Programy


Autor tematu
Organ18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2016, 10:20
Lokalizacja: Zabrze

Programy

#1

Post napisał: Organ18 » 10 lis 2016, 15:16

Cześć wszystkim wiele lat temu miałem w szkole zaprezentowaną tokarkę i frezarkę były także pokazane urządzenia CNC , niedawno na żywo mogłem zobaczyć jak pracuje frezarka CNC w firmie która zajmuje się tym sprzętem zawodowo. Postanowiłem zgłębić temat frezarek cnc moje pytanie jest takie oprócz programu MACH który generuje G-kody jaki polecacie program stosunkowo prosty . Chciał bym za projektowąć coś w stylu drewnianych zabawek , modeli budynków , a mówiąc dokładnie przykładowo chciał bym stworzyć wózek dziecięcy który po wyfrezowaniu poskładam sobie w realistyczny model. Tylko nie mam pojęcia od czego zacząć żeby jakiś model znaleziony w necie "rozebrać" na poszczególne elementy które potem poskładam . Szukałem jako darmowe program u wujka googla że szkoda gadać nałapałem mnóstwo wirusów , albo program nawet nie wpuszczał do środka trzeba było po odpaleniu programu od razu wpisać klucz licencyjny . Czy ktoś mi może mi doradzić od czego mam się zabrać .



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Programy

#2

Post napisał: jasiu... » 10 lis 2016, 16:17

Organ18 pisze:a mówiąc dokładnie przykładowo chciał bym stworzyć wózek dziecięcy który po wyfrezowaniu poskładam sobie w realistyczny model. Tylko nie mam pojęcia od czego zacząć
Ja proponuję zacząć od początku, czyli zorientowania się, czym jest frezowanie.

Jak już będziesz wiedział, to spróbuj to opanować, jeśli ci się spodoba.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 11 lis 2016, 11:38

Witam

Kolego Organ18 na początek powinieneś naprawde zapoznać się o co chodzi w obrabiarkach cnc. Pomimo, że cnc jest to obróbka wspomagana przez system komputerowy to tak naprawde tym systemem musi sterować człowiek który wie co to jest obróbka skrawaniem. Jeżeli chodzi o pragramy to musisz użyć jakiegoś CAD-a i jakiegoś CAM-a. Jednym z darmowych CAM-ów które używałem do frezowania elementów 2d i 3d jest freemill. Ale żeby użyć CAM-a trzeba mieć jeszcze przygotowany element w jakimś CAD-zie. Jedno co mi przychodzi to BOBCAD i chyba były wersje okrojone do postaci darmówek lub triali - ale pewny na 100% tego nie jestem. Napewno musi to być program który pozwoli Ci na rozbieranie takich mechanizmów o których piszesz na części i dodatkowo tak abyś mogł te części przeprojektować. Dlatego wspomniałem o darmowej wesji Bobcada ale od razu pisze, że go osobiscie nie używał. Popatrz w zakladce o darmowym oprogramowaniu może coś znajdziesz dla siebie.

Co do sterowników obrabiarki poszukaj STEP2CNC tam znajdziesz sporo informacji na temat oprogramowania do projektowania oraz o samym programie sterującym. Tylko jest jedno ale. Te programy nie sa darmowymi, ale ich ceny sa na tyle przystępne, że można się nimi zainteresować. Pisze Ci to jako użytkownik, nie jako producent czy dystrybutor.

Ty chciałbyś miec program a raczej cały system który Ci w pełni pomoże podczas projektowania lub przeprojektowania elementów składowych urzadzeń. A to już są bardzo rozbudowane systemy które z reguły nie są darmowe.


robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”