SolidWorks - projektowanie form wtryskowych


Autor tematu
Tutek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:39
Lokalizacja: Narzędziownia

SolidWorks - projektowanie form wtryskowych

#1

Post napisał: Tutek » 29 lip 2010, 21:35

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Jak w temacie poszukuję wszystkiego n/t projektowania form wtryskowych w Solidzie. Przydatne będą PDFy, tutoriale itp bo szukam czegoś konkretnego już od dawna i nie mogę na nic trafić

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Niewiński M.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 29 lip 2010, 22:31

Ja rozdzielilbym to na dwie rzeczy - narzedzia do form w SW i ogolnie projektowanie form. Co do tej drugiej czesci to bardziej licza sie normalnia i wiedza z zakresu wtrysku - i praktycznie w kazdym programie to mozna robic. Narzedzia w mojej ocenie sprowadzaja sie do projektu gniazda - i do tego SW ma kilka funkcji.

Inaczej trzeba posluzyc sie np Imoldem.
Wiec o ktory aspekt pytasz?

A tak BTW - pod haslem mold design solidworks cos tam sie w googlach wyswietla...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Tutek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:39
Lokalizacja: Narzędziownia

#3

Post napisał: Tutek » 30 lip 2010, 15:31

z narzędzi umiem korzystać ale chodzi mi o konstruowanie form bez imolda, z wykorzystaniem samego solida, np jak łączyć gniazda żeby powstała płyta matrycowa, jak robić kanały wtryskowe, czy wszystko z palca trzeba rysować jak standardowe złożenie? o takie bardziej mi wiadomości chodzi

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 30 lip 2010, 17:45

No jak nie ma gotowych elementow np. takich jak FCPK Bytow lub od Meusburgera to oczywiste, ze trzeba wszystko wykonac w postaci modeli 3D. I tak jak pisalem, wowczas mniejsze znaczenie ma program, poniewaz SW nie ma zadnych generatorow elementow znormalizowanych do form, wiec jak to ujales - trzeba z palca klikac.

Jezeli bedzie mial pytanie odnosnie konkretnej rzeczy to pytaj.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Tutek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:39
Lokalizacja: Narzędziownia

#5

Post napisał: Tutek » 31 lip 2010, 12:39

Meusburger'a mam na CD (ale nie pasuje do mojej wersji solida), w segregatorze i w postaci książki, ale to z 2006 katalog. Bo mam zamiar zaprojektować formę wtryskową od podstaw na pracę mgr, ale nie wiem od czego się zabrać bo nie miałem doczynienia z tym, a chcę wcześniej się do tego zabrać żeby nie marnować czasu. Jestem osobą która nie lubi prosić o pomoc dlatego szukam materiałów które by mi pomogły samodzielnie to uczynić=)
Pozdrawiam


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#6

Post napisał: SACZI » 01 sie 2010, 00:20

Tutek pisze:Meusburger'a mam na CD (ale nie pasuje do mojej wersji solida), w segregatorze i w postaci książki, ale to z 2006 katalog. Bo mam zamiar zaprojektować formę wtryskową od podstaw na pracę mgr, ale nie wiem od czego się zabrać bo nie miałem doczynienia z tym, a chcę wcześniej się do tego zabrać żeby nie marnować czasu. Jestem osobą która nie lubi prosić o pomoc dlatego szukam materiałów które by mi pomogły samodzielnie to uczynić=)
Pozdrawiam
W SW jest prosty samouczek do form.
Przegladałeś go?
Po za tym do projektowania form jest potrzebna ogromna wiedza.
Często konstruktor nawet 30% jej nie posiada.
Chodzi o technologie wtrysku, o reologie tworzywa, a i o sam proces płynięcia tworzywa w formie - warto się posiłkować Mold Flow, który to wszystko przybliży.
Nikt takiej wiedzy Ci nie przekaże na forum, bo jest jej za dużo i jest zbyt cenna.


Autor tematu
Tutek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:39
Lokalizacja: Narzędziownia

#7

Post napisał: Tutek » 02 sie 2010, 01:14

SACZI pisze: W SW jest prosty samouczek do form.
Przegladałeś go?
samouczek jest ale nie odnośnie form tylko odnośnie tworzenia matrycy i stempla, a to nie jest cała forma... ja na temat form wiem więcej niż CI się wydaje ale potrzebna mi jest wiedza(i szukam tego) jak w solidzie się do tego zabrać. przykład, chce zrobić płytę matrycową 2-u gniazdową, a matrycę gotową już mam zrobioną za pomocą narzędzi SW, czy normalnie za pomocą szkicu sobie to połączyć w płytę a gniazda w szyku umieścić, kanały wtryskowe też mam sobie naszkicować? chodzi mi o takie rzeczy a nie o technologiczne konstrukcje form

Pozdrawiam
Niewiński M.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”