JPG PRZEROBIENIE I WRZUCENIE DO MACH3 JAKIE PROGRAMY


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

JPG PRZEROBIENIE I WRZUCENIE DO MACH3 JAKIE PROGRAMY

#1

Post napisał: zery » 22 maja 2010, 17:51

Mam problem!Dla wiekszości z Was pewnie to drobnostka wiec może ktos da mi kilka rad. Posiadam ploter frezujący i chciałbym wyfrezowac w drewnie , plexi jakies rysunki dla chrzesniaka na dzien dziecka. Jestem poczatkujący i nawet nie wiem za co sie zabrać. Chciałbym przerobić jakieś zdjecie, rysunek JPG ale ciezko mi idzie. Mam tylko program LAZYCAM ale jakoś słabo mu idzie odczytywanie JPG. Wiem, ze idę złą drogą dlatego pytam. Jaki program bedzi mi niezbędny i w jaki sposób przerobić zdjęcie aby dało sie je potem z jak najlepszym odzwierciedleniem wyfrezować?Może to sie przydać na przyszłość gdy np dostane jakies logo czy inny znak graficzny i bede chciał go wyciąc, wygrawerować itd. Jest na to jakaś rada? Będę wdzięczny za każdą pomoc i wskazówkę.



Tagi:


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: wieslawbarek » 22 maja 2010, 20:19

Poszukaj b2g od kolegi infela


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: zery » 22 maja 2010, 20:52

ale chyba w b2g program przerabia rysunek aby maszyna go odtworzyła linijka po linijca co niezbyt mi odpowiada, szukam czegos co pomoze mi wyfrezowac postac np z kolorowanki dla dzieci frezując jedną ciągłą linią. Można tak?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 22 maja 2010, 22:08

jpg na dxf, dxf na konwerter mach2 i na g kody stamtąd gotowy kod do macha 3, gdzies widziałem konwerter jpg do dxf albo bitmapa do dxf, kolorowanki konturowe to chyba można w bitmapie zapisać i przekonwertowac albo na dxf albo na plt, corel nie miał przypadkiem opcji obrobki bitmapy ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post napisał: zery » 22 maja 2010, 23:31

co do corela to nie mam pojcia ale jutro poszukam coś na ten temat,

Awatar użytkownika

ARAS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 220
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:51
Lokalizacja: PECNA

#6

Post napisał: ARAS » 23 maja 2010, 13:10

ARAS

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: JPG PRZEROBIENIE I WRZUCENIE DO MACH3 JAKIE PROGRAMY

#7

Post napisał: andryjan » 23 maja 2010, 18:43

zery pisze:Chciałbym przerobić jakieś zdjecie, rysunek JPG ale ciezko mi idzie.
Mógłbyś zamieścić te zdjęcia (w formacie jpg lub bmp) tutaj na forum?

Sprawdzę co da się zrobić w programie CAGILA - jest tutaj możliwość "przerobienia" bitmapy na dxf'a jako konturu, a później jego "wygładzenia" (interpolacji) celem redukcji elementów (tym samym redukcji kodu NC), z których składa się dany obrazek.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#8

Post napisał: zery » 23 maja 2010, 19:46

Z tego co pamiętam to chrzesniak lubi malowąć kolorowanki z NEMO :) i znalazłem w necie jakieś strony z obrazkami. Może podam do nich linki:



Są to 3 różne obrazki bo nie wiem jak to będzie wyglądało z frezowaniem szczegółów. Pierwszy jest najprostszy i nie powinno być z nim problemów podaczas frezowania. Z pozostałymi mam wątpliwości. Dziękuję za chęci pomocy. Może uda się opracować jakiś prosty sposób aby przerobienie rysunków na g-kody nie stanowiło problemu. A tak wogóle to jak działają firmy posługujące się wielkimi ploterami które otrzymują rysunek od zleceniodawcy (jakiś projekt, logo) i w bradzo krótkim czasie potrafią go wygrawerować ,wyciąć itd?

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 23 maja 2010, 20:43

z innego wątku
zolax pisze:plasma777:
Very nice piece of software, thanks for sharing :). I hope you will finish it soon. One advice: you should think about your web design.

cnccad:
Bierzesz jakiegoś bmp, potem np. w irfanview zmieniasz mu kontrast itp. , otwierasz w tym programie, dajesz trace i close, teraz możesz sobie zaznaczyć w żółtym okienku "SELECT all ... " wszystkie krzywe z liczbą pikseli mniejszą od jakieś i wywalić "REMOVE all with ...". Zapisywanie jako gkod póki co nie jest zaimplementowane (działa tylko dxf).

Załączam na szybko zrobione tym programem logo forum.
http://www.plasma777.com/

programik niczego sobie, ale ma pare wad, np pliki bmp trzeba wrzucic do jego folderu od rysunków i potem zapisac do dxf, dxf do frezowania przerobic w konwerterze macha2 i gotowy g kod do obrobki, g kod plazmy nie zawiera osi Z i trzeba by recznie wpisywac.
to chyba najprostsza i free droga od bmp do g kodu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

#10

Post napisał: zery » 23 maja 2010, 22:48

Coś nowego :) zobacze co z tego wyjdzie, niestety dopiero w srodku tygodnia bo.... spalił mi sie komp... :/ właśnie szukam czegoś na allegro....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”