FreeCad - problem z cam'em


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#11

Post napisał: witek12 » 29 gru 2016, 11:50

Witam

Dzięki za info., ale co to ma wspólnego z tematem ??
Może wiesz jak rozwiązać powyższe problemy poruszane w postach.
Z góry dziękuje za wszelkie porady na powyższy temat.

Pozdrawiam



Tagi:


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

#12

Post napisał: Tomasz_K » 29 gru 2016, 16:26

Masz raclcję.
Przypadkowo wpisałem ten post w tej kategorii,
Miał być gdzieś indziej.


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#13

Post napisał: witek12 » 30 gru 2016, 13:05

Witam

Czasami tak bywa, że omyłkowo wpiszemy nie tam gdzie trzeba.

Wracając do tematu, na forum FreeCad'a znalazłem kilka postów odnośnie "Path'a", z linkami do przykładów, z tego co zobaczyłem to te przykłady robione są w wersji 0.17, która jest jeszcze w fazie rozwoju, dlatego nie mogę pewnych rzeczy zrobić tak jak to jest pokazane w tych przykładach, szkoda.

Pozostaje czekać do wypuszczenia w pełni działającej wersji 0.17.

Pozdrawiam


rabbit2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2016, 17:10
Lokalizacja: Będzin

#14

Post napisał: rabbit2 » 13 sty 2017, 06:45

Witam wszystkich. Ja również mam taki problem z wersją 0.16 pod win. Także nie moga wybrać narzędzia i koniec zabawy. Zauważyłem także że nie mogę zrobić 'kieszeni ' , tak jak to robiłem w poprzeniej wersji której używałem 0.13. .Dzisiaj sprawdzę czy rozwiązanie ze zmianą języka pomoże w wybraniu narzedzia.Poza tym jak uruchomie Freecad a , to w dolnym prawym rogu mam taki zielony pasek postępu 'leasing ' i on dojdzie do 88 % i cały czas tak stoi a program działa tyle że tak jak pisałem nie moga kieszeni zrobić ,co jeszcze będzie nie tak to się okaże w czasie używania. Oczywiście odinstalowalem i ponownie instalowalem freecad a kilka razy ale nic to nie dało . Pozdrawiam.


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#15

Post napisał: witek12 » 14 sty 2017, 12:14

Witam
Pasek postępu o którym piszesz powinien po załadowaniu programu zniknąć, bynajmniej tak jest u mnie. Jeśli masz zainstalowanego win'a x64 to zainstaluj sobie wersje ze ścieżką do Paytona.

Pozdrawiam


rabbit2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2016, 17:10
Lokalizacja: Będzin

#16

Post napisał: rabbit2 » 15 sty 2017, 22:04

Witam . Jeśli chodzi o pasek to u mnie zostaje na 88% , choć program zdaje się działać normalnie. Ale teraz mam kolejne pytanie . Mam pobraną wersje 0.16 6706 wersja 32bit , system Vista. Chciał bym doinstalować taki workbench FCgear http://www.freecadweb.org/wiki/index.ph ... cro_FCGear , i za nic nie mogę sobie poradzić . Tzn pobieram całego .zipa z tego adresu https://github.com/looooo/FCGear.git , wypakowuje go i przenosze do folderu gdzie jest zainstalowany FREECAD c:/program files/frecad/mod/ niestety po restarcie i ponownym włączeniu programu w programie nie ma FCgear . Tak dzieje sie też z innymi dodatkami które próbuje doinstalować w podobny sposób choć niektóre uda się doinstalować i są widoczne np: dodatek PCB. Próbowałem także za pomocą makra addons-instalerFcmacro i jest tak samo . Na stronie z dodatkiem FCgear jest napisane "since FCGear requires "NUMPY", which is only included since FreeCAD 0.15.4671, it won't run on older versions of FreeCAD" , czy to znaczy że najpierw musze zainstalować wersje freecad 0.15 w której jest "NUMPY" , czy wersja 0.16 także posiada to coś "NUMPy". To samo jest z dodatkiem Assembly2 , Drawing_dimensioning . Coś robie nie tak . ?


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#17

Post napisał: witek12 » 16 sty 2017, 12:48

Witam

Nie zainstalujesz tego dodatku w systemie 32 bity, sprawdziłem u siebie na stacjonarnym z win7 32 bity i nie działa, również nie zainstalujesz dodatku "DrawingDimensioning", który jest napisany pod system 64 bitowy, a na stronie wpisany jest pod 32 bity.

Oba te dodatki będą działały w systemie 64 bitowym, mam je zainstalowane w laptopie z tym systemem - Win 8.1.

Nie mecz się z próbą instalacji tych dodatków. Zmień po prostu komputer na system 64 bitowy, jak ja to zrobiłem, a będą działały oba.

Większość dodatków jest już pisana pod 64 bity pomimo, że na stronie są umieszczone pod systemem 32 bity.

Jeszcze jedno, jak zdecydujesz się na zmianę komputera na nowy, który ma systemem 64 bitowy to przy instalacji FreeCada zaznacz opcje do "Paytona", tak zrobiłem u siebie i jak na razie nie mam z nim żadnych problemów, program działa tak jak powinien, działają również oba dodatki.

Pozdrawiam


rabbit2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2016, 17:10
Lokalizacja: Będzin

#18

Post napisał: rabbit2 » 16 sty 2017, 15:45

Witam . Dzisiaj trochę kombinowałem i udało mi się zainstalować te dodatki na moim 32bitowym sprzęcie . Oczywiście było trochę roboty i trzeba było zamienić folder NUMPY na jakiś specjalny . Sposób z neta. Sprawdzałem działa ok. Na dowód foty . Wszystkie potrzebne pliki mam , gdyby ktoś potrzebował to mogę je gdzieś wstawić . Teraz mam inne pytanie które dotyczy dodatku "Path" . Czy macie w tym dodatku opcje Grawerowania (1 na zdjeciu) , oraz wybór algorytmu tworzenia scieżki narzędzia (2 na zdjeciu)? Na youtube widziałem filmik gdzie gościu pokazuje robotę na tym dodatku i tam ma taką opcje .U mnie tego nie ma .

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Tu filmik w którym widać grawerowanie w Path.


witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#19

Post napisał: witek12 » 16 sty 2017, 16:44

Witam

Brawo jestem pod wrażeniem, a ja kombinowałem i nic mi nie wychodziło z tymi dodatkami, dlatego zmieniłem komputer.

U mnie w laptopie też nie mogę zmienić tego algorytmu na inny.

Jak możesz to podeślij mi na meila jak to zainstalować na systemie 32 bity, pliki do instalacji jeszcze mam, chodzi mi głównie o dodatek " Drawind Dimensioning " .

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam


rabbit2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2016, 17:10
Lokalizacja: Będzin

#20

Post napisał: rabbit2 » 18 sty 2017, 21:11

Witam. Postaram się wstawić tutaj linki do tych plików , może się przydadzą komuś . chwilowo zarobiony jestem 😀 ale w najbliższych dniach to zrobię . Pozdrawiam.

[ Dodano: 2017-01-19, 15:44 ]
Witam . Więc tak .Instalujemy Freecad 0.16 6706 (git) 32bit . Z archiwum które tu jest do ściągnięcia kopiujemy trzy cale foldery assembly2 , driwing_dimensionig ,gear i wklejamy je do folderu \Mod\ który jest tutaj C:\Program Files\FreeCAD 0.16\Mod\ teraz osuwamy cały folder \numpy\ który jest tutaj C:\Program Files\FreeCAD 0.16\bin\Lib\site-packages i w to miejsce kopiujemy cały folder numpy z tego archiwum które tu jest do ściągnięcia . Uruchamiamy FreeCad i powinno działać . U mnie tak to zrobiłem i jak widać wyżej , działa. pozdrawiam
Załączniki
forumcnc.rar
Pliki potrzebne do uruchomienia w wersji 32bit FreeCad , dodatków assembly2 , driwing_dimensionig ,gear
(16.34 MiB) Pobrany 150 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”