Mach 3 demo i dxf/hpgl

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
maverick83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010, 21:41
Lokalizacja: Kraków

Mach 3 demo i dxf/hpgl

#1

Post napisał: maverick83 » 03 maja 2010, 14:05

Witam,
Od dłuższego czasu "walczę" ze sterowaniem do powstającej wypalarki plazmowej ma to być konstrukcja pół-hobby tzn. realizowana jak najtańszym kosztem ma służyć do wycinania elementów z blachy o nie zbyt skomplikowanych kształtach i z stosunkowo dużą tolerancją wymiarów. pole robocze 1000x1100 mm mechanika już mniej więcej powstała

a co do sterowania to problem z machem polega na tym, że wszędzie jest import DXF itp a u siebie nie mam takiej opcji i też nie spotkałem się z informacją aby w demo było to blokowane/wyłączone (poza ograniczeniem do 500 lub 1000 linii kodu zależnie od źródła)
przeszukując google i forum nie natrafiłem na info. Jakie wersje i z kąt posiadacie jesli ma być ta opcja w demo to mógłby ktoś podać źródło?
Poza tym jest jeszcze jedna kwestia silniki działają za to wejścia nie poustawiane tak jak w opisach, kable sprawdzone ponieważ w step2cnc działają ale to temat jeszcze do rozwiązania.
Poza tym że step2cnc mi przypadł do gustu (prosty fajny program) to brakuje mi opcji sterowania palnikiem tak jak to można ustawić w machu przez wejścia up/down na podstawie pomiaru napięcia( z przystawką) więc jednak skłaniał bym się w stronę macha.

Pozdrawiam i proszę o informację.



Tagi:

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#2

Post napisał: niko65 » 03 maja 2010, 15:51

za instaluj sobie mach2 http://www.akcesoria.cnc.info.pl/mach2.htm
tam importujesz dxf przerabiasz na gcode a potem wrzucasz do mach3
odrazu mówię że za instalowane jednocześnie mach2 i 3 nie gryzą się na jednym kompie chyba że je jednocześnie włączysz :razz:


Autor tematu
maverick83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010, 21:41
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: maverick83 » 03 maja 2010, 21:57

Ok dzięki za szybką odpowieź.
Funkcja jest czyli mam rozumieć, że w demo 3 niema tej funkcji?
Tylko, że zaczynają się schody jak poprubowałem to czasem okręgi i łuki wychodzą dobrze ale częściej nie czasem się wymiary nie zgadzają i to znacznie a czasem się nie pojawiają.

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#4

Post napisał: niko65 » 03 maja 2010, 23:52

no nie ma zamiast tego masz lazycama
co do okręgów może to ci pomoże https://www.cnc.info.pl/topics45/interp ... t19415.htm


Autor tematu
maverick83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2010, 21:41
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: maverick83 » 04 maja 2010, 22:50

Dobra to już sprawa wyjaśniona, a może macie gdzieś jakąś dobrą instrukcję do lazycam'a?
Generalnie chodzi mi o to żeby zmienić kolejność cięcia.

Jeszcze pozostaje kwestia niedziałających wejść już posprawdzałem wszystko po drodze i nic. Sprawdziłem połączenia OK, monitorem portów sprawdzałem reakcję jest w porządku. Drivertest wykonany też ok,testowałem nawet różne ustawienia w biosie, w mach poustawiane zgodnie z opisami a na zakładce diagnostyka nic nie reaguje, martwa cisza. Może na coś mnie nakierujecie bo już mi się pomysły skończyły, tzn mam jeszcze jeden format c:, ale z drugiej strony to jest świeżutki system i komp dedykowany. A jak by miało znaczenie płyta bodajże asus AI7, cel 2,4, 512ram sprawdzę jutro bo stoi w garażu.

Pozdrowionka

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”