Fanuc 0iM/18i- pomoc w g-kodach /kieszen okragla,/

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
atckp
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2007, 21:32
Lokalizacja: Tarnów

Fanuc 0iM/18i- pomoc w g-kodach /kieszen okragla,/

#1

Post napisał: atckp » 04 lut 2014, 21:58

Witam. Potrzebuje aby ktoś napisał mi na forum przykładowy program na dowolną kieszeń okrągłą ( np 50mm średnicy i głębokość 10mm (skrawane po 1mm wgłębnie) dla przykładowego narzędzia np fi10). Wiem że można to zrobić pisząc podprogram, używając parametrów# lub po prostu całkiem na piechotę. Chodzi mi jak to się robi optymalnie-mam tylko wiedze ogólną. nie wiem np czy używać tu kompensacji czy łatwiej jest bez niej przy takiej kieszeni. W Fanucu 0i oraz 18i nie znalazłem takiego cyklu. A przy okazji - jakie są główne różnice w fanucu 0iM a 18i.



Tagi:


kunf
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2014, 06:59
Lokalizacja: Opole

#2

Post napisał: kunf » 24 lut 2014, 07:19

Piszac przez parametry otrzymujesz kieszen do szybkiej modyfikacji z panelu maszyny, w zaleznosci ile parametrow wykorzystasz i do jakich wymiarow.

W zaleznosci od pojemnosci pamieci maszyny mozna to napisac jako jeden program, lub stosujac podprogramy. Z oczywistych wzgledow polecam podprogramy :)

Co zas tyczy sie kompensacji, to wpierw musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy ta kieszen ma byc zodna z wymiarem ? Jezeli tak, to musisz zastosowac kompensacje narzedzia, poniewaz kazde narzedzie kiedys bedzie wymagalo ostrzenia i srednica narzedzia sie zmieni.

Gdybys chcial taki programik zobaczyc to daj znac wymiary takiej kieszenie to podesle G-kod na Fanuca 15M

Pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”