Witam posiadam tue 35 gdzie kupie do niej stycznik

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
pekacz1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2009, 22:23
Lokalizacja: skwierzyna

Witam posiadam tue 35 gdzie kupie do niej stycznik

#1

Post napisał: pekacz1 » 11 sie 2009, 23:02

Kupiłem tokarke tue 35 dł łoża 1400mm, jej stan jest w miare dobry lecz posiada jeden feler a mianowicie brak stycznika uruczamiajacego silnik, włącznik jest dzwigniowy przy suporcie, dzwignia oraz drazek jest, obecnie silnik podłączony jest na krutko, wszystko byłoby ok gdyby zepsuty stycznik został lecz został wymontowany dlatego dzisiaj nie wiem jak on wyglądał.
CZy istnieje mozliwosc zastąpienia go jakimś przełącznikiem, silnik powinien posiadaj obroty prawe ilewe, nie jestem elektrykiem tak wiec nic osobiscie nie wymyśle w tej sprawie.
Moge podesłac fotki, proszę o pomoc w tej sprawie.



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 11 sie 2009, 23:23

Też kiedyś miałem taką tokarkę i był tam zwykły przełącznik pakietowy zlokalizowany poniżej wrzeciennika. Było to bardzo nieporęczne zwłaszcza przy nacinaniu gwintów. Wymieniłem go na układ sterowania prawo - lewo a wykorzystałem do tego łatwo dostępne wówczas styczniki TSM-1 prod.FAEL. Oczywiście możesz wykorzystać dowolny stycznik ( 2 szt. ) przystosowany do napięcia zasilania silnika ( TSM-1 ma 660V i cewkę na 230V ), prąd 16A i styki pomocnicze: jeden normalnie zamknięty a drugi otwarty. TUE 35 ma w instalacji elektrycznej wbudowany transformator na 24V do oświetlenia maszyny i to napięcie można wykorzystać do sterowania stycznikami, ewentualnie dołożyć prostowanie na napięcie stałe, zależy jakie styczniki Ci wpadną w ręce. Zawsze to bezpieczniej bo panel z przyciskami warto mieć zabudowany np. na skrzynce suportowej.


Autor tematu
pekacz1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2009, 22:23
Lokalizacja: skwierzyna

#3

Post napisał: pekacz1 » 12 sie 2009, 00:00

Dzięki za odp, ale niestety słabo orietuje się w elektryce.
Czy moge prosic o e-maila lub telefon to zadzwonie , najchętniej zleciłbym wykonanie takiego podłączenia , Czy może Pan rozrysować schemat takiego podłączenia, będe wdzięczny.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 12 sie 2009, 00:04

Oczywiście, nie ma problemu, pisz na priw. Mam tez DTR do tej tokarki, ale żadnego czasu na skanowanie. Mogę w razie potrzeby zeskanować potrzebne szczegóły. A schemat sterowania jest bardzo proty, dosłownie to szkolny przykład. Zamieszczam schemat pierwszy jaki mi wpadł w ręce z forum elektroda: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic5 ... 2091b433de
To bardzo prosty schemat, można wyszukać lepsze, gdzie będą pokazane jeszcze zabezpieczenia prądowe obwodu mocy i sterowania.
Załączniki
SCHEMAT.gif
SCHEMAT.gif (9.69 KiB) Przejrzano 9369 razy


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#5

Post napisał: lankoff » 12 sie 2009, 02:30

w kazdej hurtowni powiedz ze na 3kW

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”