Biblioteka domyślnych operacji


Autor tematu
aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

Biblioteka domyślnych operacji

#1

Post napisał: aner1986 » 29 sty 2015, 19:12

Witam

Mam problem z domyślną biblioteką. Mimo iż mam ustawioną bibliotekę w konfiguracji to podczas tworzenia nowego elementu nie zostaje ona wczytana. Foto poniżej

Obrazek

Dodatkowo nie wiem jak stworzyć stworzyć plik o rozszerzeniu .defaults-7 ponieważ taki jest automatycznie wczytywany we właściwościach grupy maszyny. Foto poniżej
Załączniki
właściwości grupy maszyny.JPG
domyślne operacje.JPG



Tagi:


Pullo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Helsinki

#2

Post napisał: Pullo » 03 kwie 2015, 07:07

(settings) ustawienia, (control definitions manager) definicje kontrolera i tam druga opcja od dolu(operation defaults) pozwala na zmiane ustawien domyslnych operacji.

Gracjan


Autor tematu
aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

#3

Post napisał: aner1986 » 03 kwie 2015, 07:32

Witam

Dzięki za podpowiedź. Z tym że problem polega na tym, iż tam mogę wczytać tylko plik o rozszerzeniu .defaults-7. A moją bibliotekę operacji o rozszerzeniu .operations-7 już nie? Poza tym po co jest ustawienie w pliku konfiguracji domyślnej biblioteki operacji skoro i tak nie wczytuje jej?

Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-04-03, 07:40 ]
Ok już zrobiłem sobie plik z rozszerzeniem .defaults-7 z tym że ta metoda którą pokazałeś daje ten sam efekt co zmiana we właściwościach czyli jest zapamiętana tylko dla tego pliku a ja chciałbym na stałe używać tej biblioteki


Pullo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Helsinki

#4

Post napisał: Pullo » 03 kwie 2015, 08:26

domyslnie wybierajac plik wlaczony jest filtr na pliki *.defaulta . wybierz jako filtr : wszystko to i jakbys mial plik domysly.babunia to tez mozesz go uzycz a co dopiero .ops :)

[ Dodano: 2015-04-03, 08:40 ]
co to znaczy " tylko dla tego pliku?" .
systematyka wszystkich plikow pomocniczych potrzebnych przy usludze jakies maszyny jest nastepujacy:

1.Przy wybieraniu maszyny dla ktorej bedziemy robic prograny wybieramy maszyne *.mmd jezeli mowimy o frezowaniu.
2. pociaga to za soba wybor pliku *.control.
3. plik *.control steruje wyborem pliku w ktorym mamy zapisane wszystkie wartosci domyslne wszystkich operacji w Mastercamie.
poniewaz domyslna nazwa pliku gdzie to wszystko jest zapisane jest mill_mm.defaults, kopiujac
jakis plik tak zeby jego nazwa brzmiala mill_mm.defaults uzyskujemy sytuacje gdzie te parametry
staja sie uniwersalnymi wartosciami domyslnymi.


Autor tematu
aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

#5

Post napisał: aner1986 » 03 kwie 2015, 09:33

Ok masz rację nie zauważyłem filtra wyboru.

co to znaczy " tylko dla tego pliku?"
Tzn. iż te zmiany są dokonane tylko w pliku którym to robię natomiast przy ponownym uruchomieniu MC i wybraniu maszyny te zmiany nie są zapamiętane. Screen-y ponieżej


Obrazek


Obrazek



3. Dobrze wszystko się zgadza. Tylko że ja mogę dokonać zmian tych domyślnych operacji tylko i wyłącznie lokalnie a i tak one nie są zapamiętane. Jeśli natomiast chcę dokonać ich globalnie czyli zmienić ustawienia pliku .control to nie mam już tej opcji o której pisałeś na początku czyli drugiej od dołu "domyślne operacje". Screen poniżej


Obrazek


Pullo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Helsinki

#6

Post napisał: Pullo » 03 kwie 2015, 12:16

zmien nazwe plika ASP_MM.defaults na mill_mm.defaults i wszytko powinno byc ok.

Jezeli wchodzisz do edycji kontrolera porzez edycje maszyny i dopero przez to do kotrolera , to wtedy
nie pojawia sie opcja edycji wartosci domyslnych operacji. Tylko wejscie z glownego menu ustawien
(settings) wprost do ustawien kontrolera pokazuje opcje edycji wartosci domyslnych.

Gracjan


Autor tematu
aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

#7

Post napisał: aner1986 » 03 kwie 2015, 12:38

Czyli plik domyślnych operacji musi mieć nazwę mill_mm bo inaczej nie będzie jej czytał?


Pullo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 16:27
Lokalizacja: Helsinki

#8

Post napisał: Pullo » 05 kwie 2015, 08:27

Nie , ale jak tak zrobisz to ulatwia to cala sytuacje.
G

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”