Prosze o pomoc z programem na Hass-a

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
bambucia0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2015, 23:15
Lokalizacja: B-stok

Prosze o pomoc z programem na Hass-a

#1

Post napisał: bambucia0 » 23 mar 2015, 23:33

Witam wszystkich forumowiczów, jestem uczniem i moim zadaniem jest wykonanie programu do wykoniania płytki której zwymiarowany rysunek wrzucam (na brudno z wymiarowany) i dorzucam też zdjęcia calego programu mam prośbę o ewentualne pokazanie błedu no i pomoc w stworzeniu 3 podprogramów bo własnie tego nie potrafie wykonać. Z góry dzieki :)Obrabiarka Hass-a
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Tagi:


abc_cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2015, 22:47
Lokalizacja: Wlkp

#2

Post napisał: abc_cnc » 24 mar 2015, 15:15

Witam
Jak dorzucisz jeszcze współrzędne otworów FI15 oraz jaki promień jest w narożach kieszeni 45x36 to podeśle ci program. Chyba że nie cały kod wrzuciłeś, bo kod na fazowniku się urywa. Faza ma być też w tych wybraniach na 20 mm?


Autor tematu
bambucia0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2015, 23:15
Lokalizacja: B-stok

#3

Post napisał: bambucia0 » 25 mar 2015, 22:11

W kodzie są podane współrzędne potrzebne do wywiercenia tych otworów FI15 są zawarte w kodzie G71 na interpolacje kołową bo w ten sposób wykonuje te otwory. Promień kieszeni wynosi R10. tak urwał mi sie kod na fazowanie bo nie wiem jak dalej to powinno wyglądać, tak faza jest również i w wybraniach po obu stronach.
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”