Problem z funkcja M25 dla trauba tx8d

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

Problem z funkcja M25 dla trauba tx8d

#1

Post napisał: josef76 » 10 cze 2006, 01:16

Witam mam kłopot z wylaczeniem zywego narzedzia w programie dla tokarki Traub TX8D
Cała cześc programu dotyczaca wiercenia otworów na kołnierzu piasty idzie bez kłopotów do czasu gdy chce wyłaczyc narzedzie za pomocą M25
koniec programu wyglada nastepujaco
G26 M25 M09
G95 M18
M30
probowałem róznej kolejnosci w jednej linii i osobno funkicj M, zniany posuwu zjazdu od p wymiany narzedzia ale zawsze prog staje na linii z M18 lub 25 zalezy co jest pierwsze
na MDI z wolnej reki M25 tez nie skutkowało dodam jeszcze ze w traubie dwie M funkcje w jednej lini działaja bez rzadnych problemów
Ktoś ma jakieś pomysły?



Tagi:


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#2

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 11 cze 2006, 16:04

nie znam tej maszyny, ale w innej z ktora pracowalem m18 (odblokowanie zaciskow) dzilalalo tylko w MDI i nalezalo wprowadzic os w ktorej funkacja byla uzyta. oraz mialo to byc w jednej linii.
np. y g18 lub mozesz sprubowac dodac jakas wartosc do y.
czy jest to jakas nowa maszyna czy juz wczesnie programowales ja? moze warto sprawdzic w systemie co jest przypisane czemu, bo m25 moze byc stosowane np. do wylaczenia wywalania wiurow lub cos innego. moze jest co pomieszane w parametrach.
POZDRAWIAM


Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

#3

Post napisał: josef76 » 12 cze 2006, 17:22

No niestety ta maszyne znam od pół roku i co do funkicji raczej sie nie myle :) co prawda zywego nazedzia na tej maszynie uzywam po raz pierwszy ale najpierw troche poszperałem. Znalazłem nawet kiedys porgram z zastosowaniem zywego narzedzia na trauba i tam było to rozwiazane w podobny sposób. Zastanawia mnie tylko ze to M25 nie działa ani w MDI ani w programie, a teoretycznie powinno. Pewnie jest tam jakis mały kruczek, spotkałem sie juz z przypadkami ze pewne funkcje w porgramie wymagały wpisania dwukrotnie linie po linii w celu potwierdzenia a w MDI wrecz odwrotnie nalezało to wpisac w jednej ale juz sprawdziłem pare kombinacji i nic a wiercenie obejmuje 14 otworów wiec na tym schodzi nawet jak skrece posuwy na max :)


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#4

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 13 cze 2006, 01:31

kiedys ktos mial problem z nums'em bo nie chcial wymieniac narzedzia i byla potrzebna czysta linia przed czy tez po danej komedzie. mozesz sprubowac.
https://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=1983
POZDRAWIAM


Autor tematu
josef76
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2006, 22:21
Lokalizacja: radomsko

#5

Post napisał: josef76 » 27 cze 2006, 21:08

Nio troche kombinowalem i znalazł sie kruczek aby uaktywnic odwolanie zywego narzedzia M25 trzeba najpierw poprzedzić go synchronizacja M22 w jednej linii bez innych zbednych dodatków i dopiero co z koleji umożliwi uaktywnienie wyłacznika osi C m18 w kolejnych linjach niby w miare oczywiste ale nijak sie ma do różnych instrukcji Trauba które nam dodali do maszyny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”