minitokarka z podajnikiem

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

minitokarka z podajnikiem

#1

Post napisał: zery » 03 cze 2012, 12:27

Panowie proszę o ocenę i podpowiedzi co z tym fantem zrobić....

Potrzebuję małej tokarki która będzie toczyła elementy z aluminium, nierdzewki, mosiądzu (wymiar max 50mm x 120mm).
Wszystkie detalę będą zbliżone do systemów dystansowych podobnych jak na stronie
http://akcesoriareklamowe.com.pl/k53,sy ... nsowy.html

Znalazłem małą tokarkę na allegro.
http://allegro.pl/tokarka-cnc-z-podajni ... 33206.html

Ważne abym po wygenerowaniu G-kodu mógł zamontować pręt 1000mm - 1500mm i nie martwił się ,że co druga sztuka to brak.
Głowica na 6 narzędzi będzie idealnym rozwiązaniem.

Detale nie są super dokładne dlatego proszę nie pisać ,ze potrzebuję maszynę o jedno zero droższą :)

Jeśli już znacie mój problem to czy może ktoś chce się podjąć budowy takiej maszyny ? Posiadam znajomego z dużym warsztatem gdzie mam możliwość dorobienia mniejszych i większych elementów dlatego część kwoty jest szansa rozliczyć np w usługach frezowania/ toczenia/ szlifowania. Zaraz ktoś napisze ,że skoro mam takie dojście to dlaczego tam nie działam... Maszyny wielkie / nowe obciążone wielkimi seriami dlatego jest tam szansa wejść raz w tygodniu na klika godzin. Uważam "co moje to moje " za świętą zasadę :)



Tagi:


Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post napisał: Zanixi » 03 cze 2012, 15:58

Kolego, sam zrobisz taką tokarkę ;) https://www.cnc.info.pl/topics89/tech-m ... 541,20.htm Pisz, pytaj. Podajnik też myślę nie jest trudną sprawą. W emc2 można go rozwiązać jako jedną z osi, śruba, jakaś prowadnica i samo dosunie materiał. Większym problemem będzie latające 2m materiału za wrzecionem ;P

Fi 50 to problem, ta tokarka ma przelot ze 20mm max.

Zauważ, że tokarka do której Ci link podałem, była wykonywana z użyciem ino tokarki i wiertarki kolumnowej ;P. A toczy do setki jak trzeba.

Mi ino brakuje takiej głowicy na zmianę narzędzi.. ale to też mały problem, mając dostęp do frezarki, tokarki i paru narzędzi można się o taką pokusić. Może za miesiąc dwa taką zrobię.


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: zery » 03 cze 2012, 16:10

no niestety mi brakuje czasu... chętnie bym zbudował coś samemu ale tak po kilka godzin tygodniowo to może na kolejne EURO całość bym uruchomił :)
Wolę kupić od kogoś kto ma doświadczenie w budowie maszyn, doradzi i sprzeda całość gotową do pracy.
Te fi 50 można zmniejszyć do 35. Tyle wystarczy .


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 03 cze 2012, 16:19

Przelot dość duży, mnie się wydaje, że korzystnym wyborem byłoby zastosowanie zamiast uchwytu tokarskiego tulei zaciskowej. W tokarce z allegro masz przelot 15 mm, to bardzo niewiele. Bo wraz z wzrostem średnicy tulei zaciskowej potrzebna jest dużo stabilniejsza i mocniejsza konstrukcja układu zaciskającego.

Ja myślę, że do tego najlepiej będzie się nadawał konwencjonalny automat tokarski, np. ATC 63, gdzie masz możliwość zastosowania pręta do średnicy 63 mm, a ilość narzędzi powinna ci wystarczyć.

Zobacz to ogłoszenie - http://xarchiwum.pl/automat-tokarski-at ... 18800.html

Nie wiem, na ile aktualne, ale wydaje mi się, że ta kwota cię nie przeraża, a do twoich zastosowań naprawdę taka maszynka wydaje się być idealna.


Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post napisał: Zanixi » 03 cze 2012, 16:24

Przelot wrzeciona fi 35 to nadal ino w potężnej maszynie, jakiś TUC inny ponad tonowy wynalazek.

Tocząc nie z pręta a z plastrów nie ma oczywiście problemu, bo fi 50 zmieścisz w większości małych maszynek.

Napisz do chłopaków co to się na allegro ogłaszają, niech robią, tylko niech zrobią to, czego potrzebujesz a nie jakieś dziwadło z krokowcem na koniku ;P


I fakt, do dużych serii to można automat zaprzęgnąć. Tylko automaty w niższych cenach to zwykle jakieś 30 letnie wraki robiące po 168h w tygodniu (choć czasem da się kupić coś w stanie dobrym).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”