zawieszenie promienia


Autor tematu
Nowakman85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2011, 06:12
Lokalizacja: Łódź

zawieszenie promienia

#1

Post napisał: Nowakman85 » 14 maja 2011, 07:04

Witam wszystkich jestem nowy na forum oraz na samym poczatku zabawy z cnc.
Od pewnego czasu zostalem przeniesiony i przyuczony do pracy na wycinarce mloteczkowej raskin.Wszystko ladnie pieknie jakos sobie radze jednak mam duze problemy z "interpolacja kołową'' a dokładnie z okresleniem punktu zawieszenia promienia jesli nie jest on w osi wykonywanego detalu.Dlatego prosze o pomoc w razie jakis nie jasnosci z mojej strony bede sie starac przedstawic problem jeszcze jasniej



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: zawieszenie promienia

#2

Post napisał: WZÓR » 14 maja 2011, 16:59

Nowakman85 pisze:... w razie jakis nie jasnosci z mojej strony bede sie starac przedstawic problem jeszcze jasniej
To podaj więcej szczegółów.
Może ten temat wyjaśni Tobie problem :arrow: https://www.cnc.info.pl/topics44/proble ... htm#201860
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Nowakman85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2011, 06:12
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: Nowakman85 » 14 maja 2011, 21:34

Jak bede w poniedzialek w pracy sprobuje zrobic foto rysunku lub zrobic scan.Program jakis tak napisalem tylko zle podalem punkt zaczepienia promienia i nie udalo sie zrobic promienia w detalu idealnie jakbym chcial ale badzmy dobrej mysli.
PS:dzieki za link ale tamten post nie rozwiaze problemu ogolnie jest to tez wina konstruktorow w tej firmie ale coz juz tak to jest ze rysunki sa robione na pałe byle jakos tam było

[ Dodano: 2011-05-14, 23:13 ]
Zrobilem rysunek bardzo uproszczony i dosc mało profesionalny w paincie wykrojnik ma srednice 6mm a te wymiary sa bardzo orientacyjne i tak to mniej wiecej wyglada na rysunku mam podane czasem wspolrzedne poczatku i konca uderzen stempla powiedzcie mi jak dokladnie obliczyc te zawieszenie promienia wystarczy odjac x od x i y od y czy jest jakies konkretniejsze i dokladniejsze obliczenie tego?
http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... rd01r.gif/

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 15 maja 2011, 16:48

Nowakman85 pisze:... ogolnie jest to tez wina konstruktorow w tej firmie ale coz juz tak to jest ze rysunki sa robione na pałe byle jakos tam było ...
Dla mnie to nie nowina - zdaża się , że i ja dostaję rysunki bez dość istotnych wymiarów potrzebnych do kontroli w trakcie wykonywania zlecenia.
Rysunki te są robione na programach CAD/CAM , a następnie drukowane.
Znalezienie takiego punktu w każdym tego typu programie zajmuje chwilę.
P.S.
Przykład w załączniku.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”