tokarka tuc 40 problem z elektryką ..,prosze o pomoc

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
masaj
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2009, 17:10
Lokalizacja: ącko

tokarka tuc 40 problem z elektryką ..,prosze o pomoc

#1

Post napisał: masaj » 24 lis 2014, 13:43

witam

Mam problem z moja maszyną. .
Otóż po załączeniu ,wciśnięciu czarnego guziczka pojawia się głośne brzęczenie,ciągłe..,
nigdy wcześniej tego nie było ..,zawsze po wciśnięciu było kliknięcie i żadnych odgłosów.
Poczyściłem te 3 styczniki oznaczone na fotce,poskładałem z powrotem i dalej to samo

Do tego chyba coś żle poskręcałem przewody ponieważ znikły lewe obroty ,proszę jeśli ktoś zauważy błąd o wskazanie co jest nie tak z podłączeniem ... /chyba ,że jest dobrze,a zanik obrotów lewych ma związek z tym buczeniem../

przepraszam z góry za nieprofesjonalny język ,ale nie jestem tokarzem

proszę o poradę

dzięki.ObrazekObrazek



Tagi:


kasjo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 23 lis 2005, 18:07
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: kasjo » 24 lis 2014, 14:11

W zasadzie instalacja prosta jak budowa cepa :)
Na forum znajdziesz schemat.
Skoro nie ma lewych obrotów to prawdopodobnie nie ma przejścia na styku pomocniczym NC stycznika od obrotów prawych. Brzęczenie zazwyczaj spowodowane jest syfem na rdzeniu stycznika i nie pozwala dobrze go ściągnąć. Czasami pomaga dokładne wyczyszczenie papierkiem ściernym rdzeni ale raczej bym wymienił cały stycznik


Autor tematu
masaj
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2009, 17:10
Lokalizacja: ącko

#3

Post napisał: masaj » 24 lis 2014, 15:27

dzieki
chyba już wiem ..,włączyłem jeszcze raz i ten pierwszy stycznik z lewej wygląda na to ,że padł ,od niego idą wibracje i dżwięk
podczas przecierania papierkiem rdzeni z tego stycznika,były pozapadane ,chyba powypalane

a z obrotami będę póżniej myślał .../dla mnie nie jest łatwą sprawą czytanie schematów ,nie mam styczności z elektryką // ,potrafię czytać tradycyjne nuty jak i zapisy nut afrykańskich..,..,ale nie schematy elektryczne . ;)
coś będę kombinował potem
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”