PROBLEMY Z WYCIĄGANIEM BRYŁY PO PROFILACH

Awatar użytkownika

Autor tematu
Kowal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 30 sie 2005, 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PROBLEMY Z WYCIĄGANIEM BRYŁY PO PROFILACH

#1

Post napisał: Kowal » 24 paź 2010, 19:30

Witam
Dlaczego jak wyciągam bryłę według narysowanych wcześniej szkiców to jest ona jakoś dziwnie pokrzywiona , chce ją zrobić tak jak pokazują kreski na różowo a nie wiem jak sterować tymi liniami wyciągana aby wyszła bryła taka jak chce, próbowałem zmieniać kolejność wyciągania ale to nic nie daje.
Ma ktoś jakieś pomysły, poradę jak to zrobić.
Obrazek
Obrazek


Miki
Diabeł leży w szczegółach a i tak liczy się suma kosztów globalnych

Tagi:


twist
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 04 mar 2009, 17:12
Lokalizacja: lubelskie

#2

Post napisał: twist » 24 paź 2010, 20:13

witam
po wskazaniu profili do wyciagnięcia są tam do wyboru punkty (niebieskie)zaczepienia którymi sterujesz wygląd tego czegoś ,włącz podgląd. :wink:Obrazek

Awatar użytkownika

Autor tematu
Kowal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 30 sie 2005, 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Kowal » 24 paź 2010, 20:54

twist pisze:witam
po wskazaniu profili do wyciagnięcia są tam do wyboru punkty (niebieskie)zaczepienia którymi sterujesz wygląd tego czegoś ,włącz podgląd. :wink:
niestety mam SW 2003 i w tej wersji czegoś takiego nie ma albo ja czegos takiego nie właczyłem ale nigdzie nie moge znależć takiej funkcji
Miki
Diabeł leży w szczegółach a i tak liczy się suma kosztów globalnych


Wojteo CK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 04 gru 2009, 17:52
Lokalizacja: Kielce

#4

Post napisał: Wojteo CK » 25 paź 2010, 20:43

Spotkałem się już z tym problemem tyle że w SW 2007 :) Udało mi się go rozwiązać w następujący sposób.

1. Załóżmy że mamy takie oto wyciągnięcie.

Obrazek

Chcemy zmienić wygląd wyciągnięcia poprzez zmianę punktu 1 z punktem 2( punkt nr 1 przesuwamy do punktu nr 2)

2. Klikamy "edytuj operację" . Mamy coś takiego. Niebieskie kropki to są złącza wyciągnięcia. To one określają ostateczny kształt wyciągnięcia.


Obrazek


3. U mnie trzeba zamknąć okienko wyboru w górnym prawym rogu - nie wiem jak jest w SW 2003. Następnie klikamy w dowolnym miejscu obszaru roboczego i wybieramy "resetuj wszystkie złącza( lub coś podobnego) ", następnie klikamy dwa razy na złącze nr 1 ( kropka nr 1) i następnie przeciągamy ją do punktu 2 :)

Obrazek

4. No i mamy coś takiego :)

Obrazek

Mi się jakoś udaje z tymi wyciągnięciami. No i zauważyłem że ważne jest rozpoczęcie szkicu. Najlepiej jest zaczynać szkice jakby to powiedzieć, z jednego rogu. Wtedy wyciągnięcie będzie poprawne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”