Cebora PC Sound 6061/T Interface Kit ART. 196

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
pindus1994
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2012, 00:48
Lokalizacja: Wieluń

Cebora PC Sound 6061/T Interface Kit ART. 196

#1

Post napisał: pindus1994 » 12 lis 2013, 12:04

Witam, zakupiłem wypalarkę plazmową z palnikiem maszynowym. Do planika dołączono interfejs z instrukcją obsługi który należy wmontować w agregat, a wyprowadzenia podłączyć pod układ sterowania. Dodam, że palnik bez interfejsu po zwarciu dwużyłowego przewodu przyłączonego do planika normalnie wypala. Moje pytanie jest więc takie, po co się to montuje i czy jest możliwość podłączenia przy sterowniku SSK-MB1. Chciałbym również wykorzystać wyprowadzenie przy osłonie dyszy do stykowej detekcji blachy, tylko za bardzo nie wiem jak to rozwiązać, wiem tylko jak taki układ działa z krańcówką przy palniku. Załączam zdjęcia http://www.fotosik.pl/u/pindus1994/album/1530853



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 16 lis 2013, 21:34

Układ ten jest wykorzystywany do startu plazmy w procesie auto i do potwierdzenia osiągnięcia łuku tnącego. On dodatkowo separuje plazmę od automatyki którą będziesz planował podłączyć do tej plazmy.
Nie pamiętam dokładnie ale były też takie układy gdzie można było wykorzystać dyszę jako element do osiągnięcia odpowiedniej wysokości przez palnik.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”