DTR do TSA 16 czy można to gdzieś zdobyć ?

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

Autor tematu
noop
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Lokalizacja: Kraków

DTR do TSA 16 czy można to gdzieś zdobyć ?

#1

Post napisał: noop » 23 lis 2006, 11:34

Witam serdecznie,

Kupiłem właśnie tokarkę TSA 16 i od jakiegoś czasu dosyć bezskutecznie próbuję zdobyć do niej DTRke. Przeszukałem okoliczne biblioteki i znajome zakłady tokarskie i nic :-(.
Znalazłem na allegro człowieka, który handluje DTRkami ale chce 160 PLN za sztukę, co wydaje mi się ceną lekko zaporową.
Może ktoś z Szanownych Grupowiczów ma pomysł gdzie coś takiego można zdobyć w rozsądnej cenie ?
A może ktoś przypadkiem ma wersje zeskanowaną i zechciał by udostępnić (wiem, wiem - życie byłoby zbyt piękne ;-) ) ???

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam,
Darek.

[ Dodano: 2006-11-30, 13:27 ]
Odpowiadam sam sobie ;-) ale może komuś się przyda ta informacja.
Udało mi się zdobyć DTRkę (właściwie jej ksero, ale jakość jest super) !!!
Zadzwoniłem do ZDZ w Poznaniu (producent tokarki TSA 16) i po rozmowie z bardzo uprzejmym Panem, który wyjaśnił mi że niestety warsztat zajmujący się tokarkami został zlikwidowany i nie ma już części zamiennych :-( udało mi się załatwić z nim ksero DTRki.
Kosztowało mnie to 20 PLN z przesyłką (zamiast 160PLN z alledrogo) :-)



Tagi:


kazikbar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2006, 00:35
Lokalizacja: Olkusz

#2

Post napisał: kazikbar » 29 gru 2006, 00:42

Posiadam tokarkę TSA 16 od niedawna. Jestem bardzo zainteresowany wszelkimi materiałami na jej temat. Będe wdzięczny za DTR, noop mieszkam niedaleko, licze na pomoc, oczywiście mogę się odwzajemnić.


Autor tematu
noop
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: noop » 30 gru 2006, 02:34

Witam,
Poniewaz juz kilka osob prosilo mnie o DTRke, umiescilem jej skan czasowo na stronie http://temp.budowlane.eu/tsa16/.
Skan taki sobie, ale w pelni czytelny...

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-06-06, 11:52 ]
Witam,
Jakis czas temu (juz dosc dawno temu) musialem zdjac wersje zeskanowana dtr'ki ze strony poniewaz zajmowala za duzo miejsca i generowala zbyt duzy ruch sieciowy.
Jednak, poniewaz co jakis czas pojawiaja sie nowe osoby zainteresowane ta dokumentacja postanowilem w wolnym czasie przelozyc dtr'ke z wersji papierowej na elektroniczna.
Czesc, ktora zrobilem (na razie niewielka :sad: )znajduje sie pod adresem:
http://metal.palka.name/dtr_tsa_16
Jesli znalazlby sie ktos chetny i dysponujacy wolnym czasem to bardzo prosze o pomoc (dla dobra obecnych i przyszlych uzytkownikow tsa 16 :wink: ) - chetnie przesle czesc zeskanowanej dokumentacji, tak zeby mozna byla ja recznie przerobic na wersje elektroniczna (niestety ze wzgledu na kiepska jakosc dokumentacji automatyczne rozpoznawanie tekstu nie bardzo ma sens).
Pozdrawiam
D.P.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”