Tokarka dwuwrzecionowa EMCO sterowanie SINUMERIK 810T opinie

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
king750
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:46
Lokalizacja: Inowroclaw

Tokarka dwuwrzecionowa EMCO sterowanie SINUMERIK 810T opinie

#1

Post napisał: king750 » 31 sie 2011, 21:00

Jestem nowy na forum i witam wszystkich.
Posiadam drutowke CNC i program sterujacy MegaCad
Chcialbym zakupic tokarke Emco425 dwuwrzecionowa z przechwytem, sterowanie Siemensa Sinumerik 810T
poprosilbym o opinie na temat tej maszyny

Jest to urzadzenie z 93r i chcialbym sie dowiedziec jak wyglada kwestia elektroniki w tym urzadzeniu, jak ma sie zywotonosc, co najczesciej sie psuje i jak wygladaja naprawy, czy sa dostepne czesci....?

Czy jest mozliwosc programowania z komputera za pomoca programu MegaCad?

Jakimi propramami powinienem sie zaiteresowac przy programowaniu z komputera ?

Pozdrawiam.



Tagi:


Paldi88
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:22
Lokalizacja: Zabrze-Oświęcim

#2

Post napisał: Paldi88 » 21 mar 2012, 15:01

Witam!
Nie potrafię doradzić Panu w kwestii czy maszyna jest dobra, lecz mogę powiedzieć tyle ze posiadam maszynę Emco top turn, mała tokarka z jednym wrzecionem. która posiada sterowanie Sinumerik 810T, przerobiona z wersji Sinumerik840. Samo oprogramowania jest dosyć proste. Łatwo się obsługuje maszyny z tym oprogramowaniem. Na pewno dostanie Pan wraz z maszyną Instrukcje programowania, bo przy różnych typach maszyn nie które komendy mogą się różnić. Co do sterowania przez komputer programem MegaCad? Wątpię bo z tego co wyczytałem to program służy bardziej do rysowania niż do pisania programów, oczywiście mogę się mylić, jeżeli znowu da się w programie pisać programy to wystarczy translator który na pewno firma dysponuje, automatycznie on przetworzy program na maszynę. Jeżeli nie będą posiadać to ja Polecam program MTS prosty program do pisania programów na obrabiarki numeryczne jak i tokarki czy frezarki, posiadają oni wiele translatorów do rożnych maszyn!
Chętnie pomagam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”