrody do plazmy. Domniemam że jest to miedź. W elektrodach Hypertherma w środku jest jakiś materiał - co to za materiał?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 812
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#10

Post napisał: robal43 » 21 paź 2010, 11:26

RomanB, kiedyś przez przypadek dowiedziałem się ze jest to Miedz pobielana ale czy to prawda :?:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”