Strona Główna CNC FORUM
Amatorskie maszyny CNC

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Projekty maszyn - Akcesoria CNC

Poprzedni temat «» Następny temat
Korekcja ostrza w obróbce kieszeniowaniem
Autor Wiadomość
bolo555 
Nowy użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-08-27, 11:56   Korekcja ostrza w obróbce kieszeniowaniem

Witam
Mam problem z wygenerowaniem na maszynie ( Avia na oprogramowaniu Heidenhain 410)kodu NC, obróbki kieszeni z korekcją ostrza. Kod NC generowany jest w programie Mastercam X2. Wszystko przebiega prawidłowo do momentu przesyłu kodu na obrabiarkę. W momencie wynonywania symulacji 3D maszyna nie uwzglednia obróbki wykańczającej z korekcją ostrza pomimo że kod NC jest wykonywany do końca ( nie wiem jak to możliwe). To samo dzieje sie przy wykonaniu próbnej obróbki np w drewnie. Obróbka wykańczająca jest pominieta, pomimo ze widac na monitorze przebieg całego programu, frez poprostu wtedy niepracuje. Nie wiem co jest grane, może to wina postprocesora ( używam post. do 360 i 407. 410 niestety nie posiadam i co gorsza nigdzie nie moge znależć ). Zaznaczam ze wygenerowany kod NC z Mastercama z korekcją do obróbki pow. zewn. przebiega prawidłowo. Mam nadzieje ze cały problem zostal dobrze zobrazowany. Proszę o jakies wskazówki w celu wyeliminowania tego problemu
Pozdrawiam
 
 
Piotrjub 
Specjalista poziom 3



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 1152
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2008-08-27, 14:13   

jeśli masz oryginalną wersje mastercam-a to zgłoś się tam gdzie kupiłeś , w ramach pomocy technicznej albo udostępnia abo zrobią nowy postprocesor dla waszej maszyny. W naszej maszynie (sterowanie Fanuc) takich problemów nie zaobserwowaliśmy a pliki generujemy przede wszystkim z mastercam-a. Najlepiej umieść plik rysunku z mastercam-a wraz z już dobranymi narzędziami dodatkowo wygeneruj plik NC jaki dawałeś na maszynę - wtedy można będzie zobaczyć i porównać.
 
 
 
Bialkowski 
Sympatyk forum poziom 1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: gorzów
Wysłany: 2008-10-03, 16:44   

moim zdaniem źle dobrane korekcje narzędzi - hh głupieje czasem spod kodu mastercama
pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-03, 17:45 ]
poza tym zachęcam do używania cama w ostateczności... wiele wiecej umiemy napisać z ręki...
_________________
... co da się narysować... da się wykonać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

sponsorem forum jest www.akcesoria.cnc.info.pl
Informacje na witrynie cnc.info.pl są podawane tylko w celach edukacyjnych oraz hobbystycznych. Jedynie użytkownik wysyłający wiadomość lub plik ponosi pełnoprawną odpowiedzialność za ich treść. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, cnc.info.pl może przekazać wszelkie informacje właściwym organom państwowym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych cnc.info.pl nie przekazuje informacji odnośnie użytkowników firmom i osobom prywatnym. Hasła, adresy e-mail oraz numery IP są szyfrowane w bazie danych i jedynie administrator jest w stanie odczytać te informacje. Cnc.info.pl jest przeciwna łamaniu zabezpieczeń oraz łamaniu praw autorskich, jednak niektóre osoby nie przestrzegają naszego regulaminu. Jeżeli zobaczyłeś wiadomość lub plik, który twoim zdaniem jest nielegalny lub narusza twoje dobra osobiste, prosimy o natychmiastowy kontakt:
Administrator

www.akcesoria.cnc.info.plsilniki krokoweŁożyska linioweśruby trapezowe i kulowe
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10