Problem z uchwytem

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Seasi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2012, 20:46
Lokalizacja: Bytom

Problem z uchwytem

#1

Post napisał: Seasi » 31 lip 2014, 17:29

Witam. Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją, że zaciśnięty uchwyt strzela, tzn. wydaje taki dźwięk - stuknięcie. Pojawia się to losowo co jakiś czas zarówno w trakcie toczenia jak i unieruchomiony. Zna ktoś tego przyczynę? Maszyna Hyundai, nowiutka z 4 miesiące ma. Od poczatku tak sie zachowuje



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 31 lip 2014, 18:40

Rozumiem że uchwyt hydrauliczny? jak maszyna nowa to nagraj film i wyślij zapytanie do serwisu ... na praktykach strzelało bo było nadpęknięte cięgno i przeskakiwało ale skoro nowa maszyna to prędzej coś jest niedokręcone czy w czasie tego strzelania dziej się coś z ciśnieniem na zegarze?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
Seasi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2012, 20:46
Lokalizacja: Bytom

#3

Post napisał: Seasi » 31 lip 2014, 18:49

Tak hydrauliczny. Wszystko jest dobrze dokręcone, aczkolwiek zmieniany był uchwyt na inny i ten sie tak nie zachowywał. A teraz jak zalozony jest z powrotem to ponawia się to, wiec wnioskuje ze to wina uchwytu. Tylko dokladniej czego. Coś kojarze że jak strzeli to na potencjometrze wskazowka drgnie.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post napisał: skoti » 31 lip 2014, 23:02

Są w tym uchwycie kalamitki do smarowania prowadnic szczek ? Smarujecie go ?
U mnie trzaski i jakieś inne dziwne dźwięki pojawiają się przy intensywnej pracy na dużym ciśnieniu . Po prostu prowadnice robią się suche i zaczyna skrzypic . 2-3 naciśnięcia smarownicy do każdej kalamitki załatwia sprawę na kilka godzin . Jak maszyna była nowa to był kupowany specjalny smar do tego , teraz po 12 latach zwykły smar ŁT tez daje rade .

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: adam Fx » 01 sie 2014, 15:43

Seasi pisze:Wszystko jest dobrze dokręcone, aczkolwiek zmieniany był uchwyt na inny
miałem na myśli wewnątrz uchwytu (czasem takie wady montażu powstają bo ktoś czegoś nie dokręcił składając uchwyt)
Wspomniane smarowanie jeżeli uchwyt posiada takie punkty to raczej normalna sprawa szczególnie jak maszyna nowa i każdy chucha i dmucha ;)
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
Seasi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2012, 20:46
Lokalizacja: Bytom

#6

Post napisał: Seasi » 02 sie 2014, 16:31

Nie wiem co o tym myśleć, bo są dwie nowe identyczne maszyny i tak samo strzelają te chińskie uchwyty:)


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#7

Post napisał: dance1 » 02 sie 2014, 16:56

nagraj filmik, więcej powie niż opisy, ja się spotkałem że uchwyt "strzelał" tak był skonstruowany żeby naddatek ciśnienia oddawać. Nie lepiej bezpośrednio w serwisie zapytać, może jakiś zaworek bezpieczeństwa czy coś w ten deseń.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”