Współpraca z SolidWorks


Autor tematu
RedVist
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2006, 14:38
Lokalizacja: wrocław

Współpraca z SolidWorks

#1

Post napisał: RedVist » 09 maja 2006, 22:32

Witam.Mam takie pytanko.Jaki programz serii CAM najlepiej współpracuje z Solid Worksem 2006 SP0 .Na rynku jest obecnie full tych programów ale jakoś nuie bardzo moge sie zdecydować.Prosze o umotywowaną odpowiedz :)



Tagi:

Awatar użytkownika

szalonyelektron
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 04 paź 2004, 22:02
Lokalizacja: Kutno

#2

Post napisał: szalonyelektron » 10 maja 2006, 18:03

SlidCam :D
istnieje jako plugin pracujący w solidzie
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008, 15:08 przez szalonyelektron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#3

Post napisał: gmaro » 11 maja 2006, 12:47

EdgeCAM 10.0 współpracuje m.in. z najnowszymi wersjami programów:
Programy:

• Autodesk Inventor* R9 Sp2** i R10
• SolidWorks 2005 i 2006
• Solid Edge v16, v17 i v18
• Pro/ENGINEER Wildfire 2.0
• Pro/DESKTOP 2001 i Pro/DESKTOP Express
• CATIA v5 R15
• Part Modeler 10.0

Kernel:
• ACIS R15
• GRANITE ONE v3.0
• PARASOLID 17.0.150
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Mariusz H.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 15 cze 2004, 18:59
Lokalizacja: KrakĂłw/Bia?ystok

Program

#4

Post napisał: Mariusz H. » 12 maja 2006, 08:04

Myśle że będe najbardziej kompetentny bo ucze programowania w SolidCam (2003) EdgeCAM (wer 8-10) jak i GibbsCAM (7.7.11). Miałem też styczność z programami SprutCAM i MasterCAM.

Osobiście najbardziej mi podchodzi do Solid Worksa Solid CAM (to samo środowisko i dobry help)

Jeśli chodzi o EdgeCAM'a to ma pewne niedociągnięcia jeśli chodzi o importowanie plików (czasami troszke sie krzaczy) po za tym bardzo ładnie optymalizuje ścieżki, jest tani i daje duże możliwości jeśli chodzi o strategie obróbki (jest głównie do wykonywania form)

Najszybciej natomiast obróbke wykona się w GibbsCAM'ie. Jest to bardzo szybki program , oraz szybko można się go nauczyć. Niestety nie ma za dużo materiałów dydaktycznych odnośnie GibbsCAM'a, a wszystko co mam jest po angielsku.

SprutCAM jest to rosyjski program i powiem szczeże powoli się do niego przekonuje. Podstawowa zaleta to bardzo mało tzw. luźnych przebiegów. Można się go szybko nauczyć.

MasterCAM to program dla znawców tzn. W nim można zrobić wszystko i to dobrze. Niestety jest drogi i nie zawsze warto pompować tyle kasy w oprogramowanie tego typu.

Wszystkie ww. programy współpracują z SolidWorksem, a raczej są w stanie importować pliki z rozszerzeniem *.sldprt po za tym zawsze można wykożystać zapisywanie w *.igs który jest formatem uniwersalnym.


googler
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 11 wrz 2006, 12:08
Lokalizacja: Kraków

System CAM dla solidWorks

#5

Post napisał: googler » 11 wrz 2006, 15:23

INFO do wszystkich wpisów powyżej:

Szalony Elektronie - SolidCAM nie jest finansowany przez Dassault systemes jak SolidWorks, nie jest to ta sama firma tylko Izraelska, to jest tylko złoty dodatek do SW.

Jest oczywiscie jeszcze jedno rozwiazanie CAM dla SolidWOrks bardzo popularne w stanach, niemczech, anglii i francji.... jest to CAMWorks firmy TEKSoft i na stronie SolidWorks.com wymieniony jest jako jedyne zalecane w pełni zintegrowane z SW środowisko CAM.
W pełni zintegrowane (nie jak SolidCAM button w SW)
ale:
jako dodatek w programie (tak jak animator, PhotoWorks czy inne)
zapisuje dane CAM w pliku SW, można tworzyć szablony z ustawieniami CAD i CAM,
Informacje z SW (np. jednostka) jest również "widoczna" w CAM, zmiana danych w SW jest "widziana" przez CAMWorks i automastycznie aktualizowane są ścieżki, program CAMWorks obsługuje nawet konfiguracje SW...
Ma również inne zalety jak profesjonalną bazę danych technologicznych (nie tylko narzędzia, posuwy i predkosci są z niej dobierane automatycznie ale całe technologie przypisane do konkretnych własności jak kieszenie, rowki, wcięcia, otwory, wielopowierzchniowe itp)
Bazę można uzupełniać, w praktyce to wyglada tak, że definiujemy własność jaką chcemy obrabiać a technologie wczytujemy z bazy (łącznie z wszystkimi ustawieniami)
Co więcej własności 2,5 osi sa rozpoznawane automatycznie (MAster potrafi tylko otwory -ProDrill; SolidCAM chyba tylko też otwory lub niewiele więcej, EdgeCAM sprawdzałem v10 -to śmiech jak rozpoznaje... poza tym bardzo przejzyste menu, łatwo się odnaleźć komuś kto o CAMIE niewiele wie...

PS dziwne że tego programu nikt jeszcze nie zna...więcej info w necie

Pozdrawiam
hobbysta


asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

#6

Post napisał: asura.kk » 27 lut 2007, 02:56

mam pytanie, nie moglby ktos wrzycic CAMWorks tego dodatku do SW, wydaje mi sie, ze sa to tylko biblioteki (*.dll) albo wyslal mi na maila: [email protected] (pilnie potrzebuje)

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#7

Post napisał: Wodzu » 28 lut 2007, 01:21

Jest jeszcze oczywiscie Unigraphics.
Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”