automat tokarki atf45n

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

automat tokarki atf45n

#1

Post napisał: sssTOMEKsss » 06 mar 2015, 11:59

Witam wszystkich

Wraz z ojcem prowadzę mały warsztacik tokarski (mamy tuj-a48, tum-a35, oraz tos-a R5), z racji iż w naszej okolicy jest całe zagłębi kotlarstwa spore zapotrzebowanie jest na różnego rodzaju zawiasy, czujniki, czy tzw. wybuchy do kotłów czy też krućce. Wszystko robimy na maszynach konwencjonalnych co zajmuje też sporo czasu. Wiadomo przy maszynie trzeba cały czas stać i nią operować. Ojcu to nie przeszkadza bo całe życie pracuje jako tokarz konwencjonalny ale z racji iż ja pracuje w fabryce maszyn CNC (koncern DMG MORI) chciałem trochę pójść do przodu i właśnie zainwestować w maszynę która przyśpieszyła pracę i zarazem odciążyła trochę ojca.

mam okazję (przynajmniej myślę że tak jest) kupić właśnie taki automat tokarski jakim jest ATF45N produkcji Cegielskiego z sterowaniem numerik cnc-h 645
tutaj film z pracy maszyny

http://sendfile.pl/pokaz/259031---SaJV.html

Tu jest problem gdyż maszyna jest w jakiś sposób uszkodzona(niestety sprzedawca sam nie wie dokładnie co jej jest). Podobno ma problem z zapamiętywaniem programów, z tego co wyczytałem byłoby to związane z wymianą jakiś baterii czy czegoś tam z elektroniką, aczkolwiek wątpie żeby na tym się skończyło, z filmu widać że wywala jakiś błąd F112? Działa podawanie pręta i obrót głowicą, co do posuwów osiami i obrotem wrzeciona jeszcze nie wiem, postaram się dowiedzieć czy to działa.

I tu pytanie do was, ile może kosztować naprawa takiej maszyny, czy ktoś ma z was dostęp do schematów eletkrycznych i DTR-ki do tego automatu. Ile wg. was jest warta jest ta maszyna?



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 06 mar 2015, 21:08

naprawa może kosztować od blisko 0 do kilku tysięcy, nie znam tej maszyny, wszystko zależy od tego ile sobie producent zażyczy za np jakiegoś scalaka. Padnięta bateria to bardziej uciekające parametry a nie programy, chociaż różnie bywa. Zapodaj filmik na jakiś serwer z którego bezpośrednio można obejrzeć, niewielu chce się plik ściągać.
Podejrzewam że sprzedający dobrze wie gdzie problem lub też wie ile naprawa problemu będzie kosztowała tylko głośno o tym nie mówi.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: sssTOMEKsss » 09 mar 2015, 19:55

okej, postaram sie wrzucic film na yt i prześle link
a czy ma ktoś kontakt z użytkownikiem cnc bogi ? Widziałem gdzieś temat w którym pisał że od lat serwisuje te maszyny, może on by był w stanie mi pomóc


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#4

Post napisał: CNC-Bogi » 29 lip 2016, 13:06

Znalazłeś ten kontakt? :smile:
F112 to błądzik na maszynie, z pamięci nie powiem...


messu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2016, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: messu » 30 lip 2016, 18:46

Udało Ci się to ogarnąć?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”