Tokarka CNC do 300 tys zł DMG, AVIA, MAZAK

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
filipp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2014, 22:33
Lokalizacja: Włocławek

Tokarka CNC do 300 tys zł DMG, AVIA, MAZAK

#1

Post napisał: filipp » 29 cze 2014, 22:47

Witam wszystkich,

stoję przed wyborem tokarki CNC do 300 tys. zł. Obrabiamy detale z pręta do średnicy 20 - 65 mm, część z nich musi być frezowana także w grę wchodzi oś C. Wykonujemy takze detale mocowane w uchwycie o średnicy do max 350mm

Zadaniem nowej maszyny ma być usprawnienie produkcji i możliwość pozyskania nowych zleceń. Obecnie posiadamy jedną maszynę, z językiem programowania Fanuc i jest to Gildemeister CT20 z podajnikem, mała maszyna, po remocnie, z wymienioną głowicą i oprogramowaniem. Przelot wrzeciona to 32 mm. Chciałbym rozszerzyć zakres produkcyjny i zastanawiam się co teraz wybrać ?
Czy zastanawiać się nad Mazakiem i oprogramowaniem Mazatrol ?
Co doradzicie ? Co można najlepszego wybrać w tych pieniądzach ?

Dzięki za odpowiedź z góry :)



Tagi:


maxadi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:49
Lokalizacja: racibórz

#2

Post napisał: maxadi » 01 lip 2014, 00:13

polecam stronkę http://tbitech.pl sam na nich pracuje i nie narzekam
wiem że posiadają też tokarki z osią c
tokarki posiadają sterowanie fanuc


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 01 lip 2014, 10:57

Trochę mało informacji coby dobrze ci doradzić...
Jaki dobry samochód kupić coby dobrze zarobić, mam 80 tysi... - a będziesz woził ludzi na wesela czy przewoził palety? Tak samo z tokarką
Z tych firm co wymieniłeś, zadaje się, że Avia produkuje frezarki, a tokarkami tylko handluje. Co do systemu sterowania, jeśli Fanuc spełnia twoje oczekiwania (szczególnie z manual guide czy jakoś tak), to do nowego sterowania będziesz musiał ludzi przeszkolić.


sadowski25
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2014, 21:23
Lokalizacja: Osiek

#4

Post napisał: sadowski25 » 07 lip 2014, 11:03

Z tego co pamiętam po MACH-TOOL to w tej cenie chyba zmieści się HAAS ST10Y ?


Autor tematu
filipp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2014, 22:33
Lokalizacja: Włocławek

#5

Post napisał: filipp » 08 lut 2015, 13:35

Termin zakupu się trochę przesunął dlatego wznawiam pytanie.
Obecnie mamy jedną małą maszynę, chcielibyśmy poszerzyć zakres usług, mieć maszynę z napędzanymi narzędziami, osią C i większym przelotem wrzeciona, minimum to fi50.

Mazak jest dość drogą maszyną, dobijają się przedstawiciele DOOSANA i w rozsądej cenie proponują LYNX 220LMC, przelot fi60, długość toczenia 500mm. Calkiem interesująca maszyna, i zdecydowanie poniżej 300 tys.

Miał ktoś coś wspólnego z Doosanem ? Jakie opinie ? Jak po dłuższym okresie użytkowania ?

Haas z tego co słyszałem po 3 latach nadaje sie na złom ? Prawda to ?

Jeśli znacie jakieś ciekawe marki to proszę o polecenie :)

Pozdrawiam


don_leo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Pruszków

#6

Post napisał: don_leo1 » 08 lut 2015, 13:46

Zobacz te: http://sbg.barosz.pl/index.php?p=sbg/of ... cyjne.html

Dobra firma, mogę polecić


Autor tematu
filipp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2014, 22:33
Lokalizacja: Włocławek

#7

Post napisał: filipp » 08 lut 2015, 13:52

Polska firma ? Jak z jakością i powtarzalnością detali po okresie minimum 3 lat ?


don_leo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Pruszków

#8

Post napisał: don_leo1 » 08 lut 2015, 13:58

Tak polska firma. Pracowałem kiedyś na takiej. Wymiar trzymała. Ale miała tylko rok. Tylko że podobno drogie.
Ale możesz zadzwonić i zapytać ile kosztują bo sam jestem ciekaw.
I zapytaj o Siemensa 828. Osobiście poleciłbym to sterowanie. Fanuc został w tyle.


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#9

Post napisał: MacGregor » 13 lut 2015, 12:01

filipp pisze:Termin zakupu się trochę przesunął dlatego wznawiam pytanie.
Obecnie mamy jedną małą maszynę, chcielibyśmy poszerzyć zakres usług, mieć maszynę z napędzanymi narzędziami, osią C i większym przelotem wrzeciona, minimum to fi50.

Mazak jest dość drogą maszyną, dobijają się przedstawiciele DOOSANA i w rozsądej cenie proponują LYNX 220LMC, przelot fi60, długość toczenia 500mm. Calkiem interesująca maszyna, i zdecydowanie poniżej 300 tys.

Miał ktoś coś wspólnego z Doosanem ? Jakie opinie ? Jak po dłuższym okresie użytkowania ?

Haas z tego co słyszałem po 3 latach nadaje sie na złom ? Prawda to ?

Jeśli znacie jakieś ciekawe marki to proszę o polecenie :)

Pozdrawiam
Lynx jak na koreańczyka bardzo dobre maszyny można powiedzieć dobre średniaki.
Zainteresowałbym się też wersją Lynx LSY, znając życie po pewnym czasie będziesz się rozglądał za tego typu maszyną (przeciw-wrzeciono i oś-Y).
"Fajne" są jeszcze Mori Seiki i Okuma ale w tej cenie to raczej słabsze wersje będą.
Czasami można pocisnąć przedstawicieli obrabiarek coby podpowiedzieli kiedy będą pozbywali się maszyn po wystawowych i popokazowych. Znajomy tak kupił dwie Mori Seiki w cenie jednej i jeszcze podajniki dorzucili oczywiście wszystko w ramach dotacji UE.

Aha.. nie daj się skusić na jakieś "barosze", "jazony" i inne zakamuflowane chińskie ścierwo, taniej kupisz szybciej weźmie Ciebie zawał jak się będziesz później na nie wku...ł.
Dobrze Ci radzę.
POZDRAWIAM


don_leo1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 lut 2015, 13:04
Lokalizacja: Pruszków

#10

Post napisał: don_leo1 » 14 lut 2015, 22:44

Wiesz, co do Jazona, to się zgodzę że to chińczyki. Ale Barosz to raczej nie. Kiedyś pracowałem w jednej firmie na tokarce od Barosza. Był serwisant i zapytałem się gdzie te maszyny są produkowane. To mówił że w Polsce. I myślę że to prawda bo to maszyny na prawdę są ładnie zrobione. Estetyka itd. Głowica VDI co w doosanach jest standardowa (nienawidzę głowic standardowych). Choć i tak nie daję ręki sobie uciąć że to maszyny są w Polsce składane. Serwisant mógł kłamać. Nie spieram się bo fabryki ich nie widziałem. Ale na te typowe chińskie to na pewno mi te maszyny nie wyglądają. Tym bardziej że Barosz eksportuje maszyny do skandynawii. A tam myślę że byle czego nie kupują.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”