Wyginanie gotowego elementu po krzywej.


Autor tematu
Jakubek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Wyginanie gotowego elementu po krzywej.

#1

Post napisał: Jakubek » 15 gru 2010, 01:26

Witam,

podczas prac w SW natrafiłem na pewien problem (prawdopodobnie to jest prostsze niż mi się wydaje), który od dobrych kilku godzin opóźnia moją pracę. Niestety google milczy na ten temat, a i pomoc do programu niewiele daje. Mianowicie:
Chciałbym element z pierwszego zdjęcia wygiąć zgodnie z jakąś krzywą i otrzymać efekt podobny do tego ze zdjęcia drugiego.
Element wygiąłem operacją gięcia, jednak nie daje mi ona odpowiedniej precyzji, a samo narzędzie wydaje mi się bardzo trudne w użyciu.
Podsumowując: mając odpowiednią krzywą i element z pierwszego zdjęcia chciałbym otrzymać element ze zdjęcia drugiego.

PS: Nie chce też wysyłać plików, żeby ktoś zrobił to za mnie. Muszę się tego nauczyć, gdyż w najbliższym czasie będę z tej operacji wielokrotnie korzystał. Korzystam z Solidworks 2010 Edycja Studencka. Odpadają przy tym operacje gięcia arkusza blachy, bo będę musiał tak wyginać dużo bardziej złożone elementy.

Pozdrawiam :).

Obrazek

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 17 gru 2010, 15:44

Czyli właściwie chodzi o gięcie ale ścisłe określone np wymiarami :?:
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
Jakubek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:08
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: Jakubek » 04 sty 2011, 14:43

Doszedłem do tego następnego dnia, więc podzilę się na forum jak tego dokonałem. Będzie dla potomnych.

Zrobiłem to jednak na arkusz blachy:

1. Tworzymy profil naszego wygięcia. Niestety SW nie przyjmuje splajna, więc trzeba sobie radzić prostymi i zaokrągleniami.
2. Wyciągamy z tego blach o odpowiedniej grubości i szerokości (radzę z naddatkiem).
3. Używamy operacji "odegnij" (operacji, a nie każemy pokazać rozłożony model).
4. Wykonujemy szkic na powierzchni i używamy operacji wycięcia.
5. Używamy operacji "zagnij" i mamy gotowy model
6. Ewentualne wygięcia w innych płaszczyzna robimy za pomocą operacji gięcia (Wstaw -> Operacje -> Gięcie). Bardzo fajne narzędzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”