Windows 7 (xp - mode) a programy CAM


Autor tematu
witus6789
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Toruń

Windows 7 (xp - mode) a programy CAM

#1

Post napisał: witus6789 » 08 lis 2010, 20:08

Witam wszystkich

Przymierzam sie do zakupu nowego laptopa z windowsem 7 prof. i chcialem sie dowiedziec czy ktos z Was juz korzystal z Xp mode w 7-ce.
Czy on sie sprawdza z programami CAM (np. Mastercam, EdgeCAM...)?
Tu chcialem zaznaczyc, ze interesuje mnie sam 'XP mode' , wiec powiedzmy, ze instalowanie drugiego systemu nie wchodzi w gre.

Jakie sa Wasze doswiadczenia??

Z gory wielkie dzieki za wszystkie opinie.
Pozdrawiam :grin:



Tagi:


ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

#2

Post napisał: ziga88 » 08 lis 2010, 23:25

Nie wiem jak programy Cam, ale na dośc wydajnym laptopie 2.2gh 4gb ati 512mb i win 7 x64 bylem zmuszony odpalić stosunkowo wiele nie wymagający program ze szkoły, do symulacji przebiegu produkcyjnego.... Zostałem zmuszony wykorzystać do tego XP-mode bo na 7 nie odpalał. Niestety strasznie to muliło... raczej nie wyobrażam sobie na nim pracy na bardziej skomplikowanym środowisku. Oczywiście, zawsze możesz sprawdzić, a nóż na twoje potrzeby starczy.... Co więcej, z mojego doświadczenia wiem że laptop, nawet stosunkowo wydajny, do CAD/CAM a szczególności 3d to nie bardzo... muli, wiem z własnego doświadczenia bo tak pracuje:P. Nie wiem jak to sie dzieje, ale na starszym mniej wydajnym PC chodzi dużo lepiej. Karty mobilne chyba nie mają zaimplementowanych jakis hardwarowych wspomagaczy... a przynajmniej tak mi sie wydaje.
Fagor - Fanuc - Heidenhain

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: skoti » 08 lis 2010, 23:34

Jeszcze jest opcja wirtualnej maszyny .


Autor tematu
witus6789
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Toruń

#4

Post napisał: witus6789 » 09 lis 2010, 20:12

Witam i dzieki za zainteresowanie.
Wlasnie dzisiaj mialem rozmowe z gosciem ze sklepu komputerowego, ktory uporczywie twierdzil, ze xp mode w Windows7 pro jest lekiem na cale zlo tego swiata :grin: - prawie mu uwierzylem :cool:

A powazniej to moje doswiadzenia z wczesniejszymi winami pokrywaja sie z opinia ziga88.

Do skotiego:
Przypuszczam ze mowisz o emulatorze. Z mila checia dowiedzialbym sie jak to wszystko hula w praktyce.

Dzieki

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#5

Post napisał: ALZ » 09 lis 2010, 22:07

Laptop czym nowszy to ma większe problemy z "konkretną" robotą. Kupiłem na aeldrogo blaszaka della za 300 zł i toto nie ma żadnych problemów. Poprzednio miałem laptopa wiekowego dell latitude i śmigał aż miło, a teraz mam della vostro i trzeba by go było całego wyekranować.


zuza13
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: zuza13 » 11 lis 2010, 19:57

ja używam laptoka do smartcam i mam windows 7 32 bit i chodzi bez problemu.
Jak bym miała kupić laptopa to bym wybrała 32 bit bo czasem z drukarkami są problemy.
np. ja mam taką co sprawia problemy ponoć z 64 bitami. Wydaje mi się ze z programami ogólnie nie powinno być już problemów z windows 7 i większość programów będą działać poprawnie :) więc nie ma co się przejmować xp-modem.


ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

#7

Post napisał: ziga88 » 22 lis 2010, 00:33

zgodzę się z użytkownikiem
zuza13
Z samym Windowsem 7 nie mam większych problemów, i uważam że jest po prostu tuningiem prawie równie dobrej Visty (znienawidzonej przez większość). Lubie być na bieżąco z oprogramowaniem, i o ile vista zanim sp1 nie wyszlo nie najlepiej chodziła, to później juz bez problemów, tak jak windows 7. Jednak problemy nadal są z 64 bit. Uporczywie do niego juz podchodziłem wraz z wejściem Visty, teraz Win 7. O ile sytuacja ze sterownikami, a raczej ich brakiem juz w większości używanych urządzeń odeszła w zapomnienie, to problemy rodza niekompatybilne wtyczki i programy 32bit/64 bit. O ile przegladarka 64 bit jest, to nie ma flasha..... staje sie bezuzyteczna. O ile windows media player 64 bit jest, to problemy sa ze storownikami. Nie zawsze działaja te 64 bit. I znowu trzeba raz to uzywac, a raz to. Takich przykładów mnóstwo. Problemy są również z odpaleniem niektórego oprogramowania np. tego mojego przez ktorego bylem zmuszony zainstalowac xp-mode. Po roku zmuszania sie do 64 bit, i wierzenia ze będzie lepiej przesiadłem się s powrotem na 32, i jestem szczęśliwym jego użytkownikiem:) 64bit według mnie na razie jest tylko dla tych którzy maja powyżej 4gb ramu, i wykorzystują go w pełni. Ja mam własnie 4 dlatego na dysk trafiło z początku x64, jednak i tak żadko wykorzystywałem powyżej 2gb, więc poświeciłem 1gb dla x86.
Jakby na to nie patrzeć, x64 jest nie nieuniknioną przyszłością, dlatego pozostaje tylko czekać ąz producenci oprogramowania się streszczą, i umilą nam jego obsługe przez wersje programów 64bit:)

Co do XP-mode, to jest on i tak osobno instalowany, a nie zaimplementowany w system jak mi sie z początku wydawało. Jest to normalnie paczka z VirtualPC i obrazem XP-ka.
A co do programów, wydaje mi się że jeśli będziesz działać na win7 32bit, to z większością z nich nie powinno być problemów.
Fagor - Fanuc - Heidenhain

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”