MASTERCAM X4 - materiały do nauki


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

MASTERCAM X4 - materiały do nauki

#1

Post napisał: SACZI » 12 lip 2009, 15:24

Witam
Potrzebuję materiałów do nauki MCAM, głownie do modelowania powierzchniowego i tworzenia obróbki (frezowanie w 3 i 5 osiach).
Jestem początkujący w tym sofcie, a potrzebuję w jak najkrótszym czasie dojść do w miarę przyzwoitego poziomu.
Do tej pory przerobiłem wszystkie materiały ze strony http://www.mastercam.pl/, ale to jedynie podstawy podstaw.

Zastanawiam się nad zakupem jednej z książek:
http://www.mastercam.pl/?mod=2&id=24
niestety, nie wiem na która się zdecydować - może ktoś zna te wydawnictwa i może coś polecić?

Proszę również o jakieś materiały edukacyjne, najlepiej w postaci tutoriali, które wyjaśniają krok po kroku dane zagadnienie.



Tagi:

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#2

Post napisał: kostner » 12 lip 2009, 17:15

Czesc mam ksiazki do X2. Wszystko jest wyjasnione na przykladach krok po kroku. Czyli podaja w to okno wpisz tyle tu wybierz to tam wpisz sramto ale nie ma ani w ksiazce ani tutorialach informacji CO OZNACZA DANE OKIENKO !! I tego niestety trzeba sie domyslac co moim zdaniem wszelkie tutoriale i instrukcje czyni malo przydatnymi. Bo co mi z tego ze jestem w stanie w programie powtorzyc krok po kroku to co jest prezentowane w tutorialu jak nie rozumiem co robie.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#3

Post napisał: SACZI » 12 lip 2009, 18:17

kostner pisze:Czesc mam ksiazki do X2. Wszystko jest wyjasnione na przykladach krok po kroku. Czyli podaja w to okno wpisz tyle tu wybierz to tam wpisz sramto ale nie ma ani w ksiazce ani tutorialach informacji CO OZNACZA DANE OKIENKO !! I tego niestety trzeba sie domyslac co moim zdaniem wszelkie tutoriale i instrukcje czyni malo przydatnymi. Bo co mi z tego ze jestem w stanie w programie powtorzyc krok po kroku to co jest prezentowane w tutorialu jak nie rozumiem co robie.
Dzięki za odpowiedź.
Sam przerobiłem te rozdziały z książek, które zostały udostępnione przez ZALCO i faktycznie, polega to na tym, że: "przepisz parametry do okienka jak pokazano na zdjęciu".
Ja zastanawiam się konkretnie nad:
1. http://www.mastercam.pl/?mod=2&id=47 -ta jest na miejscu pierwszym, bo jest najnowsza
2. http://www.mastercam.pl/?mod=2&id=48
lub
3. http://www.mastercam.pl/?mod=2&id=46

Którą polecasz?
Ja mam wrażenie, że te książki są baaaardzo podobne.

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#4

Post napisał: kostner » 12 lip 2009, 18:44

Mam 2 pierwsze tej 3 nie znam. Szczerze mowic nie przeczytalem ich calych tylko wyrywkowo szukalem informacji ktorych potrzebowalem i teraz chyba ma je kumpel bo nie moge ich nigdzie zlokalizowac. Generalnie sa pomocne ale trzeba sie wielu rzeczy domyslac a ze Mastercam jest dosc intuicyjny to jakos ta nauka idzie do przodu. Poogladaj rowniez filmiki zamieszczone na mastercam.pl. Ciekawa alternatywa moze byc Mastercam Univeristy - zestaw 60 filmikow online - sa 2 przykladowe zamieszczone i wychodzi na to ze kolo tlumaczy wszystko naprawde bardzo dokladnie. Jedyny minus to ze sa platne i po angielsku.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#5

Post napisał: kendy » 27 wrz 2009, 22:58

Publikacje ZALCO sa g... warte. "Wpisz w pole tyle i tyle, kliknij tu i tu" - jak dla malp. Ale dlaczego ma tam byc to wpisane, albo co jak wpiszemy cos innego to juz autorzy nie raczyli napisac. Szczerze odradzam.

Mistrzostwem jest opis 'przygotowki' :D Juz samo slowo 'przygotowka' powoduje u mnie ciarki, ale sam opis rozwala na lopatki.


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#6

Post napisał: RAJMUND » 28 wrz 2009, 09:52

Podręczniki do Mastercama sa bardzo fajne dla wszystkich osób które mają doświadczenie zawodowe. ale i chcą sie nauczyć podstaw obsugi Mastercam`a.

Także nie piszcie zę są nic nie wartę bo np. mi te podręczniki dużo ułatwiły , niech i innym pomogą, bo nie każdy ma pieniądze na szkolenie , które trochę kosztuje , tam dopiero uzyskuję się odpowiedź na każde pytanie.

Także polecam te podręczniki osobom, które chcą się nauczyć obsługi programu, a nie zdobycia wiedzy ogólnej z zakresu jak frezować czy toczyć czy wycinać drutowo, bo ta wiedza jest płatna, a wynika z doświadczenia, które zdobywa się latami

Ale jak ktoś już stęka że mu mało to niech inwestuje w siebie a nie liczy że wszystko dostanie za darmo, np. w firmy szkoleniowe , 240 usd za 60 godzin filmów szkoleniowych to chyba najtańsza taka oferta na rynku!!!!!!!!!!!!!!

Mnie szef wysyła na szkolenia wiec mam ten komfort a pozat ym pracuje w legalnej wersji i
bez problemu uzyskuje pomoc osoby od której kupiłem program :grin:

Także wszystkim chętnym nauki polecam podręczniki do wszystkich camów, bo warto się uczyć, nigdy nie wiadomo w jakiej firmie się skończy:)) i nie liczyc raczej że znajdziecie tam wiedze przekraczającą obszar obsługi programu!!!!!!!!!!! bo nikt własnego doświadczenia wam za darmo nie odda.


Autor tematu
SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#7

Post napisał: SACZI » 28 wrz 2009, 20:54

RAJMUND pisze:Podręczniki do Mastercama sa bardzo fajne dla wszystkich osób które mają doświadczenie zawodowe. ale i chcą sie nauczyć podstaw obsugi Mastercam`a.

Także nie piszcie zę są nic nie wartę bo np. mi te podręczniki dużo ułatwiły , niech i innym pomogą, bo nie każdy ma pieniądze na szkolenie , które trochę kosztuje , tam dopiero uzyskuję się odpowiedź na każde pytanie.

Także polecam te podręczniki osobom, które chcą się nauczyć obsługi programu, a nie zdobycia wiedzy ogólnej z zakresu jak frezować czy toczyć czy wycinać drutowo, bo ta wiedza jest płatna, a wynika z doświadczenia, które zdobywa się latami

Ale jak ktoś już stęka że mu mało to niech inwestuje w siebie a nie liczy że wszystko dostanie za darmo, np. w firmy szkoleniowe , 240 usd za 60 godzin filmów szkoleniowych to chyba najtańsza taka oferta na rynku!!!!!!!!!!!!!!

Mnie szef wysyła na szkolenia wiec mam ten komfort a pozat ym pracuje w legalnej wersji i
bez problemu uzyskuje pomoc osoby od której kupiłem program :grin:

Także wszystkim chętnym nauki polecam podręczniki do wszystkich camów, bo warto się uczyć, nigdy nie wiadomo w jakiej firmie się skończy:)) i nie liczyc raczej że znajdziecie tam wiedze przekraczającą obszar obsługi programu!!!!!!!!!!! bo nikt własnego doświadczenia wam za darmo nie odda.
Amen.
Ja od siebie dodam, że Zalco mogło się odrobinę wysilić i przerysować rysunki z systemu calowego na metryczny. Trochę razi jak czytam "wybierz frez 1/2" ".
Ile to jest 1/2"?
Hm, 25,4/2 = 12,7 mm - cho___ra, ale wymyślili.

:D :D :D


RAJMUND
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2007, 14:26
Lokalizacja: warszawa

#8

Post napisał: RAJMUND » 28 wrz 2009, 22:18

he he
z tymi calami to fakt:)
ale to wszystko przez amerykańców i anglików :)))))))))))))))))
zawsze lubią wszystko mieć na odwrót :grin:


mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#9

Post napisał: mrozanski » 22 wrz 2011, 22:23

a jaki podracznik wybrać na sam poczatek? nigdy nie mialem stycznosci z mastercamem a chcialbym sie czegos nauczyc


kris123
Posty w temacie: 2

#10

Post napisał: kris123 » 15 kwie 2014, 09:31

Dziwna ta firma Zalco dystrybutor Mastercama, w ogóle nie dba o rozpowszechnianie programu, w sensie jakieś materiały, tłumaczenia, pisałem do nich ani be ani me...
Są jakieś ich marne pozycje pisane jak instrukcja montażu
Program o dużych możliwościach a praktycznie żadnych porządnych materiałów, szkoda gadać, pozostaje tylko Youtube

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”