Dlaczego Mastercam jest złym wyborem?


Autor tematu
jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

Dlaczego Mastercam jest złym wyborem?

#1

Post napisał: jatoch » 28 lis 2011, 16:57

Przeglądając zagraniczne fora i szukając odpowiedzi na nurtujace mnie pytania, natknąłem się na nagłówki brzmiące - dlaczego mcam jest złym wyborem. Ciekawe czy tak dużo użytkowników tego oprogramowania jest już zdesperowanych szukaniem odpowiedzi na pytania. A może konkurencyjna firma sieje spam w sieci, chcąc w ten sposób wprowadzić na rynek własny produkt. Nie twierdze, ze program jest zły ale brakuje mu odrobine do doskonałości. Jakie są Wasze złe doświadczenia z Mastercam?



Tagi:


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: qqaz » 28 lis 2011, 17:46

Podchodziłem do niego i do Edgecama. I ten drugi jakoś sam się oswoił. Master ponoć potężniejszy. Tylko poznać było łatwiej EC.

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: rockykon » 28 lis 2011, 18:35

Ja z kolei zaczepem na mastercami, poki co jakieś proste 2D dawało rady, do 3D komp mi muli ...
Ale dużo przyspieszyło mi korzystanie z mastercam for solidworks... mogłem na bieżąco poprawiać projekt i nie trzeba było przenosić do Mastercama


Bogdan_Celtic
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 17 cze 2007, 17:46
Lokalizacja: z kraju

#4

Post napisał: Bogdan_Celtic » 01 gru 2011, 12:45

jesli mowa o mastercam to musimy sie zastanowic czy pracujac na nim bedziemy pobierac modele z solidworksa tylko , czy tez z innych programow cad . Jesli przewaza druga opcja to mastercam jak najbardziej bowiem ma on ta mozliwosc i jest dosc dobrym softwarem nawet w dziedzinie 3d mozna wiele na nim zrobic ale trzeba tez wlozyc wiele wysilku np w towrzeniu dodatkowych powieszchni dla narzedzia itd. Moje porownanie jest oparte na doswiadczeniu z dwoma programami takimi jak mastercam i solidcam - jak dla mnie solidcam lepszy ale dlatego bowiem modele mam robione w solidworksie i jest wiele dobrych opcji ktorych mastercam nie ma - zaznaczam ze nie znam mastrcama w wersji dla solidworksa . Wszystko sie sprowadza do jednej najwazniejszej rzeczy a mianowicie co chcemy robic na danym softwarze .


formtech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2011, 12:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: formtech » 02 gru 2011, 23:22

Twoje pytanie brzmi zupełnie jak: Kto był największym człowiekiem w historii i dlaczego Lenin?" :smile: Przepraszam, ale to moje lata. Mastercam nie jest złym programem. Prawdą jest, że pochodzi z zupełnie innej epoki. Zmiany, które wprowadził producent w seri programów X, są tak naprawdę kosmetyczne. Zmienione menu, może bardziej współczesne. Jednak idea budowania modeli nie zmieniła się nawet o przecinek. Program posiada olbrzymie możliwości geometrii powierzchniowej. Moduł bryłowy również jest niezły. W sumie jeśli chodzi o budowanie geometrii pojedynczej części jest znakomity. Budowa złożeń zaczyna być wyzwaniem. Nie piszę o składaniu pięciu brył...Ogólnie brak parametryzacji i opcji modelowania, jak na przykład Synchronus Technology w NX. Praktycznie kompletny brak modułu 2D. To co jest, pozwala na rysowanie pojedynczych części. Chyba, że jest się zapaleńcem. No cóż w końcu Mastercam zawsze był programem typu CAM. Za to w obróbce zbiera on dużo pozytywnych opinii. Zaletą jest że czyta wszystkie formaty danych jak głupi.
pozdrawiam.


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#6

Post napisał: SACZI » 06 gru 2011, 07:51

formtech pisze:Twoje pytanie brzmi zupełnie jak: Kto był największym człowiekiem w historii i dlaczego Lenin?" :smile: Przepraszam, ale to moje lata. Mastercam nie jest złym programem. Prawdą jest, że pochodzi z zupełnie innej epoki. Zmiany, które wprowadził producent w seri programów X, są tak naprawdę kosmetyczne. Zmienione menu, może bardziej współczesne. Jednak idea budowania modeli nie zmieniła się nawet o przecinek. Program posiada olbrzymie możliwości geometrii powierzchniowej. Moduł bryłowy również jest niezły. W sumie jeśli chodzi o budowanie geometrii pojedynczej części jest znakomity. Budowa złożeń zaczyna być wyzwaniem. Nie piszę o składaniu pięciu brył...Ogólnie brak parametryzacji i opcji modelowania, jak na przykład Synchronus Technology w NX. Praktycznie kompletny brak modułu 2D. To co jest, pozwala na rysowanie pojedynczych części. Chyba, że jest się zapaleńcem. No cóż w końcu Mastercam zawsze był programem typu CAM. Za to w obróbce zbiera on dużo pozytywnych opinii. Zaletą jest że czyta wszystkie formaty danych jak głupi.
pozdrawiam.
Nic dodać,nic ująć.
Tendencyjny wpis konkurencji ...
Na szczęście MC wybierają ludzie inteligentni, z dużym doświadczeniem praktycznym i tutaj program sam się broni,bo posiada niezaprzeczalne zalety.
W wielu przypadkach nawet znacznie droższy NX wysiada, bo "prostacki i prymitywny" MC radzi sobie z dokumentacją w zadziwiający sposób.


BlackKnight
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2011, 15:02
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

#7

Post napisał: BlackKnight » 07 gru 2011, 00:07

Co do wyboru przez doświadczonych to niekoniecznie ;)

Jeśli o mnie chodzi to do systemu CAM siadłem wpierw do Mastercam'a i póki co urzęduję w nim cały czas. Mimo niektórych problemów związanych z obróbką ma chyba nieograniczone możliwości obróbkowe. Rzekł bym, że jest intuicyjny i łatwo przyswajalny przez początkujących. Co prawda siedzę w nim już rok, ale przy pierwszych jego uruchomieniach nie miałem niewiadomo jakich problemów z odnalezieniem się.
Wystarczy chcieć, siąść i metodą prób i błędów uczyć się. Zmieniać parametry i zerkać co się zmienia, jak się zmienia itd.
Osobiście ten program polecam :) bo akurat ze wszystkimi problemami z którymi pisałem w tym dziale już sobie poradziłem sam. W końcu doszedłem co i jak, tylko trzeba było spojrzeć na to z innej strony.

Takie jest moje zdanie na temat Mastercama ;)

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#8

Post napisał: maz » 07 gru 2011, 00:41

BlackKnight pisze: Mimo niektórych problemów związanych z obróbką ..
Podaj przyklady
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


BlackKnight
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2011, 15:02
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

#9

Post napisał: BlackKnight » 07 gru 2011, 09:42

Choćby temat niżej pod tym miałem problem z wyfrezowaniem wykorbienia. Poradziłem sobie z tym wykorzystując odpowiednią średnicę narzędzia jak i maksymalny krok.

Problemy o których wspomniałem wynikały z mojego małego doświadczenia z Mastercam'em a nie jako samego programu. Z czasem znikały.


Autor tematu
jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

#10

Post napisał: jatoch » 20 gru 2011, 20:34

SACZI pisze: Nic dodać,nic ująć.
Tendencyjny wpis konkurencji ...
Na szczęście MC wybierają ludzie inteligentni, z dużym doświadczeniem praktycznym i tutaj program sam się broni,bo posiada niezaprzeczalne zalety.
W wielu przypadkach nawet znacznie droższy NX wysiada, bo "prostacki i prymitywny" MC radzi sobie z dokumentacją w zadziwiający sposób.
Niby kto jest z konkurencji według kolegi i z jakim programem takie rzeczy wycina: http://youtu.be/Xws1Krzu_8k

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”