wybor tokarki CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
tiszner21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2005, 13:02
Lokalizacja: Rzeszów

wybor tokarki CNC

#1

Post napisał: tiszner21 » 21 lis 2005, 13:07

Witam, potrzebuje pomocy przy wyborze tokarki CNC do celow produkcyjnych śedniej ilości. Przedmioty obrabiane do średnicy fi30max dlugosc 150max. Podajnik nalepiej z preta. Chce przeznaczyc na ten cel okolo 150tys zl. Czy ktos moze mi podac jakies typy tokarek. Najlepiej z SINUMERIK taki skonczylem kurs..
Z gory dziekuje



Tagi:


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#2

Post napisał: pit202 » 21 lis 2005, 18:00

sprawdz oferte maszyn HAAS`a www.haascnc.com a polski przedstawiciel : www.abplanalp.com.pl
PiteR

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 22 lis 2005, 14:47

rowniez polecam tokarki haas, sa relatywnie tanie, sztywne i dokladne. najtanszy model kosztuje cos ok 80000zl. oczywiscie nie jest to sterowanie sinumerik, ale ja bylem w stanie programowac prostsze detale "z reki" po trzech godzinach szkolenia. duzym plusem jest to, ze przedstawiciel i serwis znajduje sie w polsce.

zdecydowanie odradzam jakeikolwiek maszyny z ukladem quick-turn firmy fanuc, jest to pakiet uproszczony do granic mozliwosci, przez co nie da sie czasem "z reki" zaprogramwoac nawet bardzo prostych detali, bo nie ma cykli ktorymi mozna by je bylo wykonac. wtedy tzreba programy wyslac z urzadzenia zawnetrznego.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


senior
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 14 wrz 2004, 22:55
Lokalizacja: Poznan

#4

Post napisał: senior » 22 lis 2005, 19:30

Witam.

Na ostatnich targach CBKO Pruszków wystawiał tokarki cnc.

http://www.cbko.pl/index-2.html

Pozdrawiam
Senior.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post napisał: skoti » 22 lis 2005, 23:54

Powinien pan porozgladac sie w ofertach firm za najmniejszymi modelami one przewaznie maja parametry jakich pan potrzebuje . Ale powinien pan sie dobrze zastanowic nad dodatkowym osprzetem a to zalezy od tego co pan rozumie przez pojecie "srednia ilosc" .Na maszynie ktora ja obsluguje robi sie sie serie w wiekszosci 50-100szt niekiedy 200-500 raz zdarzylo mi sie robic serie 6000szt . I u mnie podstawa to lapa pomiarowa skraca ona ustawianie narzedzi do minimum np mi ustawienie pozycji 6 narzedzi zajmuje ok 1min a w tradycyjny sposob to nie wiem czy mozna by bylo je ustawic w 15min.Ale jezeli pan bedzie robil tylko serie po wiecej niz 1000 szt to nie jest ona niezbedna ale tez sie przydaje (skraca przestoje zwiazane z wymiana lub ostrzeniem narzedzi.)Podajnik automatyczny przy seriach powyzej 1000 tez bym polecal nic tak nie doluje jak siedzenie przy maszynie przez dwa tygodnie po 8 godzin i naciskanie guzika co 15sek :) Szybkosc rozpedzania i chamowania wrzeciona oraz przechodzenie z prawych na lewe obroty powinna byc maksymalnie krotka na to malo kto zwraca uwage ale na tym traci sie kupe czasu szczegulnie na malych detalach .Dla przykladu robilem kiedys bardzo prosty detal: dwa obtaczaki na prawych obrotach 3000obr/min plus odciecie na lewych 2000obr/min z preta fi 6 przy pierwszym uruchomieniu program trwal 25sek po zmianie obrotow odciecia na prawe i wylaczeniu zatrzymania obrotow po kazdym nozu program poszedl w 16sek. W tych 16 sek obrubki bylo na 10. Jezeli chodzi o sterowanie to mysle ze wiekszosc jest poruwnywalna i powinienes wybrac ten na ktorym sie choc troche znasz . Tylko jedna uwaga sprawdz czy jest mozliwosc wgrania z zrudla zewnetrznego programu . Cykle obrubki sa dobre nie powiem ale do wykonywania pojedynczych detali lub bardzo krutkich seri 5-10szt Dlaczego tak uwazam? Poniewaz stosujac cykle traci sie mnostwo czasu na obrubke powietrza:) czyli niepotrzebne ruchy maszyny .A przy wiekszych seriach kazda sekunda sie liczy pelna kontrole nad ruchem mozna uzyskac tylko piszac program recznie. Warto tez popytac niektozy dystrybutorzy do maszyny dodawaja w pakiecie jakis program CAD /CAM a te programy tez nie sa tanie. Do ostatniej maszyny zakupionej w firmie gdzie pracuje dali BOBCADA.
Ale sie rozpisalem:) NIe wiem czy sie panu moje wywody przydaja ale ?
Zycze powodzenia w wyborze maszynki:)


cncPiotr
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice

#6

Post napisał: cncPiotr » 27 mar 2010, 21:13

To nic tylko szukać używek ...


baras
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2010, 11:27
Lokalizacja: Kraków

#7

Post napisał: baras » 02 kwie 2010, 11:40

Witam
Jestem nowy na tym forum więc przepraszam jeśli nie trafiłem z tematem w odpowiednie miejsce.
Chciałbym kupić tokarke ale nie CNC tylko normalną tokarkę stołową SP 2107B jest to tokarka firmy SPAW SC Kraków jest ona podobno sprowadzana z Chin lub Tajwanu nie jestem pewien i moje pytanie brzmi czy warto ją kupić? bo słyszałem że w chińskich tokarkach bywają plastikowe koła zębate, nie wiem czy to prawda i proszę o poradę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”