Obracanie modelu


Autor tematu
kamelsux
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2006, 22:52
Lokalizacja: Tychy

Obracanie modelu

#1

Post napisał: kamelsux » 08 sie 2009, 13:26

Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka mozliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomoca wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)



Tagi:

Awatar użytkownika

kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#2

Post napisał: kolanoreki » 21 wrz 2009, 11:26

Niestety w Inventorze, aby obrócić widok musisz kliknąć polecenie ROTATE i poprzez przytrzymanie lewego przycisku myszy i jej ruch obracasz model. Jest jeszcze precyzyjne ustawianie widoków izometrycznych gdy po poleceniu ROTATE wciśniesz spację ukazuje się tzw. sześcian widoków ze strzałkami. Kliknięcie jednej z nich powoduje ustawienie widoku z kierunku strzałki.
Aby móc obracać podczas pracy można użyć SpaceTravelera - mobilne urządzenie do nawigacji w 3D lub Space Pilota - bardziej zaawansowany model firmy www.3dconnexion.com, ale są bardzo drogie te wynalazki:(.

Ewentualnie możesz sobie w parametrach Inventora przypisać skrót klawiaturowy do tego polecenia obrotu:)


Dreamer
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Obracanie modelu

#3

Post napisał: Dreamer » 28 paź 2009, 00:35

kamelsux pisze:Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka mozliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomoca wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)
Wystarczy trzymać F4 :-)
Wbrew pozorom bardzo poręczne.

Pozdrawiam


jamesoki
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:48
Lokalizacja: białystok

#4

Post napisał: jamesoki » 29 paź 2009, 13:32

Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka możliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomocą wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)
Che to zależy kto z czego na co się przesiada. Ja nie mogę znieść że w SW pod trzecim przyciskiem jest obrót a nie przesuwanie. Mi osobiście praca z inventorem bardziej odpowiada. Klawisz F4 bardzo pomocny. Szkoda jedynie że aby wywoływać tzw widok wspólny (spacja) trzeba użyć komendy klikniętej myszą z paska. Mogła by działać kombinacja F4+SPACE. Wszystko kwestia gustu.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: 251mz » 29 paź 2009, 14:05

kolanoreki pisze:SpaceTravelera - mobilne urządzenie do nawigacji w 3D lub Space Pilota - bardziej zaawansowany model firmy www.3dconnexion.com, ale są bardzo drogie te wynalazki:(.
posiadam wynalazek tej firmy już od ponad roku i mimo ,że nie kosztował nie mało to nie żałuję ani jednego grosza wydanego na ten sprzęt....

Znakomicie ułatwia manipulację , przyspiesza nawet kilkukrotnie pracę w programie...

pozdrawiam

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#6

Post napisał: gmaro » 29 paź 2009, 14:14

Z początku chce się wyrwać gałkę ale jak się opanuje go to życie staje się proste .Posiadam http://www.3dconnexion.com/3dmouse/spacenavigator.php i jest bardzo przyzwoicie wykonany ( byłem zaskoczony jak rozpakowałem pudełko )

Polecam ...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”