Pomocy ... Od czego zacząć rysowanie budynku??


Autor tematu
mikus_tbg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:07
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Pomocy ... Od czego zacząć rysowanie budynku??

#1

Post napisał: mikus_tbg » 15 gru 2008, 14:23

Witam

Na prace inżynierską mam do narysowania budynek 3 piętrowy średniej wielkości (około 2000 m2). Posiadam dokumentację techniczną całego budynku.

Od czego zacząć rysowanie?

Każde piętro oddzielnie, a później zrobić z tego złożenie? Czy może robić to jako pojedynczy komponent?

Przez przezroczyste ściany budynku mają być rozrysowane miedzy innymi wszystkie wyjścia ewakuacyjne. Jeśli sprzęt wyrobi oraz czas na to pozwoli możliwe jest też zrobienie symulacji nacisku załóżmy 2 metrowej warstwy śniegu.

Bardzo bym prosił o kilka rad odnośnie tego projektu.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 15 gru 2008, 17:26

a nie pomyliły Ci się fora ?
co do budynku to najpierw rysujesz rzuty elewacji północ południe wschód zachód, potem odsłoniete poziomy, potem rzuty pięter z góry zaczynając od piwnicy, ale zanim zaczniesz cokolwiek rysowac to trzeba okreslić z czego chałupa będzie i na podstawie okreslonych norm wprowadzić współczynniki do obliczen wytrzymałościowych itd, pogadaj z architektami
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bugger
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 21 gru 2006, 13:49
Lokalizacja: galway

#3

Post napisał: bugger » 15 gru 2008, 18:25

wydaje mi sie ze solidworks nie jest odpowiednim programem to twojego zadania - to program do mechaniki a nie do architektury, tak mysle. to tak jak w Corel Draw pisac prace magisterska - da sie ale...


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#4

Post napisał: darkghoust » 15 gru 2008, 19:02

Kolega odwiedzi http://cad.pl/ Tam otrzyma najbardziej fachową pomoc w tym temacie.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


Autor tematu
mikus_tbg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:07
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

#5

Post napisał: mikus_tbg » 15 gru 2008, 21:27

Niestety podjąłem się narysowania tego budynku w SW, także raczej go nie zamienię. W sumie nawet bym nie chciał. SW niby jest do mechaniki ale budynki też fajnie wychodzą (efekt wizualny).
Myślę nie dopuścić do tego aby promotor zmusił mnie do obliczania nacisków warstwy śniegu, jedynie przedstawię wizualizacje. (Obudziło się we mnie zwierze....... Leniwiec)

Sorry że zaśmieciłem wam forum tym tematem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#6

Post napisał: bildder » 15 gru 2008, 21:35

Skoro juz ktos (nie wiadomo dlaczego) wymyslil modelowanie budynku w SW to proponuje...
1. Wstawienie plaszczyzn definujacych poszczegolne kondygnacje,
2. Wczytanie plikow dwg/dxf lub przeskalowanych skanow dokumentacji dla tego projektu
3. wykorzystanie konturow - w przypadku dwg/dxf lub obrysowanie linii z projektu-nie jest to trudne gdyz na projekcie podane sa gabaryty, wielkosci otworow okiennych i pod drzwi czy w koncu grubosci scian
4. wyciagniecie na wys. kondygnacji oraz wyciecie okien, drzwi innych wnek

Czy zlozenie czy czesc?
To zalezy od przeznaczenia. Manipulowanie kompopnentami jest latwiejsze w zlozeniu, szyki latwiejsze sa w czesci, kolory dla poszczegolnych elementow znow latwiej dodawac w palecie w zlozeniu-mozna dodatkowo zapisywac stany wyswietlania...

A no koniec zgadzam sie z przedmowcami, ze to nie jest program architektoniczny. A jezeli chodzi o praktyke to do cwiczen lub sprawdzenia umiejetnosci mozna wymyslec o wiele ciekawsze zadania - dwója dla promotora :???:
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”