Komputer do projektowania 3D


Autor tematu
s0chy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2010, 18:48
Lokalizacja: łódź

Komputer do projektowania 3D

#1

Post napisał: s0chy » 07 gru 2012, 10:43

Witam,
Przymierzam się do zakupu komputera PC do projektowania 3D. Czy za 5000zł będzie to już konkretny sprzęt? Jakie podzespoły na chwile obecną będą najlepsze?



Tagi:

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#2

Post napisał: Zienek » 07 gru 2012, 11:20

Dwa monitory po 24 cale.
Dysk SSD na system i oprogramowanie i pojemny na magazynowanie danych.
Karta graficzna z dwoma wyjściami HDMI.
Wygodna mysz.
Jeśli cenisz swój czas i swoją pracę, to przyda Ci się również zenętrzna stacja HDD do backupu danych.

Teraz to nie będzie osobisty przytyk, tylko ogólna dygresja na temat wyboru sprzętu.
Zastanawiam się, czemu niektórzy zabierają się za wybór komputera zaczynając np od płyty głównej, skoro na ergonomię pracy na początku łańcucha człowiek - gotowy plik CatProduct, Asm, czy dxf, na początku jest starcie - oczy == przestrzeń robocza pulpitu systemu operacyjnego.

Przy laptopach ludzie idą w gigahertze i Terabajty danych zapominając, że zamiast więcej pamięci na filmy i muzykę mp3 powinni postawić na większą wygodę użytkowania - wyższą rozdzielczość na matowej matrycy, albo brak parzenia nadgarstów przez skrzeczący plastik przed klawiaturą.

Przecież na tym się pracuje nieraz po 8h dziennie, albo dłużej.

Ja osobiście po zakupie myszki nie wyobrażam sobie wydajnej pracy z kodem (jakimkolwiek w formie plików tekstowych) bez myszki z rolką MicroGear. Odblokowuje mechanizm i zamiast powolnego scrollowania przy jednym mocniejszym pacnięciu w rolkę przejeżdżam tysiące linii kodu na raz. Mega wygodne. Jak gdzieś siadam do innej maszyny, to bardzo mi brakuje tego rozwiązania.
Wpływa ono znacząco na ergonomię i szybkość mojej pracy.

http://allegro.pl/bezprzewodowa-mysz-lo ... 23024.html
http://allegro.pl/myszka-logitech-m515- ... 23266.html

Ja mam akurat http://allegro.pl/logitech-vx-nano-i2851291996.html

Radzę się nad takim rodzajem wydajności w pracy zastanowić najpierw.

Pozdrawiam,
Zienek


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 07 gru 2012, 11:22

Nie za bardzo znam się na elektronice, ale musisz zwrócić uwagę na spory ekran, 20 parę cali wystarczy bo potem robi się trochę drożej. Pomyśl o manipulatorze 3D, czy ci jakiś przypasuje, to rzecz indywidualnego gustu. Co do reszty, to mocno zależy od oprogramowania, generalnie im mocniejsza karta graficzna tym lepiej, ważne żeby miała osobną pamięć. Pamięci im więcej tym lepiej, szczególnie jeśli będziesz używał też Cama. Co do szczegółów, to nikt ci nic mądrzejszego nie powie bez wiedzy jaki program konkretnie chcesz zainstalować Co do kasy, to najlepsze jest podejście, że tyle ile masz musi ci wystarczyć. :smile:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 07 gru 2012, 21:46

Generalnie, za tą kwotę (5000zł) może Kolega mieć już porządny sprzęt (który pewnie jeszcze będzie na topie za parę lat) i nie mówię tutaj o gigahercach w procesorze, chociaż to też odgrywa dużą rolę w wydajności.
Najpierw Kolega musi określić, jakich aplikacji będzie na codzień używał, aby dobrać odpowiednie parametry wydajności i ergonomii (wymienię najważniejsze parametry):

- monitor panoramiczny 20-24" (cale)
- dwukanałowa pamięć RAM min. 4GiB
- osobna karta graficzna z pamięcią RAM min. 512MiB
- wewn. dysk twardy o pojemności min. 340GiB (z podziałem na partycję systemową, partycję do instalacji wszelkich aplikacji użytkowych oraz partycję na pozostałe dane)
- zewn. dysk twardy o wystarczającej pojemności 1TiB na backup'y danych i systemu operacyjnego
- dobry zasilacz (min. moc 600W z osobnym wyjściem na kartę graficzną)
- ergonomiczna mysz (chyba najważniejszy element w jakiejkolwiek konfiguracji, z racji czasami dłuższej niż standardowe 8h pracy)
- porządna obudowa z dobrym zespołem chłodzącym (wentylator nawiewny z przodu i wentylator wywiewny z tyłu)
- oczywiście dobra współpraca z serwisantem takowego sprzętu (nie mylić z informatykiem).

P.S.
Jednostki określające pojemność wymienione w poście są prawidłowe: KiB = kibibajt, MiB = mebibajt, GiB = gibibajt, TiB = tebibajt, itp.

Pozdrawiam


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 07 gru 2012, 22:00

Wszystko rozumiem, luzik tylko po jakiego grzyba z tymi kibi, mebi itd?
Propozycję IEC raczej olano czy też nie zaakceptowano czyli po kiego uja tak pisać. Dowartościować się chciałeś czy jakieś inne przesłania?
Nic się nie gniewaj, ciekawy jestem.

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#6

Post napisał: clubber84 » 08 gru 2012, 13:15

Podałem te jednostki, aby Koledzy się zapoznali z tym oznaczaniem.
Wg mnie to jest rozsądniejsze rozwiązanie, bo ludzie nadal myślą, że 1 kilobajt to 1000 bajtów, a tak nie jest ze względu na system ósemkowy, w którym jednostka kilo (kibi) to 1024, więc różnica spora.
I nie jestem żadnym zawodowym informatykiem (raczej hobbystą).
I nie ma w tym żadnego celu, oprócz stosowania właściwych nazw jednostek w informatyce :wink:

Pozdrawiam


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 08 gru 2012, 16:35

5 koła na kompa do czego ?

powiem wam że nabyłem drogą kupna stację roboczą HP o parametrach
procek 2x 3 Ghz pamięć 8 Gb i karta quadro 4600 i jak żyję nie widziałem szybszego kompa

przekładam solida na tę stację :) mój komp z 4 rdzeniami wysiada przy tym


a to wszystko za ... 1 000 złociszy do tego monitor 21 cali za całe 149 złotówek oczywiście brutto

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#8

Post napisał: blue_17 » 09 gru 2012, 00:39

To chyba od jednego dostawcy bierzemy używki :)

Z Wrocławia :?:
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#9

Post napisał: numerek » 09 gru 2012, 00:45

blue_17 pisze:To chyba od jednego dostawcy bierzemy używki :)

Z Wrocławia :?:
ano z Wrocławia :mrgreen:


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#10

Post napisał: kak » 09 gru 2012, 07:21

Jak mój stacjonarny komputer skladalem 4 lata temu to moze byl troche wypasiony jak na tame czasy, ale pradu ciagnie prawie tyle samo co 42 calowa plazma, patrzac na obroty licznika.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”