Przyciąganie w dwóch osiach


Autor tematu
babol23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:12
Lokalizacja: sopot

Przyciąganie w dwóch osiach

#1

Post napisał: babol23 » 01 lip 2008, 18:15

Witam
Mam nastepujący problem. Modeluję bryłe w 3d. W widoku np. z boku chcę sobie za pomocą lini obrysować jedną stronę jakiegoś obiektu 3d za pomocą pkt-ów charakterystycznych.Niestety cad przyciąga mi je do pktów char. które są w głebi i w efekcie nie otrzymuje płaskiego obrysu tylko rozrzuconuy w przzestrzeni. Po prostu płaski widok wcale nie działa płasko.
Czy w danym widoku można wyłączyć jeden kierunek snapowania?



Tagi:


nodnod
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: nodnod » 01 lip 2008, 18:50

Ja bym zrobił inaczej, tylko nie wiem jak jest skomplikowana ta twoja bryła 3D. Po pierwsze wszystkie płaszczyzny, w poszczególnych widokach powinieneś mieć podzielone na warstwy, to bardzo by ci ułatwiło twój obrys. Wyłączasz poszczególne warstwy w obiekcie i zostawiasz sobie tylko konkretną w konkretnym rzucie. Tylko z drugie strony nie wiem jak modelowałeś, czy za pomocą płaszczyzn, siatki, czy też brył, poprzez wyciąganie itd. Podaj więcej konkretów.


babol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 00:32
Lokalizacja: koszalin

#3

Post napisał: babol » 01 lip 2008, 19:34

Właśniw ten sposób znalazłem na rozwiązanie tego problemu ( z wyłączaniem warstw) tylko na dłuższą metę jest on absolutnie nie efektywny i czasochłonny. Próbuje znaleźć inne rozwiązanie. Problem pojawia się za każdym razem gdy chcę obrysować jakąś bryłę 3d w płaskim rzucie. To problem snapowania w 3 wymiarach. Nawet jeśli robię coś na płasko to on snapuje jak to by było 3d. Poprostu snapuje też w głąb. Rozwiązaniem było by wyłączenie jednego kierunku przyciągania, tylko nie wiem czy to jest możliwe.


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: qqaz » 01 lip 2008, 22:06

wyłaczenie warstw nie wyłacza przestrzeni modelu - jak zamkniesz oczy to czy zmieni się coś w modelu?
Jeżeli Twoim obiektem jest solid to użyj polecenia
_section
które wkona przekrój bryły we wskazanym miejscu

[ Dodano: 2008-07-01, 22:19 ]
nodnod pisze: ta twoja bryła 3D. Po pierwsze wszystkie płaszczyzny, w poszczególnych widokach powinieneś mieć podzielone na warstwy,
albo bryła, wtedy tylko jedna warstwa, albo zbiór obiektów na róznych warstwach ale wtedy odpadają przydatne narzędzia Acad'a.


jamesoki
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:48
Lokalizacja: białystok

#5

Post napisał: jamesoki » 22 sie 2008, 07:35

Jeżeli możesz swoją bryłę otworzyć w Mechanicaldesktop (pakiet z inventroem) to przy uchwytach jest tam opcja ignoruj współżędną z i wtedy wszystko co narysujesz będzie zrzucone na jedną płaszczyznę powiedzmy LUW nie ważne gdzie było podczas rysowana zaczepione w przestrzeni.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”