Jaki Autocad


Autor tematu
archaikone
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2010, 18:32
Lokalizacja: ZG

Jaki Autocad

#1

Post napisał: archaikone » 15 lip 2010, 18:37

Witam, chciałbym dwiedzieć się jakiej wersji Autocad-a używacie w pracy oraz które wersje najczesciej sa uzywane. Chodzi mi o interfejs 2008 czy 2010 ? Sa dwa rozne, mozna to porownac do worda 2003 a 2007 wiadomo ze AC2010 jest lepszym rozwiazaniem jesli chodzi o przyszlosc ale ciekawi mnie jak to jest w firmach.



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 16 lip 2010, 07:13

Mój dział jest traktowany po macoszemu. Parę lat temu przesiedliśmy się z Pełnych Acadów 2000 na 2006 LT (brak czasem Express tools).

Miałem okazję używać 2010 i muszę przyznać że wstęga (ribbon - nowy interfejs) zupełnie się nie sprawdza w ACadzie. To nie jest word gdzie codzienny użytkownik zadowala się 5 poleceniami na krzyż. W ACadzie potrzebuję sporo poleceń mieć wyciągniętych na wierzch a nie przeklikiwać się przez jakieś podmenu. Tu nawet nie ma znaczenia czy opanowałeś mnemoniki czy nie, wstęga jest utrudnieniem, przynajmniej dla mnie. Mam i używam 11 pasków z poleceniami (w dodatku lekko zmienionych) - tego się nie da upchnąć w jednej karcie wstęgi.
Następny minus to obsypanie zarówno dolnej części okna jak i górnej kilkunastoma poleceniami które dodatkowo generują co chwilę jakieś dymki i okienka (no dobra nie tak co chwile) - rozumiem że skok, siatka, orto są potrzebne i fajnie że teraz są ikonkami zamiast apisów ale jakoś centrum komunikacyjnego nigdy nie potrzebowałem. Gd ustawie sobie jedną wersję interfejsu (przestrzeń robocza) nie potrzebuje jej zmieniać, do pomocy się dostane F1.
I jeszcze jedno - dlaczego w bieżącym rysunku nie ma ikonek minimalizuj/maksymalizuj/zamknij? (może w opcjach da się to włączyć?)
Automatyczne cechy - dobrze że można wyłączyć.

Plusem jest natomiast operowanie paletami, które można przypiąć do boków, chyba w dowolnej ilości łatwo mieć wtedy pod ręką cechy i inne palety.

Gdy bawiłem się renderingiem (efekt tu) wstęga również nie była super pomocna, za to paleta z opcjami renderingu sprawdzała się w pełni, problemem był brak biblioteki materiałów w takiej postaci jaką pamiętałem ale dałem sobie z tym w końcu rady.
Świetną rzeczą jest polecenie "naciśnij/pociąg" które tworzy ci bryłę ze szkicu wyciągnięciem, jest co prawda czułe na splajny i niezamknięte kontury ale bez niego nawet bym się za rendering nie brał.

No i na koniec nowy cad się muli. Dwa rdzenie, 4giga ramu, a ten sie muli :P

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


barcel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 09:14
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: barcel » 16 lip 2010, 07:44

W firmach jak to w firmach, tnie się koszty, więc przeważają stasze wersje. Ale powoli się wchodzi w nowe. Interfejsy się zmieniły w większości programów: SolidEdge, Solid Works, Autocad itp., więc jeśli pracujesz na nowszych wersjach takich programów to polecam Autocad 2010 szybciej się w nim rozeznasz. Troszkę trzeba się przyłożyć, żeby się przestawić ze zmianą interfejsu. hehe


Autor tematu
archaikone
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2010, 18:32
Lokalizacja: ZG

#4

Post napisał: archaikone » 16 lip 2010, 07:53

Dzięki za wypowiedź, fakt wymagania ma b.duże ten nowy, co do dymków itp zapewne można to wyłączyć, jeśli chodzi o okno bieżącego rysunku i minimalizuj/maksymalizuj/zamknij? to widziałem że to jest, przykładowo tu: albo coś się źle zainstalowało albo faktycznie w opcjach chociaż to by było dziwne. Swoją drogą ładnie tobie wyszły te breloczki. Rozumiem, że w pracy używasz wersji ze starym interfejsem ? Proszę o wypowiedzi także inne osoby.

[ Dodano: 2010-07-16, 07:57 ]
Widzę, że w tych samych godzinach pracujemy Barcel, pisząc posta nie widziałem twojej wypowiedzi, to prawda tnie się koszty, u Ciebie też ? tzn czy używasz starej wersji ? Ogólnie używałem w większości programy ze starszym interfejsem.


barcel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 09:14
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: barcel » 16 lip 2010, 08:00

Ja używam starej wersji, ale nowej na Solidzie. Ale mamy też stanowiska z nową, więc mam pogląd. pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”