Jak przechowywujecie noże?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 8

Jak przechowywujecie noże?

#1

Post napisał: YaPKnn » 16 wrz 2013, 22:24

Może niektórym pytanie wyda się głupie, ale jakoś nie mogę nic wymyślić,
najwięcej czasu zawsze zajmuje mi wypoziomowanie noża, na czas roboty odkładam sobie noże razem blaszkami których użyłem. Następnego dnia hopka się zaczyna od nowa, warunki lokalowe jakie są takie są i muszę wszystko złożyć do szafki po zakończeniu pracy. Obejrzałem już może z milion pudełek, żeby odkładać noże razem z blaszkami do nich przynależnymi, najwięcej takich prawie dobrych w dziale wędkarskim, ale to nadal nie to.

Jakieś sprawdzone pomysły?



Tagi:


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#2

Post napisał: grzes_rupinski1 » 16 wrz 2013, 22:46

Znać wznios noża i podkładać tyle blaszek ile potrzeba za pierwszym razem.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway


Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 8

#3

Post napisał: YaPKnn » 16 wrz 2013, 22:48

grzes_rupinski1 pisze:Znać wznios noża i podkładać tyle blaszek ile potrzeba za pierwszym razem.
Mam ledwo co z 15 noży, z czego używam może 7, mam do każdego zapamiętać ile blaszek? A po naostrzeniu nadpisać komórkę w pamięci nową liczbą?

:-)


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: 251mz » 16 wrz 2013, 22:55

YaPKnn pisze:Mam ledwo co z 15 noży, z czego używam może 7, mam do każdego zapamiętać ile blaszek? A po naostrzeniu nadpisać komórkę w pamięci nową liczbą?
Kup sobie składaki i imak multifixa najprostszego ...
Nie będziesz miał takich problemów :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#5

Post napisał: WZÓR » 16 wrz 2013, 23:03

YaPKnn pisze:
grzes_rupinski1 pisze:Znać wznios noża i podkładać tyle blaszek ile potrzeba za pierwszym razem.
Mam ledwo co z 15 noży, z czego używam może 7, mam do każdego zapamiętać ile blaszek? A po naostrzeniu nadpisać komórkę w pamięci nową liczbą?

:-)
Ciężko sobie zrobić rysę na jakiejś kostce lub imaku i ustawiać do niej nóż dodając / ujmując blaszki ? :roll:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#6

Post napisał: tom22 » 16 wrz 2013, 23:11

Metoda najprostsza - każdy nóż ma swoje blaszki -zdejmujesz i trzymasz w komplecie.


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#7

Post napisał: grzes_rupinski1 » 16 wrz 2013, 23:16

YaPKnn pisze:
grzes_rupinski1 pisze:Znać wznios noża i podkładać tyle blaszek ile potrzeba za pierwszym razem.
Mam ledwo co z 15 noży, z czego używam może 7, mam do każdego zapamiętać ile blaszek? A po naostrzeniu nadpisać komórkę w pamięci nową liczbą?

:-)
Nie ile blaszek tylko jaka wysokość blaszek. A jakbyś maił 40 noży z blaszkami trzymać to jaki kuferek byś kupił?
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 16 wrz 2013, 23:25

ja do składowania noży i innych narzędzi mam zamontowaną na ekranie wiórowym taką oto półeczkę/platformę, wykonaną z aluminiowego kątownika (Obi) i płyty wiórowej, na której mam "pod ręką" potrzebne w danym czasie rzeczy. Półka ma przykręcony dodatkowy kątownik z otworami pod kieł, tuleje redukcyjne i uchwyty wiertarskie

ObrazekObrazek
Obrazek

po zmianie imaka na szybkomocujący noże są na stałe zamocowane w kostkach z ustaloną wysokością i leżą gotowe do użycia.

Obrazek

reszta leży grzecznie w wózku narzędziowym (bardzo wygodne rozwiązanie- polecam)

Obrazek Obrazek
tom22 pisze:Metoda najprostsza - każdy nóż ma swoje blaszki -zdejmujesz i trzymasz w komplecie.
Otóż to, można do przechowywania każdy nóż związać gumką recepturką z jego podkładkami. Cienkie podkładki można uciąć ze stalowej taśmy do spinania towarów na paletach, starych brzeszczotów, itp.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 23:53 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
YaPKnn
Posty w temacie: 8

#9

Post napisał: YaPKnn » 16 wrz 2013, 23:28

grzes_rupinski1 pisze:
YaPKnn pisze:
grzes_rupinski1 pisze:Znać wznios noża i podkładać tyle blaszek ile potrzeba za pierwszym razem.
Mam ledwo co z 15 noży, z czego używam może 7, mam do każdego zapamiętać ile blaszek? A po naostrzeniu nadpisać komórkę w pamięci nową liczbą?

:-)
Nie ile blaszek tylko jaka wysokość blaszek. A jakbyś maił 40 noży z blaszkami trzymać to jaki kuferek byś kupił?
Tym bardziej bym kombinował jakiś kuferek, blaszki to żaden problem można mieć ich wystarczająco dużo. Im więcej noży tym gorzej pamiętać, dwa podstawowe faktycznie już zapamiętałem, chyba przejrzę jeszcze raz te wędkarskie szkatułki, skoro tutaj nikt się takimi pierdołami nie przejmuje :-)


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#10

Post napisał: grzes_rupinski1 » 16 wrz 2013, 23:49

:) każdy sposób jest dobry aby był skuteczny. Zależy jak noże ostrzysz. A mazaczkem na nożu napisać wysokość. Albo taśma malarską okręcaj i do kuferka.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”