solidworks, solidworks visualize


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

solidworks, solidworks visualize

#1

Post napisał: kamil1986 » 26 kwie 2016, 21:21

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z łączeniem kart graficznych w konfiguracji SLI a dokładnie dwóch różnych kart graficznych. Dostałem w rozliczeniu kartę graficzną QUADRO K4200 moja stara katra to GTX680 czy połączenie tych dwóch kart przyniesie dodatkowe korzyści w postaci szybszego renderowania na GPU w solidworks visualize, czy raczej nie ma sensu się bawić z tym, oraz jak taka konfiguracja miała by się w odniesieniu do samego solidworksa? Na samej Quadro wyrenderowanie 6s animacji w rozdzielczości 1380x768 2000 przejść renderowania na klatkę schodzi około 30 godzin. Więc gdyby w konfiguracji SLI ten czas skrócić chociażby o kilka godzin, myślę że by się opłacało zainwestować w płytę główną wspierającą HYBRID SLI.



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 04 maja 2016, 23:48

Cześć

Obydwie karty które posiadasz to raczej "luksusowe" modele ale do nieco innych zastosowań Quadro jak wiadomo ogólnie stworzona do CAD-a ze sterownikami dedykowanymi danej aplikacji potrafi wiele nawet więcej niż procesor, taka ewolucja dobra grafika już większość robi bo robi to lepiej i szybciej.

Jeśli jesteś bardzo wymagający to polecam zapoznać się z renderowaniem sieciowym nie wiem czy ten moduł o którym piszesz ma ale moduł photo view 360 ma taką opcję, a może zainwestuj w serwer graficzny nVidia ma parę takich dziwacznych wynalazków.

Co do spinania dwóch różnych kart byłbym tu ostrożny poza tym to wymaga już naprawdę dobrego zasilacza jeśli karty mają mielić dzień i noc.

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#3

Post napisał: kamil1986 » 05 maja 2016, 01:51

No właśnie solidworks visualize nie ma możliwości renderingu sieciowego jeszcze, za to do renderowania może wykorzystywać CPU i GPU jednocześnie, a photo view 360 może działać sieciowo ale tylko na CPU. Obecnie do dyspozycji mam 3 komputery z grafikami quadro normalnie w pracy w ciągu dnia na nich pracujemy a na noc zapodaję renderowanie. Mam gtx-a 680 którego chciałbym wykorzystać do renderowania bo obecnie leży na półce i się marnuje.


krzysztofel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 13 cze 2014, 13:46
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: krzysztofel » 18 maja 2016, 22:38

kamil1986 pisze:No właśnie solidworks visualize nie ma możliwości renderingu sieciowego jeszcze...
Przecież sw visualize to nic innego jak KeyShot ze zmienioną nazwą na "potrzeby marketingu". KS jest opcja renderowania sieciowego, albo w chmurze: https://www.keyshot.com/features/network-rendering/
Możesz też wynająć sobie serwer na którym pracuje ponad 200 rdzeni :).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”