Inventor - Sposób prezentacji projektu


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Inventor - Sposób prezentacji projektu

#1

Post napisał: creative1agh » 15 mar 2012, 11:38

Witam serdecznie,

istniejącą w rzeczywistości konstrukcję stalową wzbogaciłem o kilka nowych urządzeń, które mają być na niej zamontowane ( a wcześniej wykonane ).
Z tym, że jak na początku wspomniałem konstrukcja już sobie tam gdzieś stoi i ja jej ruszał nie będę, a na rysunkach być musi, aby nowe części nie " wisiały" w powietrzu.
Mam już wszystko (albo prawie wszystko ) narysowane w 3D i o ile tutaj da się wyłączyć widoczność elementów, które mi nie są potrzebne, o tyle nie wiem, jak uzyskać efekt taki:
- otóż chcę aby w płaskiej dokumentacji rysunkowej, na wydrukach, elementy, których nie wykonuję ( czyli ta nieszczęsna rama ) były narysowane dużo cieńszą linią niż te, które będą dopiero tworzone i tam mocowane ( mam na myśli widok np siatki czy jakikolwiek rzut płaski ). Na chwilę obecną całość jest rysowana przez program tak samo.
Trzeba zmienić w jakiś sposób właściwości tej " ramy" jeszcze w trybie modelowania 3D, czy da się to ustawić przy tworzeniu dokumentów do wydruku ?



Tagi:

Awatar użytkownika

kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#2

Post napisał: kolanoreki » 15 mar 2012, 14:42

Niech Kolega odwiedzi wątek
https://www.cnc.info.pl/topics42/wymiar ... t33930.htm
Na dole opisałem jak sterować na rysunku widocznością detali w jednym złożeniu.
Jeśli natomiast potrzebujesz widoczność danego detalu pokazać , ale wyświetlić innym kolorem linni, czy jej rodzajem (np. linia zarysu - przerywaną). wówczas należy zaznaczyć bezpośrednio grupę konturów na rzutni i zmienić ich właściwości pod prawym przyciskiem myszy...


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: creative1agh » 16 mar 2012, 19:35

Jeśli natomiast potrzebujesz widoczność danego detalu pokazać , ale wyświetlić innym kolorem linni, czy jej rodzajem (np. linia zarysu - przerywaną). wówczas należy zaznaczyć bezpośrednio grupę konturów na rzutni i zmienić ich właściwości pod prawym przyciskiem myszy...
Właśnie o to mi chodziło. Dziękuję.
Jeśli mogę, zadam jeszcze jedno pytanie.
Otóż mam w tym moim złożeniu pewien mechanizm - powiedzmy klapkę, która to może znajdować się w dwóch skrajnych położeniach. Jedno skrajne położenie wychodzi na rzutni od razu, tak jak akurat jest narysowane. Pytanie moje jest takie: jak sprawić, by na tej samej rzutni pokazać ten element w drugim skrajnym położeniu za pomocą cieniutkiej linii lub linii przerywanej?

Awatar użytkownika

kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#4

Post napisał: kolanoreki » 19 mar 2012, 09:09

w złożeniu tworzysz różne widoki reprezentacji (zapisujesz złożenia w kilku wariantach położenia, względem siebie części składowych). W rysunku jak już wstawisz rzut bazowy na obszar papieru, to masz w menu funkcję widok nakładkowy, w którym wybierasz dodatkowy widok reprezentacji położenia części w złożeniu głównym. Widok ten po wstawieniu bazowany jest na rzutni pierwotnej i pokazany przewrywaną linnią np. widdok z klapą otwartą (jak w Twoim złożeniu).
Załączniki
widok nakladkowy.png
widok nakladkowy.png (88.02 KiB) Przejrzano 1912 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”