Wymiarowanie SW


Autor tematu
asasello
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2009, 22:05
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Wymiarowanie SW

#1

Post napisał: asasello » 29 gru 2009, 16:36

Witam.
Mam do Was pytanie odnośnie wymiarowania w SolidWorksie. Otóż mam problem z wymiarowaniem przekroju łamanego. Polega on na tym, że wyświetla mi się komunikat: "Wymiar nie może być utworzony pomiędzy dwoma połówkami widoku przekroju łamanego wyprostowanego. Wartość wymiaru zostanie rzutowana w widoku przekroju i może nie odzwierciedlać jej rzeczywistej długości" Ostrzeżenie pokazuje się trakcie próby wymiarowania średnicy tylko w przekroju łamanym, w zwykłym mogę normalnie wymiarować średnice.
Drugie pytanie, czy da się utworzyć linię wymiarową (wymiarując średnicę), tak aby jedna strzałka była normalna, a drugiej nie było wcale i była linia wymiarowa przedłużona przez oś symetrii, tak jak to się wymiaruje w PN?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Edward

może screen rozjaśni, co mam na myśli: Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 29 gru 2009, 17:29

Patrz na cad.pl
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#3

Post napisał: blue_17 » 04 sty 2010, 19:52

Jeśli chcesz ukryć połowę wymiaru to kliknij prawym na wymiar wybierz właściwości przycisk wyświetlaj i tam odznaczysz wyświetlaj pierwszą lub wyświetlaj drugą ustalisz co do wyświetlania lini wymiarowej i pomocniczej
Załączniki
wymiar.JPG
wymiar.JPG (12.38 KiB) Przejrzano 2016 razy


robindb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:18
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post napisał: robindb » 04 sty 2010, 20:19

Siemka, Mam prośbę odnośnie figury na poniższym obrazku.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi zwymiarował ten element.(POTRZEBNE SĄ WSZYSTKIE WYMIARY{Bez wymiarów zbędnych i powtarzających się})

http://img341.imageshack.us/i/beztytuucx.jpg/

Obrazek


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#5

Post napisał: mdg » 05 sty 2010, 07:55

robindb pisze:Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi zwymiarował ten element.
tego posta już dzisiaj widziałem w innym temacie. To chyba nieregulaminowe, a jeśli nawet to nie będę oryginalny i powtórzę posta kolegi który ci odpisał:
"za ile?"
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


GrabSystem
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 25 lip 2012, 20:06
Lokalizacja: Poznań

#6

Post napisał: GrabSystem » 16 maja 2013, 08:56

Gdzie niby jest ta funkcja "właściwości" po PPM?

Obrazek


Altech
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 07 lut 2013, 17:56
Lokalizacja: Augustów

#7

Post napisał: Altech » 16 maja 2013, 10:10

Ja niestety nie znam tego rozwiązania proponowanego przez blue_17, oraz nigdzie tego nie mogłem tak "na szybko" znaleźć.
Moim rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie automatycznej "Linii środkowej" którą znajdziesz w pasku Adnotacje i narysowanie własnej za pomocą polecenia "linia środkowa" z narzędzi szkicu. nadajemy dla niej relację symetrii (oczywiście jesli znamy dokladny wymiar, jest to krok zbędny i przy widoku obciętym należy pamietac o tym, aby najpierw narysować linie srodkową a dopiero pozniej robić widok obcięty) i wymiarujemy od naszej linii srodkowej do krawędzi otworu. Na pasku po lewej stronie przechodzimy do zakładki linie wiodące i tam zaznaczamy opcję wyświetlania średnicy. Po tym zabiegu wracamy do obszaru roboczego i klikamy prawym klawiszem myszy na linie wiodącą i klikamy "ukryj linie pomocniczą", nastepnie klikamy prawym KM na niepotrzebną strzalkę wymiaru i klikamy "ukryj linie wymiaru"

Mam nadzieję, że w miare zrozumiale to wytłumaczyłem, wrazie problemów pisz, postaram się wtedy może jeszcze jakoś dokladnmiej to wytłumaczyć.


GrabSystem
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 25 lip 2012, 20:06
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: GrabSystem » 16 maja 2013, 14:39

Podświetlamy wymiar PPM, klikamy LPM na strzałkę którą chcemy usunąć i klikamy "Ukryj linie wymiaru" i jeszcze raz LPM na linii która pozostała i klikamy "Ukryj pomocniczą linie wymiaru" i mamy to co chcemy.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”