Mała modyfikacja Gcode do termoplotera

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

Mała modyfikacja Gcode do termoplotera

#1

Post napisał: kak » 11 sie 2014, 15:40

Próbuje wyciać bardzo cienkie stery do samolotu zdalniesterowanego z pianki xps, na 4 osiowym termoploterze, ale nie bardzo mi wychodzi, bo caly czubek sie roztapia.
Robilem to z 8 lat temu na innym termoploterze który potrafil zrobic takie wycięcie w ksztalcie X na czubku profilu, i przez to przeciąć klocek na pól - to pomoglo wtedy.

Ale teraz mam inny program który tego nie potrafi. Po prostu wycina sam profil skrzydla za jednym razem i wydaje mi sie ze cieplo sie zbiera jak jest szpara do okoła profilu i pianka się topi. Wycinam bardzo powoli i na ledwo wystarczajacej temperaturze.

Chcialbym zmodyfikowac troche Gcode, zeby po wycięciu górnej części, na samym czubku pojechal poziomo 15mm do przodu i z powrotem i nie bardzo wiem jak to zrobić.
Albo jeszcze lepiej żeby kółko o średnicy 15mm wyciął.

Linia 508 Gkodu to chyba jest czubek profilu, lub bardzo blisko, to nie takie wazne.
Moje pionowe osie to Z i Y i chcialbym zeby zostaly w tym miejscu gdzie sa a os A i X zeby pojechaly z prekoscia F30 15mm do przodu i z powrotem i zeby potem spód wycięły.

Tak jak ja bym to zrobil pewnie nie bedzie dobrze :-)

Takie wycięcie X mój stary program potrafił zrobić.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roztopiona jedna strona
Obrazek

[ Dodano: 2014-08-11, 20:46 ]
Już prawdopodobnie dałem sobie radę i narysowałem X przed czubkiem profilu.
Po przestudiowaniu 2D Gkodu na frezarkę.
Tylko że Mach nie pokazuje vizualizacji na 4 osie i nie widzę czy wyjdzie jak chciałem.
Nie wiem czy to za prostackie ale tak to wygląda. 5 linijek kodu dodałem na środku profilu skrzydła:

Obrazek



Tagi:

Wróć do „G-CODE - programowanie”