Nesting


Autor tematu
ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Nesting

#1

Post napisał: ziga88 » 06 cze 2011, 22:59

Witam,

mam pytanie, czy istnieje jakiś darmowy program do nestingów z postrocesorem. Długo szukałem i nie udało mi się nic znaleźć. Program ma działać ze zbudowanym przez siebie 2-osiowym ploterem laserowym opartym na machu. Laser ma trafić w przyszłości do szkoły jako praca inżynierska, jednak by był w pełni funkcjonalny chciałbym dorzucic jakis program do jego programowania, by nie robić tego z łapy. W szkole korzystamy z UGS NX, jednak nie udało mi sie również znaleźć modułu do nestingów. Jedynie w miarę dobre skutki daje utworzenie rysunku, wykorzystanie maszyny "router" i wygenerowanie postprocesorem z fanuca, jednak wymagałby sporych modyfikacji postprocesora by nie wywalać pól wygenerowanego programu.. Czekam na propozycje i pomysły.


Fagor - Fanuc - Heidenhain

Tagi:


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#2

Post napisał: aspem » 07 cze 2011, 18:56

Może to ?,

Nie darmowe ale koszt też nie straszny no i jest rozwiązanie pod Mach-a.

http://www.sheetcam.com/register.shtml

Aspem


Autor tematu
ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

#3

Post napisał: ziga88 » 15 cze 2011, 17:34

Takie programu właśnie szukałem. Po pół godzinie opanowałem podstawowe funkcje i skonfigurowałem post procesor - banalnie prosty i logiczny. Program ma wszystkie funkcje które potrzebuje. Szkoda że płatny, jednak taka cena jest jak najbardziej do przyjęcia. Na szczescie wersja pobrana ze strony jest w pełni funkcjonalna. Jedynym ograniczeniem jest 180 linii kodu.

Dzieki wielkie!!
Fagor - Fanuc - Heidenhain

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”