JAK WYBRAC DOBRĄ TOKARKĘ TUM 25B ?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
matys007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2009, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

JAK WYBRAC DOBRĄ TOKARKĘ TUM 25B ?

#1

Post napisał: matys007 » 29 maja 2009, 18:39

Witam,
Od niedawna wpadłem na pomysł własnego - małego biznesu - Chodzi mi o mały warsztacik w którym będę wykonywał kilka określonych prac. Będzie ona potrzebna m.in. do toczenia stojanów, czyli praca musi zostać wykonana jak najbardziej precyzyjnie.
Z tego co usłyszałem i wyczytałem to dobrym wyborem do czegoś takiego byłaby tokarka tum 25b. Nie jest duża a przy tym dobrze wykonuje swoje zadanie.
Przechodząc do sedna sprawy znalazłem kilka ofert takich sprzętów na internecie, lecz rozbieżność cenowa była bardzo duża od 5000zł - nawet do 17000zł.
Czym powinna się charakteryzować dobra tokarka ( tum 25b ) oraz czym się sugerować przy ewentualnym kupnie ? Na co należy zwrócić uwagę, by nie jechać tych 200 - 300km na darmo, ale po to aby być zadowolonym i pracować na niej długie lata ?

Z góry dzięki ;)



Tagi:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

Re: JAK WYBRAC DOBRĄ TOKARKĘ TUM 25B ?

#2

Post napisał: lukadyop » 29 maja 2009, 21:36

matys007 pisze:Witam,
Od niedawna wpadłem na pomysł własnego - małego biznesu - Chodzi mi o mały warsztacik w którym będę wykonywał kilka określonych prac. Będzie ona potrzebna m.in. do toczenia stojanów, czyli praca musi zostać wykonana jak najbardziej precyzyjnie.
Z tego co usłyszałem i wyczytałem to dobrym wyborem do czegoś takiego byłaby tokarka tum 25b. Nie jest duża a przy tym dobrze wykonuje swoje zadanie.
Przechodząc do sedna sprawy znalazłem kilka ofert takich sprzętów na internecie, lecz rozbieżność cenowa była bardzo duża od 5000zł - nawet do 17000zł.
Czym powinna się charakteryzować dobra tokarka ( tum 25b ) oraz czym się sugerować przy ewentualnym kupnie ? Na co należy zwrócić uwagę, by nie jechać tych 200 - 300km na darmo, ale po to aby być zadowolonym i pracować na niej długie lata ?

Z góry dzięki ;)


Już było wiele napisane na temat wyboru tokarek, wystarczy zajrzeć w stare posty i wszystkiego byś się dowiedział, musisz patrzeć na łoże bo jest najważniejsze następnie oględziny zewnętrzne czy nie ma jakichś niespodzianek, i mechanika kół zębatych w środku maszyny tego nie obejrzysz ale usłyszysz, sprawdź posuwy i sprawdź czy równo toczy czyli stożka nie ciągnie, tak ze zdjęcia ciężko jest trafić dobrą maszynę i czasami trzeba przejechać się te 300 km aby na własne oczy zobaczyć co się chce.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”